Nazwy dla firm z branży metalowej

Szukając nazwy firmy, zazwyczaj chcemy, żeby nazwa była chwytliwa i charakterystyczna. Branża metalowa, wbrew pozorom charakteryzuje się dużą różnorodnością nazw. Dlatego warto przyjrzeć się zebranym nazwom przedsiębiorstw na rynku metalowym i zastanowić się nad nazwą dla własnej firmy.

 

Rynek metalowy

Firmy na Rynku metalowym działają na wielu polach. Firmy w branży metalowej zajmują się produkcją metali oraz gotowych metalowych wyrobów. Produkują również maszyny i urządzenia. Wytwarzają też elementy metalowe, które charakteryzują się duża precyzyjnością wykonania jak na przykład grzejniki czy rury.

Rynek metalowy ściśle powiązany jest z innymi obszarami przemysłowymi. Kondycja sektorów takich jak rynek motoryzacyjny, maszyn rolniczych czy spożywczych wpływa znacznie na zapotrzebowanie w branży metalowej. Sprzęt elektryczny i elektroniczny jak i przemysł budowniczy, na potrzeby którego wykonywane są specjalne konstrukcję, również mają duże znaczenie dla firm działających w sektorze metalowym.

 

Firmy w Polsce

W gospodarce światowej branża metalowa jest bardzo istotnym ogniwem. Technologiczny postęp ma miejsce głównie poza granicami Polski. Polskie firmy to miejsca, które pośredniczą w wymianie technologii. To w nich kapitał zagraniczny łączony jest z potencjałem roboczym.

Rynek metalowy w Polsce charakteryzuje rozproszenie. Próżno szukać tutaj dużych korporacji. W Polsce działa ponad 53.5 tysięcy firm. Ponad 80% z nich to małe i średnie firmy. Około 90% wszystkich firm zatrudnia do 9 ludzi, a mniej niż 10% to firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników. To sprawia, że branża cechuje się duża konkurencyjnością. Inwestycje w technologie są więc niezbędne.

 

Wyzwania w branży 

Rynek metalowy jest w dobrej kondycji. Przed branża stoją jednak pewne wyzwania. Firmy odczują spowolnienie gospodarcze oraz braki w kadrach pracowniczych. Duża konkurencja wciąż zmusza przedsiębiorców do przeznaczania pieniędzy na inwestycję technologiczne aby być krok przed innymi.

Sposobów na szukanie pieniędzy jest wiele. Firmy decydują się na pożyczki lub walczą o dotacje unijne. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla finansowania firm jest leasing. Najczęściej to leasing operacyjny. Decyzję o przyznaniu leasingu są podejmowane szybko, a formalności jest niewiele. Firma używa niezbędnego jej sprzętu w zamian za uiszczenie comiesięcznej raty. 

Jak już wcześniej wspomniano, rynek metalowy jest silnie powiązany z innymi sektorami gospodarki. Ich kondycja wpływa bezpośrednio na zamówienia na produkty i usługi, o których wykonanie walczą głównie małe i średnie przedsiębiorstwa

Jak widzisz, wyzwań jest wiele. Musisz inwestować w technologie, ponieważ konkurencja jest duża. Musisz walczyć o wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą. Twoje działania są też uzależnione od kondycji na innych rynkach. Jednak to co dzisiaj staje się coraz bardziej istotniejsze to wizerunek Twojej marki.


Zadbaj o nazwę jedyną w swoim rodzaju

To jaki wizerunek swojej firmy metalowej zbudujesz, znacząco wpłynie na pozycję Twojej marki na rynku. Zadbaj o spójny przekaz, który tworzyć będą elementy takie jak wartości oraz misja, jaka przyświeca Twojej działalności, oraz elementy takie jak logo i nazwa

Nazwa to istotna część brandingu. Wybierając odpowiednią, oryginalną i ciekawą nazwę przyciągniesz ludzi, którzy będą chcieli z Tobą współpracować. Odróżni Cię to od konkurentów już na pierwszym etapie szukania kontrahentów. Unikalna nazwa pozwoli Twoim klientom łatwo Cię zapamiętać. A jeżeli nazwa będzie brzmiała przyjemnie dla ucha, zainteresowanym Twoją działalnością towarzyszyć będą przyjemne odczucia oraz przyjazne nastawienie do współpracy. 


