Nazwa dla firmy zajmującej się rękodziełem

 

Biznes rękodzielniczy ma bardzo szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o tworzenie nazwy firmy. Rękodzieło charakteryzuje się nowatorstwem, pomysłowością i estetyką – takie same cechy powinna mieć nazwa firmy, która się tym zajmuje. Jeżeli stoisz przed problemem stworzenia nazwy dla swojej firmy, po przeczytaniu artykułu nie będzie to już kłopot, a sama przyjemność.

jak nazwać firmę rękodzielniczą

Źródło: fotolia.com


Wskazówki, które pomogą Ci stworzyć dobrą nazwę firmy


Może być tak, że masz wiele pomysłów na nazwę, ale wiele z nich wydaje się "wyświechtana", zbyt pretensjonalna lub zwyczajnie nietrafiona. Stosując się do poniższych zasad, możesz zweryfikować dotychczasowe propozycje.

  • Kluczową cechą nazwy jest jej długość. Im krótsza nazwa, tym szybciej zapada w pamięć i łatwiej ją później powtórzyć. Przykładowo, "Pomysłowy Kuferek" składa się z dwóch słów, jest to zdecydowanie za długie określenie. 
  • W branży rękodzielniczej, fantazyjność jest bardzo ważnym elementem. To właśnie twórcza nazwa jest Twoją wizytówką  i wskazuje, czy wyroby rzeczywiście są oryginalne i autorskie. Dlatego nazwa musi mieć moc wyróżniającą.  Przypomnij sobie ile na ulicy widziałeś "szkatułek", "drobiazgów"czy "kuferków". Nie wiem jak Tobie, ale mi takie określenia kojarzą się wyłącznie z chińską tandetą. Czas na świeży powiew.
  •  Zasadą, której powinieneś się trzymać, jest niestosowanie znaków diakrytycznych, czyli: ś, ć, ą, ż. Pamiętaj, że prowadząc działalność, będziesz musiał często powtarzać nazwę firmy, np. przez telefon. Nazwa powinna brzmieć wyraźnie i musi dać się zapisać bez zbędnych pytań. Możesz to przećwiczyć z drugą osobą dyktując jej nazwę przez telefon. Jeżeli obejdzie się bez pytań "przez jakie żet?" czy " przez jakie u?" to wszystko gra. 
  • Żeby nazwa była skuteczna, musi powodować pozytywne skojarzenia. Taki mały zabieg marketingowy świetnie przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Trik polega na tym, że dobrze brzmiąca nazwawywołuje pozytywne obrazy, które wpływają na zachowanie i podejmowane dezycje przez klientów. 

Nie zapomnij również o zagadnieniach prawnych, które często są pomijane, a powinny stanowić podstawę tworzenia nazw dla firm. Chodzi tutaj przede wszystkim o zastrzeżone nazwy firm. Jeżeli jesteś już zdecydowany na konkretną nazwę, sprawdź, czy nie jest zarejestrowana. Możesz to zrobić w wyszukiwarkach zastrzeżonych znaków towarowych. Koniecnzość ta, wynika z ustawy, która przewiduje karę dla podmiotu, który nie jest upoważniony do posługiwania się danym znakiem towarowym. Tych przykrych konsekwencji można uniknąć, jeżeli wcześniej sprawdzi się dostępność wykreowanej nazwy.

nazwa dla firmy rękodzielniczejŻródło: fotolia.com

Jeżeli nie wiesz gdzie szukać inspiracji, zacznij od Internetu. W każdej minucie powstaje masa treści w postaci wpisów na blogach, vlogów czy grafik. W tym miejscu posłuż się swoją inwencją twórczą i wykorzystaj tę treść. Może słownik synonimów lub języka polskiego kojarzy się tylko z latami szkolnymi, jednak tam znajdziesz mnóstwo ciekawie brzmiących słów, a jeżeli dobrze je ze sobą zestawisz czy pomieszasz, nie musisz się bać, że wyjdzie banalna nazwa. Opierając się o tradycyjne źródła, nie zapomnij o baśniach i mitologii, w których zawartych jest sporo osobliwych wyrazów i terminów. Jeżeli boisz się, że nie sprawdzisz się jako twórca nazwy dla swojej firmy, nie zastanawiaj się i skontaktuj się z profesjonalną firmą namingową. Oni stworzą taką nazwę, która z pewnością przyniesie oczekiwany zysk.

Podobne wpisy

Kto może zarejestrować znak towarowy?-image

Kto może zarejestrować znak towarowy?

Jak nazwać swoją firmę?-image

Jak nazwać swoją firmę?

„Zippo Moment”, czyli historia kultowej marki-image

„Zippo Moment”, czyli historia kultowej marki

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook