Nazwa dla firmy informatycznej

Branża informatyczna rozwija się błyskawicznie, wciąż powstają nowe firmy komputerowe, które próbują się wybić i przekonać do siebie klientów. Wielu profesjonalistów z rynku IT nie wie jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy informatycznej oraz gdzie szukać inspiracji. Muszę Cię zmartwić, ponieważ, nie istnieją uniwersalne zasady tworzenia nazw, jednak możesz pokierować się wskazówkami, przedstawionymi w artykule, które z pewnością pomogą stworzyć nazwę dla firmy, dzięki której biznes przyniesie oczekiwany zysk. 

1. Pierwszą podstawową zasadą przy tworzeniu nazw jest długość. Dobra nazwa firmy informatycznej to krótka nazwa. Takie terminy częściej zapadają w pamięć, dzięki temu łatwiej je później powtórzyć. Stwierdzono, że im nazwa firmy jest łatwiejsza do wymówienia, tym częściej potencjalni klienci ją zapamiętują. Inną zaletą jest też to, że firmy informatyczne często wchodzą na rynki zagraniczne, więc brzmienie nazwy firmy musi być odpowiednio dostosowane. 

 

nazwa dla firmy informatycznej

Źródło: Fotolia.com

 

2. Idąc tym tokiem, musisz sprawdzić nazwę firmy informatycznej przynajmniej w kilku językach – angielski, niemiecki, francuski, hiszpański. Takie działanie pozwoli sprawdzić, czy Twoja nazwa firmy informatycznej jest uniwersalna językowo. Kolejną sprawą jest to, czy termin zawiera polskie znaki. Być może firma będzie działać jedynie w Polsce, lecz odradzamy używania polskich znaków, ponieważ może to stworzyć problematyczne sytuacje np. w przypadku domen internetowych lub, gdy z naszej oferty zechce skorzystać obcokrajowiec.

3. Pamiętaj, że firma musi spełniać pewne wymogi prawne, np. czy stworzona przez Ciebie nazwa dla firmy informatycznej nie jest zarejestrowana już przez inny podmiot. Jeżeli już jest, to niestety nie możesz używać takiego znaku towarowego, ponieważ polskie prawo przewiduje karę grzywny dla użytkownika, który posługuje się nim, bez zgody "właściciela" danego znaku towarowego.


4. Przechodząc do bardziej praktycznych wskazówek: sprecyzuj, jak wygląda grupa docelowa Twojej firmy. Czy są to ludzie młodzi, starsi? Z wielkich miast? Jakie mają wykształcenie? A może są laikami w branży IT? Uwierz, będzie łatwiej dopasować nazwę do odbiorców, tym samym Twoja firma trafi z przekazem prosto do odpowiedniego grona odbiorców.

5. Ciekawym zjawiskiem są różne przemijające trendy w nazwach dla firm. Pamiętasz perełki z przełomu lat 80' i 90' z billboardów polskich miast? Większość firm kończyło się na – pol lub – ex. Mamy XXI wiek, zaufaj mi, to już nie jest fajne, więc Ty tego unikaj.  

6. Unikaj również powtarzalności nazw firm. Niestety część firm tworzy nazwy podobne do nazw gigantów już istniejących, żeby tylko wybić się na ich renomie. Takie działanie jest już na granicy uczciwości, a czasami na granicy prawa. Nie sztuką jest naśladowanie, sztuką jest bycie pomysłowym i oryginalnym.

7. Nie zapomnij sprawdzić dostępnych domen internetowych. Możesz to zrobić na stronach, które oferują domeny internetowe. W dzisiejszych czasach marketing internetowy jest kluczowy, więc nie lekceważ tego kroku, ponieważ na dłuższą metę możesz tylko zaszkodzić swojej firmie.

8. Przy tworzeniu nazwy dla firmy informatycznej warto kierować się słowami i wyrażeniami, kojarzącymi się z branżą. Nazwa może wskazywać, czym dokładnie zajmuje się Twoja firma, np. możesz oferować tworzenie stron internetowych, albo sprzedajesz sprzęt komputerowy.

 

nazwa dla firmy informatycznej

Źródło: Fotolia.com

 

Dzięki "sugerującej" nazwie klient od razu uchwyci, w jakiej specjalności działasz. Pamiętaj , że nazwa nie może wprowadzać klienta w błąd!
Żeby znaleźć inspirację, jak nazwać firmę informatyczną przede wszystkim przeszukaj Internet. Możesz czerpać pomysły z bezustannie tworzonych memów, vlogów czy blogów. Korzystaj z dostępnej literatury, sprawdź, czy istnieją inspirujące nazwy w baśniach czy nawet w mitologiach. Uważnie czytaj teksty i zatrzymuj się nad fascynująco brzmiącymi słowami. Możesz zestawić ze sobą terminy, tworząc jednocześnie neologizm. Wyjdź poza schemat, lecz rób to z głową, bo nazwa firmy informatycznej to połowa drogi do sukcesu. 

Podobne wpisy

Jak nazwać firmę zajmującą się przewozem osób-image

Jak nazwać firmę zajmującą się przewozem osób

Jak skutecznie nazwać firmę?-image

Jak skutecznie nazwać firmę?

Kiedy przy nazwie można umieścić R w kółku-image

Kiedy przy nazwie można umieścić R w kółku

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image

Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image

Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image

Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

AGREN

poznaj naszą realizację >

SYNCORE .pl 2840 PLN
#biznes #firma #internet
PROVERY .pl 2470 PLN
#biznes #transport #uniwersalna
PROVIRE .pl 2370 PLN
#programowanie #internet #aplikacje
ERLO .pl negocjuj
#budownictwo #finanse #energetyka
TECHMANIC .pl 2780 PLN
#programowanie #instalacje #firma
INNIS .pl 2240 PLN
#programowanie #system #firma
TEKK .pl negocjuj
#programowanie #budownictwo #internet
MOBIFUN .pl .pl 2230 PLN
#internet #sklep #aplikacja
pokaż więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook