Nazwa dla firmy sprzątającej

Powstawanie i rozwój nowych firm, nie tylko korporacji, ale i sektora MŚP sprzyja rozwojowi branży oferującej usługi sprzątania. Na sukces w tej branży składa się wiele czynników, jednym z nich jest odpowiednia nazwa firmy. Poniższy artykuł pomoże Ci wybrać właściwą i najbardziej chwytliwą nazwę firmy sprzątającej, dzięki której wyróżnisz się wśród konkurencji.

 

odkurzacz

 

Profil działania 

Wybór usług sprzątania jako branży, w której chcemy prowadzić działalność gospodarczą, nie jest jedyną ważną decyzją, jaką podejmujemy przed wejściem na rynek. Kolejnym kamieniem milowym jest precyzyjne, szczegółowe określenie, jakie usługi konkretnie oferujemy, to znaczy decydujemy, co nasza firma będzie sprzątać i gdzie. Ustalamy, czy oferowane przez nas usługi będą wykonywane w hotelach, restauracjach, szkołach i uniwersytetach, czy może wykonywana działalność będzie dotyczyła mycia okien w miejskich wieżowcach. Określenie profilu działania ułatwi nam podjęcie decyzji jak wybrać nazwę dla firmy sprzątającej, piorącej lub zajmującej się innymi profilami usług zapewniania czystości.

 

Made in Poland 

Wśród nazw firm sprzątających, w procesie namingowym panuje trend wzorowania się na języku angielskim. Na rynku usług sprzątania systematycznie pojawiają się firmy o charakterystycznych, obcojęzycznych nazwach typu: „Clean”, „AutoCleaner”, „White Clean House” itp. Przedsiębiorcy nagminnie korzystają z tego utartego schematu, zapominając o naszej polskiej jakości. Działając lokalnie warto się zastanowić czy „Błysk” naprawdę odstaje brzmieniem i strukturą od „White Clean House”. Co więcej, polska nazwa dla firmy sprzątającej jest łatwiejsza do zapamiętania i wymówienia przez potencjalnych klientów. Zważywszy na specyfikę tej branży, znaczna część firm ogranicza swoje działanie do rynku lokalnego, dlatego zadbanie o polską, łatwą do zapamiętania i wymówienia nazwę jest pierwszym krokiem, jaki należy uczynić przy decydowaniu, jak wybrać nazwę dla firmy.

 

Żartobliwy połysk

Jak nazwać firmę sprzątającą? Po prostu zabawnie? Każdy z nas pamięta kultowe zwroty i wyrażenia z filmów Machulskiego i Lubaszenki. Żartobliwa, prosta nazwa firmy łatwo zapada w pamięć klientom, tak samo jak dialogi filmów lat 90-tych zostały zapamiętane przez wielbicieli kina. Stworzenie humorystycznej, żartobliwej nazwy firmy sprzątającej, tak by przedsiębiorstwo sprawiało jednocześnie wrażenie profesjonalnego jest nie lada wyzwaniem, dlatego trzeba uważać i robić to ostrożnie i z głową. Warto jednak zainwestować w takie działanie, ponieważ humorystyczna nazwa nie tylko przyciąga uwagę potencjalnych klientów, ale także wyróżnia firmę na tle konkurencji. „Pucuś”, „Szop pracz”- to jedne z wielu przykładów takich humorystycznych nazw.

 

 

Krótko, zwięźle i na temat 

Krótka nazwa to dobra nazwa. Nie odkryjemy Ameryki tym stwierdzeniem, ale nie o to chodzi. Ważne byśmy o tym pamiętali i korzystali z tej maksymy w procesie tworzenia nazwy dla firmy sprzątającej. To nie wszystko, o czym warto pamiętać. Nawet jeśli postaramy się o nazwę polską, krótką, żartobliwą, jednak nie będzie ona wywoływać pozytywnych skojarzeń z branżą, to nasza ciężka namignowa praca, pójdzie na marne. Jakże trafną nazwę dla firmy sprzątającej prezentuje firma „Tekla”. Podkreślony został w ten sposób dynamizm i wszechstronność usług oferowanych przez to przedsiębiorstwo.

 

Wu Wu Wu – czyli dlaczego warto założyć stronę firmy. 

Minął czas, kiedy ludzie szukali informacji o usługach sprzątania poprzez anonse zawarte w różnego rodzaju dziennikach. Radiowe i prasowe ogłoszenia zostały wyparte przez Internet. Ciężko sobie wyobrazić wyszukanie tej najlepszej oferty pomijając Internet. Co więcej, aby firma mogła rywalizować z najlepszymi, musi znaleźć swoje miejsce w sieci. Aby tak się stało, potrzebna jest strona internetowa. Poza znalezieniem wolnej domeny warto zadbać, by była ona jak najlepsza i najpowszechniejsza, to znaczy pokusić o założenie strony z końcówką: -.pl, -.com lub -.eu.

 

Często zadawane pytania 

Jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy sprzątającej?

Aby stworzyć nazwę firmy sprzątającej na początku dobrze jest określić nasz profil działania, co i gdzie konkretnie chcemy zaproponować klientowi. W procesie tworzenia nazwy dla firmy, weź pod uwagę słowa, które nawiązują do branży. Stwórz nazwę krótką, która będzie szybko zapamiętywana oraz wywoływała pozytywne emocje wśród odbiorców. Nazwa firmy, która jest chwytliwa i nowoczesna pomoże Ci stworzyć markę często wybieraną na rynku oraz zyskać popularność klientów.

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy sprzątającej?

Często przedsiębiorcy zastanawiają się jak wymyślić nazwę firmy, która będzie chwytliwa i nowoczesna. Jednak w  procesie tworzenia marki należy unikać przesłanek, które jednoznacznie wykluczają możliwości rejestracji znaku towarowego oraz mogą przyczynić się do powstania problemów prawnych i finansowych. Informacje o  przeszkodach rejestracji znaku towarowego znajdziesz  klikając tutaj.

Jak chronić nazwę firmy sprzątającej?

Jeżeli chcesz chronić swoją nazwę firmy, należy ją zarejestrować w odpowiednim urzędzie patentowym. Ubiegając się o prawo ochronne należy przejść pozytywnie przez proces rejestracji znaku towarowego. Aby jednak znak nie został odrzucony przez urząd musi spełniać określone warunki rejestracyjne. Dlatego tak ważne jest aby nazwa Twojej firmy spełniała określone wymogi. Jeżeli chcesz uniknąć błędów oraz zaoszczędzić czas na przygotowanie nazwy dla Twojej firmy zgłoś się do nas klikając tutaj.

Podobne wpisy

Nazwa dla firmy motoryzacyjnej-image

Nazwa dla firmy motoryzacyjnej

Nazwy dla firm budowlanych, remontowych i wykończeniowych-image

Nazwy dla firm budowlanych, remontowych i wykończeniowych

Wybór nazwy domeny-image

Wybór nazwy domeny

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

VILEO

poznaj naszą realizację >

AVERTEN .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PREMERSON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
ALLEMED .pl 2690 PLN
1 domena
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
REFINENCE .pl 2340 PLN
1 domena
BARONE .pl 2440 PLN
1 domena
ROYALSON .pl 2540 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook