Nazwa dla firmy motoryzacyjnej

Rynek motoryzacyjny jest ogromny. Może przyjmować wiele form, takich jak produkcja części samochodowych, import lub eksport maszyn, sprzedaż, naprawa pojazdów, czy ich przegląd. Istnieje również nudny trend w nadawaniu nazw nowym firmom. Jeżeli szukasz dobrej nazwy dla swojej firmy motoryzacyjnej, to po przeczytaniu artykułu w Twojej głowie z pewnością pojawią się świeże pomysły.

Potrzebna jest idea, ale skąd wziąć inspirację?

 W Internecie możesz znaleźć wiele porad dotyczących tworzenia nazw, jednak większość z nich jest chybiona. Szperanie w sieci jest dobrym pomysłem, jednak zmień trochę kierunek – wyloguj się z forum i przejdź na strony branżowe, czyli tam, gdzie znajdziesz mnóstwo słów, wyrażeń i określeń związanych z branżą motoryzacyjną. Innym źródłem jest prześledzenie powstałej i ciągle powstającej treści, a jest jej co niemiara, zaczynając od dowcipnych obrazków, przez grafiki, vlogi, kończąc nawet na komiksach.
Inną, równie dobrą drogą jest przejrzenie książek, które masz pod ręką. Sięgnij po bajki czy baśnie, które jak się okazuje, nie są jedynie dla najmłodszych. Spotkasz tam wiele określeń czy wyrażeń, które świetnie wyglądają, a ponadto dobrze brzmią, co jest równie ważną cechą dobrej nazwy firmy. Niebanalne nazwy na pewno znajdziesz w mitologiach, pełnych metafor, bajecznych epitetów i fantazyjnych określeń, które tylko czekają, aż je odpowiednio wykorzystasz. 

4 cechy dobrej nazwy firmy motoryzacyjnej

1. Nazwa firmy powinna być dopasowana do branży, w której działasz. Jak zostało na początku wspomniane rynek motoryzacyjny działa w szerokim polu. Dlatego też warto ściśle określić swoją specjalność i dobrać nazwę, żeby kojarzyła się właśnie z tą dziedziną. 

2. Nawiązując do poprzedniego punktu: idąc ulicą, przeważnie widzi się sklepy lub warsztaty samochodowe z dodatkiem słowa moto lub auto. Czytając takie nazwy, jesteśmy pewni, że w tych firmach nie kupimy kilograma cukierków – nazwa jest dopasowana, lecz takie określenia nie są oryginalne, więc staraj się stworzyć coś autorskiego.


3.
 Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale krótkie nazwy firm zwiastują sukces. Dzieje się tak dlatego, że krótką nazwę szybko się zapamiętuje, co przekłada się na łatwość przechodzenia określenia z ust do ust. Koncerny motoryzacyjne o tym doskonale wiedzą, np. Audi, Ferrari czy Volvo. 


nazwa dla firmy motoryzacyjnej

http://www.istockphoto.com/pl

 

4. Nazwa firmy musi być wolna. Chodzi tutaj ustawę, która przewiduje karę grzywny dla korzystającego, ale nie upoważnionego do korzystania z zastrzeżonego znaku towarowego, czyli nazwy firmy. Żeby sprawdzić, czy nazwa jest wolna, przejdź do wyszukiwarki zastrzeżonych znaków towarowych. Dzięki temu posunięciu unikniesz poważnych konsekwencji prawnych.

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy tworzeniu nazwy firmy motoryzacyjnej. Wiesz również skąd czerpać inspirację i czym się kierować. Jeżeli nie chcesz w pojedynkę kreować nazwy, zwróć się o pomoc do swoich znajomych i zorganizujcie burzę mózgów. Jest to znana i ceniona metoda wielu dużych firm, które tworzą nazwę np. dla swoich nowych produktów. Inną metodą znalezienia nazwy jest bezpośrednie zwrócenie się do profesjonalnej firmy namingowej, która doskonale wie, jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy motoryzacyjnej.

Jak nazwać swoją firmę?-image

Jak nazwać swoją firmę?

Jeśli zastanawiasz się jak nazwać swoją firmę to doskonale trafiłeś. Tutaj zebraliśmy najważniejsze porady dotyczące trudnej sztuki namingu. Może okażą się ona pomocne, może Cię zainspirują? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej
Jak wymyślić nazwę firmy-image

Jak wymyślić nazwę firmy

Każdy przedsiębiorca zastanawia się nad tym jak wymyślić nazwę firmy, dzięki której osiągnie sukces na rynku. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że konkurencja w każdej branży stale się zwiększa. Dowiedz się, gdzie szukać pomysłu na nazwę dla firmy. 

czytaj więcej
Krokodyl w grze, czyli historia marki Lacoste-image

Krokodyl w grze, czyli historia marki Lacoste

Obecnie biała koszulka z krótkim rękawkiem i usztywnionym kołnierzykiem od razu kojarzy się z tenisem i golfem. Z kolei te dziedziny sportu bezpośrednio wskazują na marę Lacoste. Poznaj historię tej marki, etymologię jej nazwy oraz pochodzenie logo! Przekonaj się jak marka Lacoste zrewolucjonizowała sportowy styl!

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook