Logo dla firmy ogrodniczej

Logo jest to podstawowy element identyfikacji wizualnej firmy. Najprościej jednak mówiąc, jest to graficzna interpretacja nazwy konkretnej firmy, produktu lub usługi. Jak zatem stworzyć najlepsze logo dla firmy ogrodniczej? Zanim się do tego zabierzemy, dobrze jest zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

 

Jak stworzyć logo dla firmy ogrodniczej?

  Logo zaraz obok nazwy, a właściwie razem z nią jest podstawowym elementem promującym firmę. Dlatego odpowiednie logo powinno przyciągać uwagę oraz nawiązywać emocjonalną więź z odbiorcami. Projektowanie loga warto zlecić dobrej i zaufanej firmie, która nie zaproponuje amatorskich rozwiązań ani plagiatów już istniejących grafik. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się korzystać z pomocy ekspertów, to warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

Aby logo było trafnie dobrane dla konkretnej firmy, należy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim do kogo kierujemy nasze usługi oraz określić ich rodzaj. Duży wpływ ma także branża, w której działamy. Za pomocą logo możemy również określić profil naszej firmy, np. wybierając grafikę o charakterze bardziej abstrakcyjnym, dajemy do zrozumienia, że firma ta jest nowoczesna, natomiast bardziej klasyczne grafiki mogą świadczyć o pewnego rodzaju konserwatywnym podejściu.

Dobre logo nie powinno również zawierać dużych partii tekstowych, ponieważ wprowadza to dużo chaosu i zaburza czytelność przekazu. Zasadniczo logo musi spełniać kilka wymogów prawnych. Między innymi jego przekaz nie może być krzywdzący, obraźliwy lub nawołujący do przemocy.

Jakie funkcje powinno spełniać logo? Myślę, że najlepiej skupić się na trzech podstawowych zadaniach, jakie musi spełniać:

 1. Przyciągać uwagę oraz wzbudzać zaufanie u klientów;

 2. Oddziaływać swoją estetyką na wrażenia i uczucia odbiorców;

 3. Stanowić identyfikację konkretnych produktów, czy usług z jego wykonawcami.

 

Podstawowe tendencje występujące w logach dla firm ogrodniczych

Branża ogrodnicza, jak i każda inna cechuje się pewnymi tendencyjnymi rozwiązaniami. Firmy tego typu w swoich logach często nawiązują do wszelkiego rodzaju roślinności oraz wszystkiego, co z tym związane. Przedstawmy zatem kilka schematycznie powtarzających się elementów występujących w logach firm ogrodniczych:

 • Kolor – stanowi on główny aspekt loga, jako pierwszy rzuca się w oczy oraz budzi pierwotne skojarzenia. Nie trudno się zatem domyślić, że w tej branży będzie królował kolor zielony.

 • Drzewa – Bardzo często wykorzystywanym symbolem w logach dla firm ogrodniczych są drzewa pod na prawdę wieloma postaciami. Poczynając od tych tradycyjnych form, a kończąc na znacznie mniej oczywistych takich jak w przypadku firmy Bellagarden.  

 

logo dla firmy ogrodniczej

 • Liście – Kolejnym bardzo często wykorzystywanym symbolem są liście stanowiące główny element lub tylko drobny wzór zdobniczy w logo.


  logo dla firmy ogrodniczej

 • Ekotrendy – Obecnie bardzo modne stało się wszystko, co ekologiczne, dlatego jest to bardzo często wykorzystywany element marketingowy. Firmy bardzo lubią deklarować swoje eko nastawienie do świata i zdarza się, że robią to już na etapie tworzenia loga.

   logo dla firmy ogrodniczej

Podstawowe błędy przy tworzeniu logo

Nie ma jednego gotowego przepisu mówiącego, jak stworzyć logo, ale można wymienić kilka wskazówek, sugerujących, czego warto unikać.

 1. Ślepe podążanie za trendami – Trzeba mieć świadomość, że logo jest elementem, który z założenia ma stanowić więź emocjonalną z klientami, a więc powinno służyć na lata. Dlatego właśnie nie powinno się ulegać chwilowym trendom, które za kilka lat, czy nawet miesięcy okażą się kompletną klapą.

 2. Wybór programu do tworzenia loga – Powinno używać się programów do obróbki grafiki typu wektorowego (obraz definiowany jest za pomocą matematycznie określonych punktów) co przekłada się na jednolitość w przypadku zmiany nośnika lub wielkości. Grafiki wektorowe skaluje się bowiem do dowolnie dużych rozmiarów, czego nie gwarantują programy typu Adobe Photoshop.

 3. Zawiera cliparty – Niewątpliwie, logo firmy powinno być unikalne. Nie powinno się zatem ryzykować i wykorzystywać w logo obrazów stockowych. Stock z języka angielskiego oznacza zasoby, a serwisy stockowe zajmują sprzedażą, bądź udostępnianiem zdjęć lub grafik na szeroką skalę. Należy jednak pamiętać, że zasoby takich serwisów są dostępne dla każdego, więc trudno w tym przypadku o oryginalność.

 4. Zbyt skomplikowane – Logo nie powinno cechować się zbyt dużą ilością szczegółów lub wzorów. Okazuje się to szczególnie problematyczne w przypadku, gdy w celu np. użycia na wizytówkach musimy dane logo znacznie zmniejszyć. Wszystkie szczegóły zacierają się wtedy, dając mało czytelny efekt.

Podsumowując, obecnie jest wiele możliwości na stworzenie dobrego loga, poczynając od skorzystania z usług profesjonalistów, poprzez pomoc różnego rodzaju młodych grafików, po własne kreatywne próby. Wiadomo, że najlepiej i najbezpieczniej byłoby zlecić takie zadanie specjalistom, nie zawsze jednak są na to odpowiednie fundusze zwłaszcza u początkujących przedsiębiorców. Dlatego mam nadzieję, że artykuł ten stanowi kilka wskazówek o tym, na czym się w takiej sytuacji wzorować, a czego lepiej unikać.

Nazwy dla firm instalacyjnych i elektrycznych-image

Nazwy dla firm instalacyjnych i elektrycznych

Jeżeli szukasz nazwy dla firmy elektrycznej lub wentylacyjnej, to dobrze się składa, bo zebraliśmy dla Ciebie mnóstwo nazw firm, charakterystycznych dla branży instalacyjnej. Ponadto z artykułu dowiesz się, jakie cechy posiada dobra nazwa firmy.

czytaj więcej
Nazwy dla firm motoryzacyjnych i transportowych-image

Nazwy dla firm motoryzacyjnych i transportowych

Poszukujesz idealnej nazwy dla firmy z branży motoryzacyjno-transportowej? W takim razie świenie trafiłeś! W tym artykule znajdziesz wiele podpowiedzi na pytania dotyczące namingu oraz dokładną analizę nazw firm z branży motoryzacyjno-transportowej.

czytaj więcej
Jak nazwać firmę programistyczną?-image

Jak nazwać firmę programistyczną?

Tworzenie nazwy firmy programistycznej nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też celem nie do osiągnięcia. To Ty znasz najlepiej specyfikę swojej nowo powstającej firmy, wiesz, do kogo będziesz kierować swoje usługi informatyczne, więc dopasujesz nazwę firmy jak nikt inny. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a być może, pomysł sam wpadnie Ci do głowy.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook