Jeśli małżeństwo to tylko z Apart, czyli historia marki

Apart  to polska firma jubilerska, której siedziba znajduje się w Suchym Lesie niedaleko Poznania. 
Początki firmy sięgają 1977 roku,  gdy Adam Rączyński – mistrza rzemiosła artystycznego o specjalności złotnictwo i jubilerstwo- założył zakład grawerski w Poznaniu. Postanowił on specjalizować się w sprzedaży i projektowaniu biżuterii, która zawsze znajdzie nabywców, a mianowicie obrączek i pierścionków zaręczynowych wykonywanych z żółtego i białego złota o klasycznych wzorach.

Ze względu na wysoką jakość oferowanej biżuterii oraz solidność wykonywanych usług zakład bardzo szybko się rozwijał. W 1983 roku wspólnikiem prowadzonej przez Adama działalności stał się jego brat- Piotr Rączyński, absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej. To właśnie w 1983 roku nastąpiła rejestracja firmy pod namingiem Apart. Nazwa dla firmy powstała z połączenia pierwszych liter imion właścicieli: Adama i Piotra Rączyńskich ze słowem „art”, które w wielu językach oznacza sztukę.  
Popyt na wyroby Apartu sukcesywnie się zwiększał dlatego też na początku lat 90. korzystając z posiadanych środków finansowych bracia postanowili stworzyć silną polską markę jubilerską. Inspirując się butikami Nowego Jorku i Paryża rozpoczęli tworzenie sieci salonów firmowych oraz rozszerzyli zaplecze produkcyjne  o segment szlachetnej biżuterii – złotej, z diamentami, która dziś jest sztandarowym produktem w portfolio Apartu. W 1997 roku otwarty został pierwszy ekskluzywny firmowy salon jubilerski w Poznaniu. W 2001 roku  firma rozpoczęła współpracę z renomowanymi producentami szwajcarskich zegarków jak np. : Edox, Breitling, Vacheron Constantin, Harry Winston.

biżuteria - nazwa dla firmy

W 2003 roku zaledwie po 20 lat działalności – Apart stał  się liderem branży jubilerskiej na terenie Polski.  Lider potrzebował godnej, nowoczesnej siedziby dlatego też w 2005 roku Apart przeniósł swoją centralę do podpoznańskiego Suchego Lasu. Dobrym marketingowo posunięciem było obranie przez Apart Anety Kręglickiej (jedyna Polka, która zdobyła tytuł Miss Świata) na ambasadora marki. Aneta Kręglicka promowała markę w latach 2007-2011. Z kolei od 2010 roku marka Apart rozpoczęła współpracę z Anją Rubik światowej klasy top modelką pracującą z najlepszymi przedstawicielami branży modowej. Anja przejęła po Anecie Kręglickiej funkcję ambasadora marki Apart , gdyż jak twierdzi: „Zdecydowałam się na współpracę z firmą Apart, ponieważ uważam, ze jest to jedna z niewielu polskich marek, które z przyjemnością mogę reklamować i firmować swoim nazwiskiem.” W 2011 roku  marka Apart rozpoczęła kampanię diamentową – Diamant Mon Amour. W kampanii tej udział wzięła Anja Rubik i Sasha Knezevic. Bardzo istotne dla marki było również otrzymanie w 2012 roku przez Apart pozwolenia na wykorzystanie znaków UEFA EURO 2012™ w segmencie biżuterii. Co ważne firma Apart była jedynym przedstawicielem branży jubilerskiej, który otrzymał to zezwolenie i posiada licencję na produkcję takiej biżuterii.

jak nazwać firmę - biżuteria

Warto również wspomnieć, że założyciele Apartu, jako pierwsi w kraju rozpoczęli sprzedaż drogiej biżuterii w centrach handlowych. Dzięki takiemu planowi biznesowemu Apart stał się największą w Polsce firmą jubilerską, która posiada 183 salony. Właściciele firmy Adam i Piotr Rączyńscy w 2012 roku uplasowali się na 58. pozycji rankingu 100 Najbogatszych Polaków prowadzonym przez magazyn „Wprost”,  osiągając majątek o wartości 450 mln PLN.

 

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez markę Apart

 

 • European Trusted Brands 2010 – wyróżnienie Kryształowe Godło – międzynarodowa nagroda jakości  European Trusted Brands, która  nadawana jest przez miesięcznik „Reader’s Digest”. 
 • Mistrz Handlu i Usług 2009 
 • I miejsce w programie Jakość Obsługi za rok 2008 i 2009.
 • MARQA 2006, 2008 i 2009, 2010 i 2011 – prestiżowa statuetka wraz z tytułem Najmocniejszej Polskiej Marki
 • Amber Partner Award 2008
 • PremiumBrand 2008 – tytuł Marka Wysokiej Reputacji w kategorii otwartej
 • Superbrands 2008 i 2009
 • Doskonałość Mody 2007, 2008 i 2009 miesięcznika "Twój Styl". Marka Apart otrzymała dwa razy nagrodę w kategorii Akcesoria, oraz w 2009 roku za pokaz Diamentowa Noc Luksusu w kategorii Wydarzenie Roku.
 • Dobra Firma 2007 wyróżnienie dziennika „Rzeczpospolita”
 • Modne Miejsce 2007
 • Gazela Biznesu 2004 – nagroda dziennika „Puls Biznesu” dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw

 

 

Podobne wpisy

Jak nazwać firmę handlową-image

Jak nazwać firmę handlową

Nazwa firmy-image

Nazwa firmy

Jak nazwać firmę meblową?-image

Jak nazwać firmę meblową?

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook