Jak nazwać firmę budowlaną?

Nazwy firm budowlanych w Polsce wskazują na to, że większość właścicieli nie przywiązuje wagi do nazewnictwa swoich przedsiębiorstw. Nie ma wątpliwości co do tego, że najważniejsza jest jakość i solidność, ale co w sytuacji, gdy większość nazw lokalnych firm budowlanych są podobne? Którą wybierzesz, kiedy żadna z nich, na pierwszy rzut oka, niczym się nie wyróżnia?


budowa

Źródło: Fotolia.com

Obecnie na rynku panuje bardzo duża konkurencja, a młodsze pokolenia są przyzwyczajone do bombardowania przez slogany, reklamy, niepospolite działania marketingowe. To oni teraz stają się głównymi klientami firm budowlano – usługowych, których przyciągną jedynie oryginalne i nietuzinkowe działania marketingowe. Powielanie złych wzorców, np. BuDom czy inny MarexPol jest kiepskim wyborem. Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu i zaangażowanie może jednak zaowocowac stworzeniem ciekawej nazwy dla firmy budowlanej.


Dobra nazwa firmy budowlanej powinna być przede wszystkim krótka. Zwięzłą nazwę nie tylko łatwiej powtórzyć, ale też szybciej zapamiętać. Nawet jeżeli przedsiębiorstwo w przyszłości zechce rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne, krótka nazwa firmy nie będzie stanowiła problemu – o ile określenie będzie równie łatwe w wymowie dla cudzoziemca i nie będzie oznaczać czegoś niewłaściwego w obcym języku.Jak nazwać firmę budowlaną by nadać nazwie profesjonalne brzmienie? W końcu przedsiębiorstwo powinno być kojarzone z wysoką jakością prowadzonyej działalności, a nie ujawniać jedynie imienia właściciela przedsiębiorstwa jak ma to miejsce w przypadku nazwyJanuszPol.


Oczywiście nikt nie wymaga od przedsiębiorcy, żeby stał się rekinem marketingu, jednak klientów trzeba do siebie przekonać, pokazać, że jest się firmą budującą solidnie i na czas. Jeżeli jednak przedsiędsiębiorca nie ma czasu lub chęci, by zastanawiać się jak nazwać firmę budowlaną, może zlecić nazwanie firmy i produktów profesjonalnej agencji namingowej. Profesjonaliści z pewnością zadbają, by stworzona nazwa posiadała wszystkie niezbędne cechy.Dobra nazwa dla firmy budowlanej musi oddawać cały jej charakter – pokazać, w czym się specjalizuje. Nazwa Bilders nawiązuje do angielskiego słowa builders – budowniczy. Jasno informuje, że firma specjalizuje się w budowie  i remoncie obiektów. Z kolei przedsiębiorstwo Foresta sygnalizuje, że oferuje ciekawe rozwiązania w szerokim zakresie bram i ogrodzeń leśnych. Firma świadczy swoje usługi również klientom zagranicznym, więc nazwa jest nawiązaniem do angielskiego słowa forest – las. Określenie zapada w pamięć i jest łatwe w wymowie dla obcokrajowca.

nazwa firmy foresta

Pomysłem na dobrą nazwę dla firmy budowlanej może być również zestawienie dwóch różnych wyrazów. Oczywiście nie chodzi tu o zderzenie, np. imienia właściciela przedsiębiorstwa z końcówką -ex - myślimy o bardziej kreatywnym podejściu. Warto poszukać słów związanych z działalnością przedsiębiorstwa, których połączenie utworzy wyraz niosący całkowicie nowy przekaz i zgoła odmienne brzmienie.Powyższe przykłady nazw firm budowlanych są inspirowane wyrazami angielskimi, ale bez przeszkód można stworzyć nazwę z polskich słów, np. firma Mostostal Wrocław S.A. Od razu można mniej więcej określić czym zajmuje się to przedsiębiorstwo – firma oferuje specjalistyczne usługi w zakresie wykonawstwa i montażu konstrukcji stalowych.

nazwa firmy mostostal
Cały proces tworzenia nazw dla firm budowlanych może wydawać się trudny. Czas, kreatywność i odpowiednie zaangażowanie sprawią jednak, że nazwa firmy na pewno wyróżni się na tle konkurencji. Uwierz, że potencjalny klient nie przejdzie obojętnie, widząc nazwę Bilders lub Foresta w gąszczu Januszex'ów. Podczas kreowania nazwy dla firmy budowlanej, warto kierować się powyższymi radami. Wbrew pozorom zabawa w tworzenie nazwy dla firmy nie jest trudna. Naokoło jest pełno inspiracji, wystarczy tylko coś wychwycić i wykorzystać.Etap tworzenia nazwy dla swojej firmy jest kluczowy dla jej przyszłego "być albo nie być" na rynku. Jeżeli mimo wszystko, nie wiesz jak nazwac firmę budowlaną, poszukaj odpowiedzniej dla siebie w naszym serwisie lub skorzystaj z usług profesjonalnej agencji namingowej. Ta inwestycja napewno Ci się opłaci.

 

Często zadawane pytania

Jak nazwać firmę budowlaną?

Często nazwa dla firmy jest kluczowym elementem w tworzeniu marki i jej pozycji na rynku. Skąd wziąć pomysł na nazwę firmy? - to często zadawane pytanie, które towarzyszy przedsiębiorcy który chce wymyślić ciekawe i chwytliwe nazwy. Podczas tworzenia nazwy firmy budowlanej możesz posilić się dostępnym na stronach internetowych generatorem nazwy firmy, jak również kupić gotową nazwę od firmy brandingowej. Obecnie na rynku panuje ogromna konkurencja, a Twój odbiorca szuka coś więcej niż solidności i profesjonalności. Aby przyciągnąć jego uwagę stwórz uniwersalną i nowoczesną nazwę firmy. 

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy budowlanej?

 Podczas tworzenia nazwy dla firmy budowlanej, zwróć uwagę aby była ona krótka. Nie wybieraj zbyt długich i skomplikowanych znaków, które nie zostaną zapamiętane. Unikaj pomysłów na nazwę dla Twojej firmy zaczerpniętych z tych już istniejących i funkcjonujących na rynku branżowym, ponieważ może to doprowadzić do powstania kolizji i sporów z innymi przedsiębiorcami. Kreator nazwy firmy, dostępny na stronach internetowych pomoże Ci wymyślić nazwę firmy, ale nie sprawdzi czy jest już ona zarezerwowana. 

Jak ochronić nazwę firmy budowlanej? 

Podstawą do ochrony znaku towarowego jest zastrzeżenie nazwy firmy budowlanej w odpowiednim urzędzie patentowym. Jednak przed tym działaniem należy wybrać znak, który będzie spełniał warunki rejestracji jak również będzie unikatowy, abstrakcyjny, oryginalny. Wszystkie te cechy pomogą Ci zbudować ciekawą nazwę z możliwości jej ochrony przepisami prawnymi. Kreując nazwę firmy sprawdz Ci Twoja konkurencja nie używa już identycznej lub podobnej nazwy firmy , ponieważ jest to względna przeszkoda w rejestracji znaku towaorwego. Więcej na temat zastrzeżenia znaku towarowego dowiesz się klikając tutaj.

Podobne wpisy

Uniwersalne nazwy dla firm-image

Uniwersalne nazwy dla firm

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem-image

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem

Jak nazwać firmę zajmującą się przewozem osób-image

Jak nazwać firmę zajmującą się przewozem osób

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

VELLBERG

poznaj naszą realizację >

PREMERON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
PROVERY .pl 2470 PLN
1 domena
ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
SALVER .pl 2840 PLN
1 domena
SELVES .pl 2740 PLN
1 domena
SEVIS .pl negocjuj
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook