Jak nazwać sklep internetowy

Rynek w ostatnich latach przechodzi rewolucję. Coraz więcej zakupów jest robiona w internecie. Jak nazwać sklep internetowy, aby być krok przed konkurencją? O przydatnych radach dowiesz się z tego artykułu.

E-Commerce

Kupowanie bez wychodzenia z domu jeszcze nie tak dawno wydawało się luksusem. Wszystko zmienił jednak internet. Odkąd zaczęto kupować towary za pomocą kliknięcia myszką, ten trend rozwija się w zatrważającym tempie. 

Nic w tym dziwnego gdy pomyślimy o korzyściach, które takie rozwiązanie przynosi klientom. Przede wszystkim oszczędzają oni. Nie muszą wychodzić z domu i szukać danego sklepu w galerii. Sklepy internetowe dostępne są przez całą dobę. Kupujący w dodatku może szybko porównać produkty i ich dostępność w wielu sklepach. Zbadanie opinii o danym produkcie również zajmuje parę chwil.

Rynek sklepów internetowych rozkwita. Pojawia się coraz więcej sklepów. Oznacza to jednocześnie, że konkurencja jest coraz większa. Czym się wyróżnić? Na pewno nazwą. Nazwa Twojego sklepu internetowego to pierwsza informacja z jaką styka się Twój potencjalny klient. 

Jak zabrać się za wymyślanie nazwy

Nazwa jest bardzo istotna w relacjach z klientem. Ważna jest również w budowaniu marki Twojego sklepu internetowego. Warto więc zadbać o dobrej jakości nazwę, sprawdzającą się na rynku. Jak się za to zabrać? 

Musisz być świadomy produktów jakie oferuje Twój sklep. Jednym słowem, musisz wiedzieć w jakiej branży zamierzasz działać. Analiza rynku to dobry punkt wyjścia. Sprawdź jak wyglądają nazwy Twoich konkurentów. To da Ci ogólny ogląd sytuacji. Dowiesz się co się sprawdza, a czego unikać.

Podstawową funkcją nazwy jest to, że musi odróżniać jeden sklep od drugiego. Nie możesz więc dysponować tą samą nazwa sklepu jak ktoś inny. Wiedza o tym jak nazywają się sklepy internetowe rywalizujące z Toba na rynku, sprawi, że unikniesz nazw, które są już niedostępne. Pamiętaj o dostępności domeny.

Sklep internetowy różni się sklepu stacjonarnego pod wieloma względami. Jednym z nich jest adres. Analogicznie do adresu fizycznego, który może być okupowany tylko przez jeden sklep, sklepy internetowe mają swoje własne, unikalne domeny.

Gdy myślisz o nazwie dla swojego sklepu internetowego, upewnij się, że domena z tą nazwą jest dostępna. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że nikt nie stworzy podobnej domeny. Przykładowo, jeśli Twój sklep odzieżowy nazywa się LookGood, zarezerwuj domenę lookgood.pl ale i look-good.pl. To zabezpieczy Cię przed nieuczciwą konkurencją lub zwykłymi pomyłkami ze strony klientów.

Jakie nazwy sklepów internetowych odnoszą sukcesy

Na podstawie nazwy sklepu internetowego, e-kupujący tworzą pierwsze opinie o sklepie. Jeśli Twój sklep internetowy posługuje się oryginalną nazwą, która jest prosta do zapamiętania. Zapadnie ona klientom w pamięć. Ktoś, kto skorzystał z Twojego sklepu raz, nie będzie miał problemu by odnaleźć sklep ponownie i dokonać kolejnych zakupów.

Portal opineo.pl opublikował raport sklepów internetowych w roku 2018. Nazwa w kontekście sukcesu sklepu internetowego ma kolosalne znaczenie. Przyjrzyjmy się jakimi nazwami posługują się sklepy z czołówki rankingu.

W kategorii RTV/AGD sklep internetowy North.pl zajął pierwsze miejsce. Miał on najlepszą średnią ocen oraz najwięcej liczbę ocen w roku 2018. Nazwa “North” wydaje się być arbitralna w kontekście oferty sprzedażowej sklepu. Spełnione jest kryterium prostoty. Nazwa wpada również w ucho.

Na drugim miejscu plasuje się sklep Morele. Jest to przykład nazwy arbitralnej. Oznacza to, że nazwa “Morele” w kontekście sprzedaży owoców byłaby uznana za nazwę rodzajową. Jednak ten sklep internetowy działa w kompletnie innej branży. W tym wypadku nazwa ma inny wydźwięk, jest chwytliwa. Pozwala to też ubiegać się o ochronę prawną. Inne ciekawe nazwy z rynku sklepów internetowych RTV/AGD to: OleOle.pl, Neo24.pl czy Avans.pl 

W kategorii sklepów internetowych z grami nazwa Dragonus.pl przykuwa uwagę. Jest to bardzo dobra nazwa, o czym świadczy drugie miejsce w tej kategorii. Sklep nosi nazwę, która jest krótka, a jednocześnie sugeruje co można tam kupić. Gry planszowe, karciane czy figurkowe kojarzą się dość silnie z postacią smoka. Wykorzystano angielskie tłumaczenie “dragon”, które lekko zmodyfikowano.

Proste, dobitne i fantazyjne nazwy sklepów internetowych

Wśród sklepów internetowych oferujących telefony i akcesoria, warto wspomnieć o nazwie Etuo.pl. Jest to znakomity przykład na to jak prosta nazwa odnosi sukces. “Etuo” to oczywiście nawiązanie do etui, w które przywdziewane są telefony. Widząc tę nazwę, wiesz też czego spodziewać się po ofercie sklepu.

W sklep internetowym siglo.pl kupisz telefony, smartfony czy tablety. Sklep jest w pierwszej dziesiątce rankingu Opineo sklepów internetowych 2018. Ta fantazyjna nazwa wpada w ucho. Jest ona jednocześnie prosta i ciekawa. Jej geneza to hiszpańskie słowo ‘singlo’ oznaczające wiek. Można szukać więc nawiązań do technologicznych rozwiązań dwudziestego pierwszego wieku, którymi z pewnością są produkty oferowane przez sklep.

Oryginalną nazwą może pochwalić się sklep internetowy AM76. Marka ta święci sukcesy będąc sklepem i wypożyczalnią gier. Nazwa AM76 to ciekawe rozwiązanie problemu nazewnictwa. Abstrakcyjne podejście sprawdza się. Postaw na fantazyjne nazwy, które przyciągną klientów i utkwią im w pamięci. W ten sposób zapewnić też ochronę prawną nazwy Twojego sklepu internetowego.

Jeden z najlepszych debiutantów wśród polskich sklepów internetowych wymienionych przez Opineo to Larica.com. Sklep ten oferuje produkty dla pań. Są to głównie buty oraz torebki. Oryginalna i budząca ciekawość nazwa jest jednym z elementów sukcesu tej marki.


Chcesz nazwać swój sklep internetowych, tak aby przyczyniło się do sukcesu Twojej marki? Pamiętaj o zbadaniu rynku i konkurencji. Wiedząc jakie trendy panują w Twojej branży, łatwiej Ci będzie wpaść na coś adekwatnego. Tym sposobem ominiesz również nazwa podobnie brzmiących do Twojej konkurencji.

Zbierz wszystkie informacje o swoim sklepie internetowych. Ważne jest to jakie produkty oferujesz. Musisz wiedzieć również o Twoich klientach. Jaka nazwa może spodobać się typowi klienta, który kupuje akurat Twoje produkty?

Pamiętaj, że nazwa sklepu internetowego widnieć będzie na domenie internetowej. Zadbaj o to aby nazwa domeny, na która się decydujesz była wolna. 

Nazwa sklepu powinna być prosta. Zbyt długa będzie trudna do zapamiętania. Twoja nazwa powinna się wyróżniać się na rynku. Oryginalność nazwy to kierunek, w którym powinieneś podążać. Szukaj inspiracji z różnych źródeł. Pomysł również o nazwach, które sugerują jakiego rodzaju produkty sprzedajesz ale są zmodyfikowane tak, aby brzmiały ciekawie i zachęcająco.


Podobne wpisy

Logo dla firmy fotograficznej-image

Logo dla firmy fotograficznej

Jak skutecznie nazwać firmę?-image

Jak skutecznie nazwać firmę?

Co daje zastrzeżenie nazwy jako znak towarowy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy jako znak towarowy?

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image

Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image

Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image

Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

KENGER

poznaj naszą realizację >

SIRONES .com .pl negocjuj
#finanse #wypoczynek #wycieczki
TARECO .pl 2540 PLN
#wypoczynek #ekologia #natura
PREMERSON .com .eu .pl negocjuj
#kariera #finanse #biznes
PROMERSO .com .eu .pl negocjuj
#biznes #transport #doradztwo
AVEREN .pl 2790 PLN
#kariera #biznes #abstrakcyjna
LORDSON .pl 1870 PLN
#restauracja #wypoczynek #uroda
PROMERON .pl 2140 PLN
#biznes #transport #uniwersalna
PROVERY .pl 2470 PLN
#biznes #transport #uniwersalna
pokaż więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook