Baza wiedzy

Historia lodowej potęgi marki Koral

Hasło "Zawsze jest pora na lody Koral" zna niemal każdy Polak. Jednak czy wiesz jak powstała ta lodowa potęga oraz jaka jest etymologia jej nazwy? Odpowiedzi na te pytania oraz inne interesujące informacje znajdziesz w artykule. Zapraszam do lektury!

Nazwa dla branży spożywczej

Od apteki do ciasta, czyli historia marki Dr. Oetker

Choć doktor, to Cię nie wyleczy. O czym mowa? O marce Dr. Oetker. Poznaj historię pierwszego na świecie producenta porcjowanego proszku do pieczenia, etymologię nazwy Dr. Oetker, projektlogo oraz wiele dotyczących marki ciekawostek. Nie czekaj- czytaj!

Nazwa dla firmy kosmetycznej

Ze sceny paryskich teatrów do torebki każdej kobiety - Bourjois

Poznaj historię liczącej 150 lat marki kosmetycznej Bourjois, osobę jej twórcy, etymologię nazwy oraz wiele ciekawych informacji związanych z tą marką. Zapraszam do lektury!

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo to włoska marka mająca w swoim portfolio luksusowe buty, torby, okulary, zegarki, jedwabne akcesoria, perfumy oraz odzież. Dziś marka SF jest synonimem wygody, luksusu i piękna. By uzyskać taki status w oczach odbiorców wiele musiało się jednak wydarzyć.

„Zippo Moment”, czyli historia kultowej marki

Marka Zippo jest znana niemalże na całym świecie, jednak czy wiesz jak powstała kultowa zapalniczka? Z artykułu dowiesz się kto był jej twórcą, poznasz budowę zapalniczki oraz etymologię nazwy Zippo.

Krokodyl w grze, czyli historia marki Lacoste

Obecnie biała koszulka z krótkim rękawkiem i usztywnionym kołnierzykiem od razu kojarzy się z tenisem i golfem. Z kolei te dziedziny sportu bezpośrednio wskazują na marę Lacoste. Poznaj historię tej marki, etymologię jej nazwy oraz pochodzenie logo! Przekonaj się jak marka Lacoste zrewolucjonizowała sportowy styl!

Nazwa dla firmy jubilerskiej

„Niech świat się za Tobą ogląda”, czyli historia firmy W.Kruk

W.KRUK to najstarsza, bo ponad 170-letnia polska marka jubilerska. W jaki sposób pojawiła się i przetrwała na rynku? Poznaj historię firmy W.KRUK, jej twórców oraz dowiedz się, skąd wzięła się nazwa najstarszej firmy jubilerskiej. Zapraszam do lektury!

Jak zaistnieć i nie pójść z dymem, czyli historia marki Marlboro

Markę Marlboro dobrze znają zarówno miłośnicy „dymka”, jak i osoby niepalące. Co wpłynęło na taką rozpoznawalność? Poznaj historię marki Marlboro, etymologię jej nazwy oraz wybrane elementy systemu identyfikacji wizualnej. Zapraszam do lektury.

f
facebook