Nazwy dla firm marketingowych i reklamowych

Chcesz założyć własną firm? Obecnie jesteś na etapie poszukiwania dla niej dobry nazwy? W takim razie świetnie trafiłeś. W ty artykule znajdziesz wiele wskazówek mówiących, jak nazwa firmę marketingowo lub reklamową. 

5 cech dobrej nazwy

Szukając idealnej nazwy dla swojej firmy, na pewno zastanawiałeś się, czym powinna się ona charakteryzować. Jest kilka wskazówek, które pomagają kształtować chwytliwe nazwy. Jeśli wybierając nazwę, będziesz ich przestrzegać, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie ona skuteczna. Tak więc po kolei, dobra nazwa powinna: 

  1. Być krótka i treściwa – aby nazwa była łatwa do zapamiętania, warto zadbać o jej zwięzły charakter. Krótkie nazwy są bowiem bardziej przystępne w odbiorze, a także łatwiejsze w pisowni.
  2. Posiadać wolną domenę – domena umożliwia promowanie firmy, a także prowadzenie równoległych działań sprzedażowych w internecie, dlatego ważne jest, aby jej brzmienie było zbieżne z samą nazwą. 
  3. Nie nawiązywać do obraźliwych kwestii – zastanawiając się, jak nazwać firmę z branży marketingowej lub reklamowej, nie powinieneś wybierać nazw, które zawierają wulgaryzmy lub treści uznawane powszechnie za obraźliwe.
  4. Mieć bezpieczne znaczenie w językach obcych – punkt ten jest szczególnie ważny dla firm, które planują rozszerzyć swoją działalność na skalę międzynarodową. Konieczne jest bowiem w takim wypadku przeprowadzenie analizy językowej obranej nazwy, w celu uniknięcia ewentualnych wpadek nazewniczych. 
  5. Mieć merytoryczny przekaz – dobrze jest, aby dobra nazwa nawiązywała do rodzaju prowadzonej działalności. Nie jest to konieczne, ale może znacznie ułatwić kreowanie jednolitego wizerunku danej marki. 

Nazwa dla firmy marketingowej i reklamowej

Trendy nazewnicze branży marketingowo-reklamowej

Teraz kiedy znasz już podstawowe wytyczne, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej nazwy, przejdźmy do konkretów. Specjalnie dla Ciebie przeprowadziliśmy analizę wielu nazw z branży marketingowo-reklamowej ze szczególnym uwzględnieniem: agencji reklamowych, agencji PR, agencji interaktywnych oraz studiów fotograficznych. 

  • Agencje reklamowe – wśród agencji reklamowych powszechne są nazwy ze słowem design, np. Sputnik Design, czy Partners Design. Drugim dosyć powszechnie wykorzystywanym trendem są nazwy, sugerujące dostępność dla wszystkich, np. 4all, Vision4you oraz lam4you. W nazwach tych można też zauważyć użycie 4 zamiast wyrazu for, wykorzystując podobne anglojęzyczne brzmienie wyrazów four i for. Do mniej tendencyjnych, a zarazem bardziej chwytliwych nazw możemy zaliczyć: Taste oraz True Colors.
  • Agencje PR – Agencje PRowe w swoich nazwach często pokazują, jak ważna jest komunikacja i dialog międzyludzki. Stąd wiele nazw takich jak: Be Communications, Public Dialog oraz Media Connect. Z bardziej oryginalnych nazw możemy wyróżnić Hungry PR, Vision Group oraz Propublic.
  • Agencje interaktywne – Wśród agencji interaktywnych zauważyliśmy dwa wiodące trendy. Pierwszy z nich to nazwy bezpośrednio wskazujące na działalność związaną z mediami, np. Migomedia, Synermedia oraz M3 Media. Drugi natomiast to nazwy nawiązujące do artystycznego charakteru usług agencji interaktywnych, np. Imaginarium Art, Fear Art, ARTSem. Do ciekawszych nazw zaliczamy: Hotchili oraz Be Social.
  • Studia fotograficzne – w przypadku zakładów fotograficznych wiele nazw wygląda bardzo tendencyjnie. Wykorzystują one słowa takie jak: studio, foto oraz art, np. Foto-Balladyn, Foto Fan, Rejchel Art, Verre Studio, Bracia Studio oraz Art Foto. Nazwy takie, jak powyższe nie mają zdolności wyróżniających, przez co nie spełniają swojego podstawowego zadania. Odnaleźliśmy jednak kilka ciekawych przykładów dobrych nazw zakładów fotograficznych: COTAM, Zygzak oraz nieco humorystyczne Robi Foto. 

Wydawać się może, że pośród firm marketingowych i reklamowych istnieją jedynie niepowtarzalne, oryginalne nazwy. Nic bardziej mylnego. Można wyróżnić kilka głównych trendów. Agencje reklamowe chętnie wybierają nazwy ze słowem "design". Równie często sugerują, że agencja jest dostępna dla wszystkich, wykorzystując anglojęzyczne słowa.
Z kolei agencje PR wskazują na wysoki priorytet dialogu oraz komunikację międzyludzką. W obydwu agencjach znajdą się oczywiście nazwy mniej tendencyjne.
Agencje interaktywne jasno wskazują na powiązania z mediami, inne, poprzez nazwę, pokazują swój kunszt wykonywanych usług. 
Studia fotograficzne są już mniej ciekawe, bo najczęściej wykorzystują słowo "foto", tym samym wprost nawiązując do branży. Naturalnie istnieją też bardziej wyróżniające lub humorystyczne nazwy.

Nazwa dla firmy marketingowej i reklamowej

Znając już liczne tendencje nazewniczych branży marketingowo-reklamowej możesz iść tą drogą, ale możesz również postawić na nazwy oryginalne. Pozytywnie wpłyną one bowiem na kreowanie własnej niepowtarzalnej marki. 

Podsumowując, różnorodność nazw branży marketingowo-reklamowej jest bardzo duża. Poczynając od nazw tradycyjnych, nawiązujących do powszechnych tendencji nazewniczych, a kończąc na naprawdę fajnych i chwytliwych nazwach. 

Teraz kiedy wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze nazwy dla swojej firmy, zachęcamy do zapoznania się z bazą nazw dostępnych na portalu rmarket.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych nazw, spełniających wszystkie omawiane powyżej cechy dobrej nazwy. 

Na koniec, pamiętaj również o ochronie swojej marki. Możesz tego dokonać, zastrzegając swój znak towarowy. Dodatkowym aspektem sprzyjającym ochronie tego znaku jest również zalecany monitoring ewentualnych zagrożeń i prób jego naruszenia.

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem-image

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem

Szukasz pomysłu na dobrą nazwę dla firmy oferującej usługi związane z domem i ogrodem? W tym artykule odnajdziesz wiele wskazówek i wytycznych sugerujących, jak stworzyć idealną nazwę dla przedsiębiorstwa. Dzięki temu będziesz mógł wybrać skuteczną nazwę wyróżniającą Twoją firmę wśród konkurencji.

czytaj więcej
Nazwa dla firmy dekoracyjnej-image

Nazwa dla firmy dekoracyjnej

Obecnie coraz chętniej korzystamy z usług firm dekorujących wnętrza, w związku z czym powstaje ich na prawdę dużo. W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy dekoracyjnej.

czytaj więcej
Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę-image

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Zakładanie firmy jest poważnym przedsięwzięciem. Prowadząc własny biznes, przedsiębiorca nastawiony jest na zysk, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama nazwa firmy ma już ogromną moc. To właśnie nazwa musi zachwycić i przyciągnąć, musi zawierać obietnicę, wyboru najlepszej firmy na rynku. Cały proces namingu jest czasochłonny i potrzebuje sporego zaangażowania, ale takie działanie może przynieść rzeczywiste profity. 

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook