Nazwy dla firm z branży wypoczynkowej i eventowej

Nazwa przedsiębiorstwa jest jego wizytówką w oczach konsumentów. Właśnie dlatego, tak ważne jest, aby wybrać jak najlepszą i najbardziej chwytliwą nazwę dla swojej firmy. Z tego artykułu dowiesz się, jak dobrać nazwę dla firmy z branży wypoczynkowej.

O czym pamiętać wybierając dobrą nazwę dla firmy?

Nazwa jest jednym z elementów firmy kreujących jej wizerunek zewnętrzny. Od nazwy zależy bowiem pierwsze wrażenie konsumentów na temat danej jednostki. Zatem wybór nazwy to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie. Jak wybrać nazwę dla firmy z branży wypoczynkowej? Nie ma gotowej recepty na idealną nazwę, ale przy jej tworzeniu warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów.  Można do nich zaliczyć między innymi: 

  1. Budowa nazwy – chwytliwa nazwa przede wszystkim powinna charakteryzować się prostotą. Zbyt skomplikowane nazwy trudniej zapadają w pamięć, a tym samym nie spełniają swojego podstawowego zadania, jakim jest przyciąganie klientów i kreowanie wizerunku w oparciu o tę nazwę. 
  2. Poprawność językowa i gramatyczna – kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest poprawności pisowni. Nazwa posiadająca błędy, prawdopodobnie nie wzbudzi zaufania konsumentów i nie wpłynie dobrze na renomę firmy. 
  3. Zgodna z powszechnymi normami społecznymi – Dobra nazwa przede wszystkim, nie powinna zawierać wulgaryzmów, ani dotyczyć kontrowersyjnych tematów. Pamiętaj, że nie należy dążyć do rozgłosu za wszelką cenę. Nie każdy bowiem szum wokół firmy przynosi wymierne korzyści. 
  4. Dostępność domeny internetowej -  Zanim ostatecznie zdecydujesz się na daną nazwę, najpierw sprawdź, czy posiada ona wolną domenę. W dzisiejszych czasach obecność w internecie jest niemalże koniecznością, dlatego  jest to bardzo ważny aspekt wyboru dobrej nazwy.

Nazwa dla firmy wypoczynkowej i eventowej

Wybierając nazwę dla swojej firmy, należy pamiętać o prostej budowie, dostępnej domenie internetowej, poprawności językowej oraz przestrzeganiu zasad etyki i dobrego smaku.

Jak w praktyce wyglądają nazwy firm z branży wypoczynkowej i eventowej? 

Teraz kiedy znasz już najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu nazwy, zobacz, jak ich wykorzystanie prezentuje się w praktyce. W celu ułatwienia wyboru najlepszej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa przeanalizowaliśmy wiele nazw firm z branży wypoczynkowej. Wzięliśmy pod uwagę wszelkie wykorzystywane tendencje nazewnicze oraz nazwy zupełnie oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. W tym celu skupiliśmy się na nazwach hoteli, biur turystycznych, agencji eventowych oraz agencji hostess. 

  • Hotele swoją nazwą zazwyczaj odzwierciedlają jakość oferowanych usług. Hotele z wyższej półki bardzo chętnie nazwą podkreślają swoją renomę, stąd wiele nazw typu: Hilton, Marriot Sheraton, Bristol. Drugim często wykorzystywanym trendem, jest odniesienie do miejsc, np. Polonia Palace, Hotel Łazienkowski, Hotel Pod Grotem. Do mniej tendencyjnych nazw możemy zaliczyć: Czarny Kot, Karat, czy Colibra. 
  • Biura turystyczne zdecydowanie często używają nazw zawierających słowa nawiązujące do specyfiki ich działalności takie jak: tour, travel lub holiday. W efekcie tego na rynku jest wiele nazw typu: Happy Tour, Arka Tour, Orient Travel, Ecco Holiday. Do zdecydowanie bardziej interesujących nazw, która posiadają nawet delikatne zabarwienie humorystyczne, zaliczyć możemy: Włóczykij, Jaknalato oraz Okno na Świat. 
  • Agencje eventowe – w ich przypadku również odnaleźć można wiele nazw tendencyjnych z wykorzystaniem słowa klucza, jakim jest event. Powstałe w ten sposób nazwy prezentują się następująco: Golden Event, Event for You, Exploring Events. Doszukaliśmy się jednak również kilku bardzo pomysłowych i chwytliwych nazw takich jak np. Zero Nudy, Hulaj Duszo oraz Fever. Nazwy te nie tylko budzą uśmiech na twarzach konsumentów, ale również stanowią pewnego rodzaju obietnicę dobrej zabawy. 
  • Agencje hostess w swoich nazwach chętnie wykorzystują wszelkie pochodne słowa – promocja. Przykładem takich nazw są: Models Promotions Studio, Promogirls, ABC Promocji. Wśród nazw mniej tendencyjnych z pewnością można odnaleźć np. PiękniMłodzi, Lemon Tree oraz She-Cat.

Nazwa dla firmy z branży wypoczynkowej i eventowej

Naprzód wysuwa się kilka głównych trendów. Hotele zazwyczaj chcą odzwierciedlić wysoką jakość oferowanych usług, dlatego nazwy efektywnie to podreślają. Inne nawiązują do miejsca, w którym znajduje się hotel. Można również spotkać nazwy o wiele mniej tendencyjne.
Biura turystyczne chętnie nawiązują nazwą do słów związanych z ich działalnością. Kolejnym trendem jest nazywanie biur podróży nieco humorystycznie, ale ciągle w duchu specyfiki branży.
Agencje eventowe często nawiązują do słowa "event", które jest wręcz nadużywane, jednak istnieją bardzo interesujące odstępstwa, które sugerują odbiorcy świetną zabawę.
Podobnie jak agencje eventowe, agencje hostess też posiadają słowo - klucz, tylko w tym przypadku to "promocja".
Wybierając nazwę dla firmy z branży wypoczynkowej lub eventowej możesz pokierować się wyżej wymienionymi trendami w namingu. Jednak możesz pojść inną ścieżką i wybrać świeżą i oryginalną nazwę firmy.  

Teraz kiedy wiesz już, jak wybrać nazwę dla firmy z branży wypoczynkowej, warto, abyś zastanowił się co dalej. Każda nazwa bowiem, aby latami mogła pracować na wizerunek przedsiębiorstwa wymaga ochrony. W tym celu zarejestruj ją jako znak towarowy, a następnie zapewnij bieżący monitoring. 

Zapewnienie bezpieczeństwa nazwy jest równie ważne, jak jej wybór, dlatego pamiętaj o jej zastrzeżeniu i monitoringu. 

Podsumowując, na rynku funkcjonuje wiele bardzo różnych nazw. Obecnie coraz więcej firm decyduje się nie podążać głównym nurtem i stawia na oryginalne, dobre nazwy, pozwalające  firmie wyróżnić się na rynku wśród konkurencji. Jeśli poszukujesz takiej właśnie nazwy dla firmy z branży wypoczynkowej lub eventowej, to zapraszamy do zapoznania się z naszą bazą nazw dostępną w naszym serwisie.

Jak wymyślić nazwę firmy-image

Jak wymyślić nazwę firmy

Każdy przedsiębiorca zastanawia się nad tym jak wymyślić nazwę firmy, dzięki której osiągnie sukces na rynku. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że konkurencja w każdej branży stale się zwiększa. Dowiedz się, gdzie szukać pomysłu na nazwę dla firmy. 

czytaj więcej
Jak wybrać nazwę dla firmy z Rmarket.pl - poradnik kupującego-image

Jak wybrać nazwę dla firmy z Rmarket.pl - poradnik kupującego

Wiele z proponowanych przez nas nazw, może być nazwą dla Twojego biznesu. Istotne jest jednak to, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla niego. W tym artykule opowiemy Ci jak tego dokonać, aby marka służyła Ci jak najlepiej.

czytaj więcej
Jak zaistnieć i nie pójść z dymem, czyli historia marki Marlboro-image

Jak zaistnieć i nie pójść z dymem, czyli historia marki Marlboro

Markę Marlboro dobrze znają zarówno miłośnicy „dymka”, jak i osoby niepalące. Co wpłynęło na taką rozpoznawalność? Poznaj historię marki Marlboro, etymologię jej nazwy oraz wybrane elementy systemu identyfikacji wizualnej. Zapraszam do lektury.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook