Nazwy dla firm marketingowych i reklamowych

Chcesz założyć własną firm? Obecnie jesteś na etapie poszukiwania dla niej dobry nazwy? W takim razie świetnie trafiłeś. W ty artykule znajdziesz wiele wskazówek mówiących, jak nazwa firmę marketingowo lub reklamową. 

5 cech dobrej nazwy

Szukając idealnej nazwy dla swojej firmy, na pewno zastanawiałeś się, czym powinna się ona charakteryzować. Jest kilka wskazówek, które pomagają kształtować chwytliwe nazwy. Jeśli wybierając nazwę, będziesz ich przestrzegać, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie ona skuteczna. Tak więc po kolei, dobra nazwa powinna: 

  1. Być krótka i treściwa – aby nazwa była łatwa do zapamiętania, warto zadbać o jej zwięzły charakter. Krótkie nazwy są bowiem bardziej przystępne w odbiorze, a także łatwiejsze w pisowni.
  2. Posiadać wolną domenę – domena umożliwia promowanie firmy, a także prowadzenie równoległych działań sprzedażowych w internecie, dlatego ważne jest, aby jej brzmienie było zbieżne z samą nazwą. 
  3. Nie nawiązywać do obraźliwych kwestii – zastanawiając się, jak nazwać firmę z branży marketingowej lub reklamowej, nie powinieneś wybierać nazw, które zawierają wulgaryzmy lub treści uznawane powszechnie za obraźliwe.
  4. Mieć bezpieczne znaczenie w językach obcych – punkt ten jest szczególnie ważny dla firm, które planują rozszerzyć swoją działalność na skalę międzynarodową. Konieczne jest bowiem w takim wypadku przeprowadzenie analizy językowej obranej nazwy, w celu uniknięcia ewentualnych wpadek nazewniczych. 
  5. Mieć merytoryczny przekaz – dobrze jest, aby dobra nazwa nawiązywała do rodzaju prowadzonej działalności. Nie jest to konieczne, ale może znacznie ułatwić kreowanie jednolitego wizerunku danej marki. 

Nazwa dla firmy marketingowej i reklamowej

Trendy nazewnicze branży marketingowo-reklamowej

Teraz kiedy znasz już podstawowe wytyczne, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej nazwy, przejdźmy do konkretów. Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy analizę wielu nazw z branży marketingowo-reklamowej ze szczególnym uwzględnieniem: agencji reklamowych, agencji PR, agencji interaktywnych oraz studiów fotograficznych. 

  • Agencje reklamowe – wśród agencji reklamowych powszechne są nazwy ze słowem design, np. Sputnik Design, czy Partners Design. Drugim dosyć powszechnie wykorzystywanym trendem są nazwy, sugerujące dostępność dla wszystkich, np. 4all, Vision4you oraz lam4you. W nazwach tych można też zauważyć użycie 4 zamiast wyrazu for, wykorzystując podobne anglojęzyczne brzmienie wyrazów four i for. Do mniej tendencyjnych, a zarazem bardziej chwytliwych nazw możemy zaliczyć: Taste oraz True Colors.
  • Agencje PR – Agencje PRowe w swoich nazwach często pokazują, jak ważna jest komunikacja i dialog międzyludzki. Stąd wiele nazw takich jak: Be Communications, Public Dialog oraz Media Connect. Z bardziej oryginalnych nazw możemy wyróżnić Hungry PR, Vision Group oraz Propublic.
  • Agencje interaktywne – Wśród agencji interaktywnych zauważyliśmy dwa wiodące trendy. Pierwszy z nich to nazwy bezpośrednio wskazujące na działalność związaną z mediami, np. Migomedia, Synermedia oraz M3 Media. Drugi natomiast to nazwy nawiązujące do artystycznego charakteru usług agencji interaktywnych, np. Imaginarium Art, Fear Art, ARTSem. Do ciekawszych nazw zaliczamy: Hotchili oraz Be Social.
  • Studia fotograficzne – w przypadku zakładów fotograficznych wiele nazw wygląda bardzo tendencyjnie. Wykorzystują one słowa takie jak: studio, foto oraz art, np. Foto-Balladyn, Foto Fan, Rejchel Art, Verre Studio, Bracia Studio oraz Art Foto. Nazwy takie, jak powyższe nie mają zdolności wyróżniających, przez co nie spełniają swojego podstawowego zadania. Odnaleźliśmy jednak kilka ciekawych przykładów dobrych nazw zakładów fotograficznych: COTAM, Zygzak oraz nieco humorystyczne Robi Foto. 

Wydawać się może, że pośród firm marketingowych i reklamowych istnieją jedynie niepowtarzalne, oryginalne nazwy. Nic bardziej mylnego. Można wyróżnić kilka głównych trendów. Agencje reklamowe chętnie wybierają nazwy ze słowem "design". Równie często sugerują, że agencja jest dostępna dla wszystkich, wykorzystując anglojęzyczne słowa.
Z kolei agencje PR wskazują na wysoki priorytet dialogu oraz komunikację międzyludzką. W obydwu agencjach znajdą się oczywiście nazwy mniej tendencyjne.
Agencje interaktywne jasno wskazują na powiązania z mediami, inne, poprzez nazwę, pokazują swój kunszt wykonywanych usług. 
Studia fotograficzne są już mniej ciekawe, bo najczęściej wykorzystują słowo "foto", tym samym wprost nawiązując do branży. Naturalnie istnieją też bardziej wyróżniające lub humorystyczne nazwy.

Nazwa dla firmy marketingowej i reklamowej

Znając już liczne tendencje nazewniczych branży marketingowo-reklamowej możesz iść tą drogą, ale możesz również postawić na nazwy oryginalne. Pozytywnie wpłyną one bowiem na kreowanie własnej niepowtarzalnej marki. 

Podsumowując, różnorodność nazw branży marketingowo-reklamowej jest bardzo duża. Poczynając od nazw tradycyjnych, nawiązujących do powszechnych tendencji nazewniczych, a kończąc na naprawdę fajnych i chwytliwych nazwach. 

Teraz kiedy wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze nazwy dla swojej firmy, zachęcamy do zapoznania się z bazą nazw dostępnych na portalu rmarket.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych nazw, spełniających wszystkie omawiane powyżej cechy dobrej nazwy. 

Na koniec, pamiętaj również o ochronie swojej marki. Możesz tego dokonać, zastrzegając swój znak towarowy. Dodatkowym aspektem sprzyjającym ochronie tego znaku jest również zalecany monitoring ewentualnych zagrożeń i prób jego naruszenia.

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej

Nazwa jest bardzo ważnym elementem wyróżniającym przedsiębiorstwo wśród konkurencji. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie warunki powinna spełniać dobra nazwa, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zawiera on bowiem analizę nazw istniejących firm branży modowo-odzieżowej.

czytaj więcej

Nazwy dla firm gastronomicznych

Szukasz nazwy dla firmy gastronomicznej? Ten artykuł zawiera wiele wskazówek dotyczących wyboru idealnej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się z niego również, gdzie szukać pomocy z zakresu usług namingowych oraz na co zwrócić uwagę, aby nazwa była skuteczna i oryginalna. 

czytaj więcej

Uniwersalne nazwy dla firm

Zakładasz własną działalność? Zastanawiasz się, jaki typ nazwy dla niej wybrać? W takim razie doskonale trafiłeś. Artykuł ten jest odpowiedzią na wiele pytań i wątpliwości związanych z procesem nazewnictwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zrób to już dziś. 

czytaj więcej

Unikalne i bezpieczne nazwy na sprzedaż

Każda nazwa posiada wolną domenę i jest gotowa do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f