Cechy dobrej nazwy

Firmy w branży metalowej zajmują się wieloma działaniami. Nie ma jednej formuły na oryginalną nazwę, która pasowałaby do każdej. Istnieje jednak parę wytycznych, które pomogą Ci w decyzji jak nazwać Twoją firmę.

  1. Długość nazwy jest istotna – im krótsza, tym lepsza.  Jest to kluczowa cecha dobrej nazwy firmy, ponieważ taką nazwę mózg szybciej zapamięta, w następstwie łatwiej ją powtórzyć. 
  2. Sprawdzenie nazwy w obcych językach jest istotne – wielu przedsiębiorcom nawet się nie śni, że ich firma wejdzie na rynek zagraniczny – jest to błąd, bo łatwo można popełnić gafę. Dlatego warto sprawdzić nazwę pod kątem językowym w podstawowych obcych językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim.  
  3. Idealna nazwa firmy nie zawiera znaków diakrytycznych, czyli polskich znaków – unikaj ś, ź, ż, ó. Uwierz, że nazwa firmy często będzie podawana przez telefon, dlatego warto stworzyć nazwę, która nie będzie sprawiać kłopotów przy wymawianiu lub jej zapisywaniu. 
  4. Posiada wolną domenę internetową – dla niektórych jest to zbędny krok – i jest to błąd. W dzisiejszych czasach większość ludzi wyszukuje firmy czy produkty przez internet, dlatego szalenie ważne jest zadbanie o wolną domenę dla naszej firmy. 
  5. Pozytywne skojarzenia – historia zna losy niektórych marek brzmiących nieco dziwnie lub nawet nieprzyzwoicie, jednak polecamy stawiać na nazwy firm, które od razu spowodują w odbiorcy pozytywne skojarzenia, a one nierzadko wpływają na podjęcie odpowiedniej decyzji przez klienta.

 

Nazwa dla firmy z branży metalowej

 

Minimalizm, pozytywne skojarzenia, sprawdzone znaczenie w obcym języku oraz wolna domena to cechy dobrej nazwy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nazwać firmę branży odlewniczej, to pamiętaj o powyższych wskazówkach.

 

Tendencje wśród nazw firm specjalizujących się w obróbce metali

Żeby sprawdzić, jakie tendencje nazewnicze górują w branży metalowej, przejrzeliśmy setki nazw firm. Zobacz, co z tego wyszło.

  • Firmy odlewnicze – zazwyczaj nazwy firm nawiązują do słowa metal lub stal, tak więc np. Termetal, Elzamet, Creative – Stal, Koromet. Drugim rozwiązaniem jest tworzenie neologizmów, np. Teriel, Famaro, Awils. 
  • Obróbka metali – tutaj podobnym trendem jak w firmach odlewniczych jest używanie słowa stal lub metal: Best Metal, Sudmet, RadStal. Inne nazwy na wstępie sugerują cięcie metali, np. New Cat czy Lasart. Do nazw mniej tendencyjnych, a zarazem ciekawszych należą m. in. Empas i Body Cote.
  • Wyroby ze stali i spawanie –  tutaj również z użytku nie wychodzi człon -stal lub -spaw i możemy spotkać takie nazwy: Lux – Stal, MetalSpa – Factory, Alusspaw. Wśród nazw mniej tendencyjnych możemy wyróżnić: Withmach oraz Konstrukt.

Firmy z branży metalowej mają kilka głównych, dobrze widocznych nurtów namingowych. Firmy odlewnicze oraz firmy specjalizujące się w obróbce metali najczęściej wykorzystują słowa "metal" lub "stal". Firmy wytwarzające produkty ze stali też nie odbiegają od tego trendu. Jak widać, firmy z branży metalowej tworzą swoje nazwy bardzo podobnie. Te trzy branże kreują również interesujące neologizmy, odbiegające od trendów.
Mimo że na rynku jest wiele podobnych nazw, Ty również możesz stworzyć idącą w tym kierunku. Możesz też wybrać całkowicie świeżą, mającą moc wyróżniającą, nazwę firmy. 

Teraz wiesz, jak prezentują się nazwy firm z branży metalowej. Wiesz już również, czym charakteryzuje się chwytliwa nazwa firmy. W naszym serwisie przygotowaliśmy mnóstwo nazw firm, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Jeżeli nie widzisz nic interesującego, zgłoś się do nas, a na pewno wykreujemy dobrą nazwę dla Twojej firmy. 

 

Mając dobrą nazwę, nie zapomnij jej należycie chronić poprzez zastrzeżenie oraz późniejszy monitoring. Usługi związane z ochroną znaków towarowych znajdziesz na portalu zastrzezone.pl  

 

Często zadawane pytania

Jak nazwać firmę z branży metalowej?

Zapewne nie jeden raz zastanawiałeś się jaką nazwę firmy wybrać aby była często wybierana przez Twojego potencjalnego klienta. Wymyślenie nazwy firmy jest ważnym etapem, który może stać się decydującym w budowaniu dobrej pozycji Twojej marki. To jaką wybierzesz nazwę firmy będzie rzutować na pomyślne funkcjonowanie na rynku branżowym. Nowoczesna i unikalna nazwa firmy jest Twoją przepustką do nawiązywania długotrwałej relacji z odbiorcą.  

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy z branży metalowej?

Podczas tworzenia działalności gospodarczej należy unikać posługiwania się nazwami, które są już obecne na rynku. Wybieraj wolne nazwy firmy, aby zapobiec powstania kolizji znaków, a nawet powstania sporów sądowych, kar finansowych i odszkodowań. Pomysł na nazwę firmy możesz zaczerpnąć z generatora nazw firmy dostępnego na stronach internetowych. Jednak takie kreatory mogą być tylko Twoją inspiracją do tworzenia nazwy, ponieważ nie są one sprawdzone pod kątem formalnym i prawnym.   

Jak chronić nazwę firmy z branży metalowej?

Aby ochronić nazwę firmy należy dokonać zastrzeżenia jej w odpowiednim urzędzie patentowym. Jeżeli chcesz aby Twój znak był chroniony na terenie Polski należy dokonać rejestracji znaku w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast jeżeli chcesz aby  ochrona Twojego znaku rozciągała się na terenie Unii Europejskiej, wniosek zgłoszeniowy należy złożyć do EUIPO. Jest możliwość aby Twoja nazwa była chroniona międzynarodowo, również poza granicami UE. Wtedy wniosek rejestracyjny należy złożyć do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. We wszystkich przypadkach jesteśmy w stanie Ci pomóc w rejestracji Twojej nazwy. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej kliknij tutaj.

Podobne wpisy

Od apteki do ciasta, czyli historia marki Dr. Oetker-image

Od apteki do ciasta, czyli historia marki Dr. Oetker

Logo dla firmy fotograficznej-image

Logo dla firmy fotograficznej

Jak przystąpić do Programu Amazon Brand Registry?-image

Jak przystąpić do Programu Amazon Brand Registry?

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

ASISSTUM

poznaj naszą realizację >

PREMERON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
PROVERY .pl 2470 PLN
1 domena
ARCHOE .com .pl negocjuj
2 domeny
SALVER .pl 2840 PLN
1 domena
SEVIS .pl negocjuj
1 domena
ERLO .pl negocjuj
1 domena
TECHMANIC .pl 2780 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook