Jak nazwać firmę programistyczną?

 

Tworzenie nazwy firmy programistycznej nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też celem nie do osiągnięcia. To Ty znasz najlepiej specyfikę swojej nowo powstającej firmy, wiesz, do kogo będziesz kierować swoje usługi informatyczne, więc dopasujesz nazwę firmy jak nikt inny. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a być może, pomysł sam wpadnie Ci do głowy.

 

nazwa dla firmy programistycznejŹródło: shutterstock.com

 

Garść porad, dzięki którym stworzysz dobrą nazwę dla firmy programistycznej

  • Kluczowym krokiem jest scharakteryzowanie docelowej grupy odbiorców Twojej firmy. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale to, jakie cechy posiadają potencjalni klienci, wpływa na ich potrzeby i podejmowane decyzje.  Żeby to zrobić, postaw pytania, np. w jakim wieku są klienci, skąd pochodzą, jaki mają status materialny, czy znają branżę komputerową czy są może totalnymi laikami? Mając ogólnie nakreśloną grupę klientów, możesz stworzyć silną i dopasowaną nazwę firmy programistycznej.

 

  • Otwórz swoją głowę na śmiałe pomysły. Stwórz jak największą bazę słów, zwrotów i wyrażeń, które kojarzą się z Twoją firmą lub ją opisują. Do pomocy możesz zaprosić swoich znajomych. Zapisujcie wszystkie określenia, które przyjdą wam do głowy. Szukając terminów pokierujcie się, np. położeniem geograficznym czy niestandardowymi usługami, które wyróżniają Twój biznes. Szukajcie ciekawych wyrazów w słownikach synonimów, słownikach i całej literaturze, bo im więcej słów, tym większa szansa na wybór najlepszej nazwy dla przedsiębiorstwa. Tutaj też sprawdzą się czasopisma branżowe, które są wypełnione po brzegi odpowiednim słownictwem. Nie zapomnij zajrzeć do Internetu, w którym ciągle powstaje nowa, świeża treść, z której możesz czerpać inspirację bez ograniczeń.

 

  • Kolejnym krokiem jest przefiltrowanie listy zebranych terminów. Unikaj takich, które kończą się na – pol, – ex, – ix, lub na inne końcówki. Ryzykownym krokiem jest wiązanie nazwy firmy programistycznej ze swoim imieniem i nazwiskiem. Uwierz, że ciężko jest zapamiętać obce nazwisko, które właściwie nic nie sugeruje odbiorcy. Omijaj wszelkie skróty, które na pierwszy rzut oka też nic szczególnego nie znaczą. Większość firm posiadających akronimową nazwę, zainwestowała niemałe pieniądze w promocję marki. Wbrew pozorom, są one trudne do zapamiętania, a tym bardziej do powtórzenia i przeliterowania.

 

  • Czas na laureatów. Jeżeli dokonałeś konkretnego przesiewu, zastosuj niezawodny sposób na wybranie tej jedynej nazwy dla biznesu. Sposób jest banalny. Przedstaw pięć finałowych propozycji, kilkunastu bliskim Ci osobom. Poinformuj, że szukasz dobrej nazwy dla firmy. Następnie zaprezentuj wszystkich finalistów i oznajmij, że zadzwonisz na następny dzień, sprawdzić, która z nazw zapadła w pamięć. Czyż nie jest to genialne?

 

jak nazwać firmę programistycznąŹródło: pl.fotolia.com

 

Kiedy otrzymasz ostateczny wynik konkursu, odpowiedz sobie na pytania:

  • czy na rynku nie działa firma o tej samej nazwie?
  • czy nazwę firmy programistycznej będzie można zarejestrować?czy nazwa firmy jest krótka i łatwo da się powtórzyć?
  • czy termin będzie tak samo dobry jutro, jak i za 5, 10 lat?
  • czy nazwa firmy nie oznacza czegoś niestosownego w obcych językach?

 

Musisz wiedzieć, że wielu przedsiębiorców robi podstawowy błąd: skupiają się tylko na sobie, na swoich potrzebach i pragnieniach, pomijając przy tym swoich klientów, dla których przecież firma istnieje. Przez to, przedsiębiorstwo nie jest nakierowane na odbiorców, co przekłada się na zyski.Po zapoznaniu się ze wskazówkami, podejmij się stworzenia nazwy dla swojej firmy programistycznej. Cały proces może okazać się świetną rozrywką. A z drugiej strony, może być to dla Ciebie przykry obowiązek, jeżeli tak właśnie jest, nie wahaj się zgłosić do firmy namingowej, dla której stworzenie nazwy firmy programistycznej będzie czystą przyjemnością. Ty otrzymasz zaś sprawdzoną pod wszytskimi aspektami nazwę dla swojego biznesu, możliwą do zastrzeżenia, często razem z wolną domeną internetową o tym samym brzmieniu.

 

Często zadawane pytania

Jaką wybrać nazwę dla firmy programistycznej?

Nie jeden przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą zastanawia się jak nazwać firmę? lub jak stworzyć chwytliwą nazwę? Niestety tworzenia marki nie jest łatwym zadaniem. Twoją inspiracją może być generator nazwy. Jednak taki kreator nie zweryfikuje znaku pod kątem możliwości jego zarejestrowania w urzędzie patentowym. Jeżeli chcesz aby Twoja nazwa firmy spełniała wszystkie warunki rejestracyjne kliknij tutaj.

Czego unikać przy tworzeniu nazwy firmy programistycznej?

 Tworząc nazwę dla firmy programistycznej unikaj nazw zbyt długich, skomplikowanych, trudnych do powtórzenia. Stwórz nazwę ciekawą i chwytliwą. Jeżeli chcesz sobie ułatwić zadanie możesz skorzystać z  gotowych nazw firmy, które przygotowaliśmy i udostępniliśmy na naszym serwisie.  Natomiast jeżeli chcesz aby nazwa Twojej firmy została indywidualnie przygotowana kliknij tutaj.

Jak chronić nazwę firmy programistycznej?

Jeżeli chcesz skutecznie chronić nazwę firmy należy ją zastrzec w odpowiednim urzędzie patentowym. Rejestrując znak towarowy stajesz się jego jedynym właścicielem z możliwością go używania na towarach, produktach, etykietach, opakowaniach czy dokumentach związanych z działalnością gospodarczą. Zastrzegając znak otrzymujesz narzędzie prawne, które pozwala Ci na wstrzymanie rejestracji znaku identycznego lub podobnego jak również szybkiego egzekwowania swoich praw w stosunku do nieuczciwych podmiotów.  

Podobne wpisy

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w Polsce?-image

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w Polsce?

Logo dla firmy ogrodniczej-image

Logo dla firmy ogrodniczej

Jak zastrzec nazwę firmy-image

Jak zastrzec nazwę firmy

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

SILKUM

poznaj naszą realizację >

SYNCORE .pl 2840 PLN
1 domena
PROVERY .pl 2470 PLN
1 domena
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
ERLO .pl negocjuj
1 domena
TECHMANIC .pl 2780 PLN
1 domena
INNIS .pl 2440 PLN
1 domena
TEKK .pl negocjuj
1 domena
MOBIFUN .pl .pl 2730 PLN
2 domeny
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook