Ciekawa nazwa firmy

Ciekawa nazwa firmy stanowi klucz do sukcesu. Zasada benchmarkingu mówi, by uczyć się od najlepszych. Warto zatem poznać pochodzenie znanych marek, gdyż mogą okazać się inspiracją do stworzenia Twojej unikalnej nazwy firmy.

Nazwy sklepów

Kupując artykuły budowlane we francuskiej Castoramie, dokonujemy zakupów w „świecie bobra”. Nazwa Castorama pochodzi od słów castor-bóbr i rama-środowisko, które we francuskim wolnym tłumaczeniu oznaczają świat bobra. Prawda, że pomysłowa i fajna nazwa firmy? Innym przykładem nazwy firmy, która przyjęła się na międzynarodowym rynku jest IKEA – akronim, składający się z inicjałów założyciela, Ingvara Kamprada (IK) oraz pierwszych liter z nazwy farmy i wioski - Elmtaryd i Agunnaryd (EA).

ciekawe nazwy firm castorama


Na większe zakupy spożywcze można udać się w wiele miejsc, między innymi do Carrefoura. Pierwszy Carrefour został wybudowany na skrzyżowaniu pięciu ulic i stąd nazwa hipermarketu, która w języku francuskim oznacza skrzyżowanie. Na skrzyżowaniach dróg, od zamierzchłych czasów kwitł handel, a więc nazwanie tak wielkiej sieci hipermarketów miało sens. Mniejsze zakupy z kolei można zrobić w sieciach Żabka, Groszek, czy Odido. Dlaczego w oczach klientów sa to fajne nazwy firm?Zmiękczone nazwy sprawią wrażenie przystępniejszych i wzbudzają sympatię potencjalnych klientów. Skoro nazwa jest zdrobniona, to może drobne też są ceny?

 

Nazwy produktów

Chcąc wypić coś ciepłego, wiele osób sięga po kawę. Tchibo jest czwartym co do wielkości producentem kaw na świecie. Nazwa stanowi połączenie początkowej części nazwiska Carla Tchilinga-Hiryana ze słowem oznaczającym w języku niemieckim ziarno – bohne. Fani słodkości napewno znają czekoladowe słodycze w kształcie guzików M&M's. Nazwa tych cukierków to skrót od „Mars&Murrie's”, będącymi nazwiskami twórców tych smakołyków.

 

Nazwa restauracji fast-food

tworzenie ciekawej nazwy firmyKFC jest ulubioną restauracją dzieci i młodzieży, która serwuje dania fast-food. Stosowana nazwa pochodzącej z Ameryki firmy jest skrótem oznaczającym smażonego kurczaka z Kentucky (Kentucky Fried Chicken). W KFC można wypić m.in. Pepsi. Nazwa tego napoju pochodzi z kolei od enzymu trawiennego pepsyny, jeden ze składników napoju, służący jako lekarstwo na niestrawność.

 

ciekawe nazwy firm lego Ciekawa nazwa zabawek

Klocki LEGO to zabawki przeznaczone dla dzieci, które można dostać aż w 130 krajach na świecie. Na każdego mieszkańca z naszej planety przypada średnio 62 elementy LEGO. Nazwa tych klocków pochodzi od pierwszych sylab „leg godt”, które w języku duńskim oznaczają „baw się dobrze”, czy „dobra zabawa”.

 

Nazwa programu komputerowego, portalu internetowego

fajna nazwa firmy AdobeOptimus Net to pierwotna nazwa, największego polskiego portalu, która po skróceniu dała ciekawą nazwę onet.pl. Skype również powstał jako skrót, gdyż początkowo jego nazwa brzmiała Sky-peer-to-peer. Przy kreacji nazwy, w zupełnie innym kierunku poszła firma Adobe – producent oprogramowania. Nazwa Adobe pochodzi od nazwy rzeczki, która płynęła za domem założyciela Johna Warnocka.  15,1 mln  miliona – to liczba użytkowników platformy transakcyjnej Allegro z początku 2015. Allegro to termin muzyczny, oznaczający wesołe i szybkie tempo gry – czyli sposób, w jaki mają przebiegać transakcje. Natomiast amerykański sklep internetowy Amazon swoją nazwę zawdzięcza największej rzece świata Amazonce. Nazwa ma symbolizować bardzo szeroki wybór produktów w serwisie. 

Jak widać, inspiracją do stworzenia ciekawej nazwy firmy może być tak naprawdę wszystko. Ważne by znaleźć pomysł na nazwę i potrafić ją stworzyć uwzględniając kwestie związane z prawidłową budową nazw, potencjałem marketingowym oraz bezpieczeństwem prawnym.

Podobne wpisy

Jak zaistnieć i nie pójść z dymem, czyli historia marki Marlboro-image

Jak zaistnieć i nie pójść z dymem, czyli historia marki Marlboro

Jak nazwać firmę programistyczną?-image

Jak nazwać firmę programistyczną?

Nazwa dla firmy hydraulicznej-image

Nazwa dla firmy hydraulicznej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook