Nazwa dla firmy sprzątającej

Powstawanie i rozwój nowych firm, nie tylko korporacji ale i sektora MŚP sprzyja rozwojowi branży oferującej usługi sprzątania. Na sukces w tej branży składa się wiele czynników, jednym z nich jest odpowiednia nazwa firmy. Poniższy artykuł pomoże Ci wybrać właściwą i najbardziej chwytliwą nazwę firmy sprzątającej, dzięki której wyróżnisz się wśród konkurencji.

 

odkurzacz

 

Co warto wiedzieć o branży usług firm sprzątających?

Branż usługowa to bardzo szeroka gałąź gospodarki, w której można wymienić min. firmy sprzątające. Obecnie ten dział cieszy się większą popularnością, nie tylko w sferze publicznej ale również indywidualnej. Cechuje się różnorodnością, jest odporna na recesję i zmiany gospodarcze. Napędzana jest zmianą stylu życia ludzi, rosnącą liczbą nieruchomości oraz wzrostem świadomości ekologicznej. W branży liczy się przede wszystkim jakość wykonywanych usług. Konkurencja na rynku jest spora, prześcigając klientów coraz to lepszymi i atrakcyjnymi ofertami. To zmusza nowych przedsiębiorców do tworzenia oryginalnych i chwytliwych nazw. Dlatego nie bagatelizuj zadania jakim jest tworzenie nazwy. Stwórz ciekawe rozwiązanie nazewnicze, które wyróżni Cię na rynku oraz pomoże Ci zdobyć zaufanie wśród klientów. 

 

Czym charakteryzują się nazwy firm sprzątających?

Nazwy firm sprzątających często wynikają z rodzaju wykonywanych usług, związane są tematem sprzątania czy terenem, na którym działa firma. Poniżej wymieniliśmy kilka trendów nazewniczych, które pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla biznesu. 

  • Nazwy wskazujące na rodzaj wykonywanych usług. Takim przykładem jest nazwa Clean Space czy Czysty Dom, których oznaczenia mówią w sposób pośredni czym zajmuje się przedsiębiorstwo. 
  • Nazwy wskazujące na wygodę. Takim przykładem nazewniczym jest firma Tidyable, gdzie tidy oznacza czystość, a able prawdopodobnie pochodzi od angielskiego słowa comfortable - oznaczającego wygodnie. 
  • Nazwy wykorzystujące rym oraz dobre brzmienie. Takim przykładem jest firma Tidemania, której nazwa została stworzona z dwóch słów, które dają poczucie spójności oraz są łatwe do zapamiętania

 

Profil działania 

Wybór usług sprzątania jako branży, w której chcemy prowadzić działalność gospodarczą, nie jest jedyną ważną decyzją, jaką podejmujemy przed wejściem na rynek. Kolejnym kamieniem milowym jest precyzyjne, szczegółowe określenie, jakie usługi konkretnie oferujemy, to znaczy decydujemy, co nasza firma będzie sprzątać i gdzie. Ustalamy, czy oferowane przez nas usługi będą wykonywane w hotelach, restauracjach, szkołach i uniwersytetach, czy może wykonywana działalność będzie dotyczyła mycia okien w miejskich wieżowcach. Określenie profilu działania ułatwi nam podjęcie decyzji jak wybrać nazwę dla firmy sprzątającej, piorącej lub zajmującej się innymi profilami usług zapewniania czystości.

 

Made in Poland 

Wśród nazw firm sprzątających, w procesie namingowym panuje trend wzorowania się na języku angielskim. Na rynku usług sprzątania systematycznie pojawiają się firmy o charakterystycznych, obcojęzycznych nazwach typu: „Clean”, „AutoCleaner”, „White Clean House” itp. Przedsiębiorcy nagminnie korzystają z tego utartego schematu, zapominając o naszej polskiej jakości. Działając lokalnie warto się zastanowić czy „Błysk” naprawdę odstaje brzmieniem i strukturą od „White Clean House”. Co więcej, polska nazwa dla firmy sprzątającej jest łatwiejsza do zapamiętania i wymówienia przez potencjalnych klientów. Zważywszy na specyfikę tej branży, znaczna część firm ogranicza swoje działanie do rynku lokalnego, dlatego zadbanie o polską, łatwą do zapamiętania i wymówienia nazwę jest pierwszym krokiem, jaki należy uczynić przy decydowaniu, jak wybrać nazwę dla firmy.

 

Żartobliwy połysk

Jak nazwać firmę sprzątającą? Po prostu zabawnie? Każdy z nas pamięta kultowe zwroty i wyrażenia z filmów Machulskiego i Lubaszenki. Żartobliwa, prosta nazwa firmy łatwo zapada w pamięć klientom, tak samo jak dialogi filmów lat 90-tych zostały zapamiętane przez wielbicieli kina. Stworzenie humorystycznej, żartobliwej nazwy firmy sprzątającej, tak by przedsiębiorstwo sprawiało jednocześnie wrażenie profesjonalnego jest nie lada wyzwaniem, dlatego trzeba uważać i robić to ostrożnie i z głową. Warto jednak zainwestować w takie działanie, ponieważ humorystyczna nazwa nie tylko przyciąga uwagę potencjalnych klientów, ale także wyróżnia firmę na tle konkurencji. „Pucuś”, „Szop pracz”- to jedne z wielu przykładów takich humorystycznych nazw.

Krótko, zwięźle i na temat 

Krótka nazwa to dobra nazwa. Nie odkryjemy Ameryki tym stwierdzeniem, ale nie o to chodzi. Ważne byśmy o tym pamiętali i korzystali z tej maksymy w procesie tworzenia nazwy dla firmy sprzątającej. To nie wszystko, o czym warto pamiętać. Nawet jeśli postaramy się o nazwę polską, krótką, żartobliwą, jednak nie będzie ona wywoływać pozytywnych skojarzeń z branżą, to nasza ciężka namignowa praca, pójdzie na marne. Jakże trafną nazwę dla firmy sprzątającej prezentuje firma „Tekla”. Podkreślony został w ten sposób dynamizm i wszechstronność usług oferowanych przez to przedsiębiorstwo.

 

Poznaj historię jednej z największych firm sprzątających w Polsce

IMPEL  - Jak nadać impuls do działania?

Firma powstała we Wrocławiu w 1990 roku. Obecnie zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. Impel jest liderem firm sprzątających w Polsce oferująca usługi klientom biznesowym oraz indywidualnym. Nazwa Impel w wolnym tłumaczeniu oznacza gotowość, nadanie impulsu, popychanie do wykonywanych czynności. Użycie tego słowa prawdopodobnie miało za zadanie pokazać siłę marki gotową w każdym momencie do działania, aby w sposób precyzyjny wykonać powierzone zadania. 

Skąd czerpać inspirację do stworzenia nazwy dla firmy sprzątającej   

Stwórz misję firmy

Zastanów się czym Twoja firma będzie się wyróżniać. Jakie wartości chcesz przekazać. Wybierz cechy, które będą odpowiedzią branży, na której działasz i zamień ją w unikalną wartość firmy.    

Analiza konkurencji 

Zgadaj nazwy firm konkurencyjnych, sprawdź na jakim terytorium działają. To ułatwi Ci pozycjonowanie marki w branży. 

Wykorzystaj słowniki  

Weź do ręki słownik języka polskiego, języków obcych, synonimów czy słów bliskoznacznych. Zapisuj słowa, które Ci się podobają. Łącz je lub miksuj, a dzięki temu uda Ci się stworzyć uniwersalną i oryginalną nazwę. 

Burza mózgu

Zapisuj wszystkie pomysły na kartce. Zapytaj znajomych o zdanie. Ale pamiętaj, nie każde oznaczenie może być Twoją nazwą. Może okazać się, że niektóre oznaczenia są już używane przez innych przedsiębiorców.   

Testowanie 

Podziel się swoimi pomysłami z innymi. Do tworzenie nazwy najlepiej podchodzić kilka razy z odstępem czasowym. Patrz na swoje pomysły z dystansem. Nie wszystkie nazwy, które Ci się podobają mogą podobać się innym. 

Twórz nazwę dla klienta  

Nazwa firmy powinna podobać się Twojemu klientowi. To dla niego tworzysz produkt lub świadczysz usługi.

 

Perspektywy rozwoju firm sprzątających 

Zdaniem specjalistów z dziedziny gospodarki, rynek firm sprzątających jest bardzo dynamiczny oraz elastyczny. W branży pojawiają się ciągle nowe przedsiębiorstwa, oferujące usługi sprzątające. Coraz bardziej popularny staje się outsourcing usług, czyli zlecanie firmom zewnętrznym sprzątanie pomieszczeń biurowych. Poniżej znajdziecie naszym zdaniem najważniejsze trendy warte wyróżnienia.

  • Rosnące oczekiwania dot. czystości, porządku i ładu. Firmy sprzątające oferują wysoką jakość usług spełniając oczekiwania swoich klientów, a jednocześnie dając szansę i miejsce na stworzenie nowego biznesu. 
  • Wzrost gospodarczy oraz rosnący rynek nieruchomości. Przebywająca ilość nieruchomości komercyjnych powoduje większy popyt na usługi sprzątające.   
  • Wzrost świadomości ekologicznej. Coraz częściej w branży zachowywane są praktyki zrównoważonego rozwoju oparte na ekologicznych rozwiązaniach.
  • Rozwój sektora turystycznego. Pociąga to za sobą zapotrzebowanie na usługi sprzątające w hotelach, pensjonatach i apartamentach wakacyjnych. 

 

Poznaj markę firmy sprzątającej, którą stworzyliśmy  

VLOR

Nazwa powstała dla firmy, która zajmuje się sprzątaniem biur i fabryk. Pomysłem projektu było stworzenie marki, która ułatwiłaby komunikację oraz nadała marce ropoznawalność. Inspiracją do tworzenie nazwy było słowo VLOER oznaczajacego  - PODLOGĘ. Nawiązuje również do angielskiego słowa FLOOR. W języku polskim nazwa brzmi dość abstrakcyjnie, jest krótka i łatwa do zapamiętania. Poniżej przedstawiamy logo, które jest uzupełnieniem projektu. Oznaczenie jest minimalistyczne, zawiera kolor zielony nawiązujący do czystości i ekologii.

Jak zastrzec znak towarowy dla nazwy firmy sprzątającej     

Aby zastrzec nazwę firmy sprzątającej należy podjąć kilka kroków. Poniżej znajdziesz wskazówki jak chronić swoją markę przed kradzieżą. 

Zbadaj dostępność znaku 

Przed zgłoszeniem nazwy do Urzędu Patentowego przeprowadź wstępną analizę znaku, która pomoże Ci uniknąć podobieństwa i identyczności do znaków już zgłoszonych lub zarejestrowanych w urzędzie. 

Wybierz odpowiednią klasyfikację towarowo-usługową   

Zdefiniuj dokładnie w jakich kategoriach towarów i usług będzie działać marka. 

Wypełnij wniosek o rejestrację

Aby ubiegać się o zastrzeżenie znaku towarowego należy odpowiednio przygotować oznaczenie pod kątem formalno-prawnym

Wnieść odpowiednią opłatę rejestracyjną  

Opłatę za zgłoszenie i rejestrację znaku towarowego należy dokonywać na odpowiednie konto wskazane na stronach urzędu. Podczas dokonywania opłat urzędowych należy być ostrożny, gdyż coraz więcej nieuczciwych podmiotów wykorzystując nieuwagę przedsiębiorców wysyła fałszywe wezwania do zapłaty, licząc na łatwy i szybki zysk. 

Czekaj cierpliwie na prawo ochronne  

Zastrzeżony znak towarowy uprawnia Cię do stosowania R w kółeczku. Jednak pamiętaj samo zgłoszenie znaku nie uprawnia Cię do używania tego symbolu. Możesz go umieszczać przy logo czy nazwie tylko wtedy gdy otrzymasz już prawo ochronne do znaku. 

Nie zapominaj o monitorowaniu znaku

To zadanie należy do Ciebie. Urząd Patentowy podczas analizy nie sprawdza dostępności znaku i nie bada zgłoszone oznaczenie pod kątem podobnych i identycznych oznaczeń.

 

Recepta na dobrą nazwę dla firmy sprzątającej

Wybieraj nazwy jasne i zrozumiałe 

Proste i krótkie nazwy szybciej zapadają w pamięć odbiorcy. Nazwy zbyt skomplikowane mogą wprowadzać dezorientację i zamieszanie. 

Twórz nazwy kojarzone z branżą 

Staraj się wybierać takie oznaczenia, które naturalnie wpisują się w branżę usługową. Inspiracją do tworzenia nazwy mogą być słowa związane z czystością, higieną oraz porządkiem.

Stwórz nazwę unikalną

Wybieraj nazwy, które się wyróżniają. Swoją oryginalnością i atrakcyjnością zdobędziesz klienta, który dzięki oryginalności i unikalności nazwy zdecyduje się na Twoją ofertę.

Pozytywne skojarzenia  

Staraj się wybierać nazwę pozytywnie kojarzoną, która wzbudza zaufanie. 

Dopasowanie do grupy docelowej

Stwórz obraz Twojego potencjalnego klienta, sprawdź jego preferencje i oczekiwania. Odpowiadając na potrzeby odbiorcy zdobądź jego zaufanie, dzięki czemu Twoja marka stanie się popularniejsza. 

Sprawdź dostępność domeny internetowej  

Dobrze jest aby nazwa firmy była tożsama z nazwa domeny internetowej. Obecnie funkcjonowanie firmy w przestrzeni online jest ważne dla budowania zasięgu firmy.  

 

Wu Wu Wu – czyli dlaczego warto założyć stronę firmy. 

Minął czas, kiedy ludzie szukali informacji o usługach sprzątania poprzez anonse zawarte w różnego rodzaju dziennikach. Radiowe i prasowe ogłoszenia zostały wyparte przez Internet. Ciężko sobie wyobrazić wyszukanie tej najlepszej oferty pomijając Internet. Co więcej, aby firma mogła rywalizować z najlepszymi, musi znaleźć swoje miejsce w sieci. Aby tak się stało, potrzebna jest strona internetowa. Poza znalezieniem wolnej domeny warto zadbać, by była ona jak najlepsza i najpowszechniejsza, to znaczy pokusić o założenie strony z końcówką: -.pl, -.com lub -.eu.

 

Często zadawane pytania 

Jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy sprzątającej?

Aby stworzyć nazwę firmy sprzątającej na początku dobrze jest określić nasz profil działania, co i gdzie konkretnie chcemy zaproponować klientowi. W procesie tworzenia nazwy dla firmy, weź pod uwagę słowa, które nawiązują do branży. Stwórz nazwę krótką, która będzie szybko zapamiętywana oraz wywoływała pozytywne emocje wśród odbiorców. Nazwa firmy, która jest chwytliwa i nowoczesna pomoże Ci stworzyć markę często wybieraną na rynku oraz zyskać popularność klientów.

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy sprzątającej?

Często przedsiębiorcy zastanawiają się jak wymyślić nazwę firmy, która będzie chwytliwa i nowoczesna. Jednak w  procesie tworzenia marki należy unikać przesłanek, które jednoznacznie wykluczają możliwości rejestracji znaku towarowego oraz mogą przyczynić się do powstania problemów prawnych i finansowych. Informacje o przeszkodach rejestracji znaku towarowego znajdziesz klikając tutaj.

Jak chronić nazwę firmy sprzątającej?

Jeżeli chcesz chronić swoją nazwę firmy, należy ją zarejestrować w odpowiednim urzędzie patentowym. Ubiegając się o prawo ochronne należy przejść pozytywnie przez proces rejestracji znaku towarowego. Aby jednak znak nie został odrzucony przez urząd musi spełniać określone warunki rejestracyjne. Dlatego tak ważne jest aby nazwa Twojej firmy spełniała określone wymogi. Jeżeli chcesz uniknąć błędów oraz zaoszczędzić czas na przygotowanie nazwy dla Twojej firmy zgłoś się do nas klikając tutaj.

Podobne wpisy

Nazwa dla firmy dekarskiej-image

Nazwa dla firmy dekarskiej

Nazwy dla firm z branży metalowej -image

Nazwy dla firm z branży metalowej

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej-image

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

SPEDLINE

poznaj naszą realizację >

AVERTEN .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PREMERSON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
ALLEMED .pl 2690 PLN
1 domena
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
REFINENCE .pl 2340 PLN
1 domena
BARONE .pl 2440 PLN
1 domena
ROYALSON .pl 2540 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook