Rynek dekarski ma się w Polsce bardzo dobrze. Niestety i tę branżę dotknął koszmar lat '90, mianowicie, popadanie w jeden schemat tworzenia nazw dla firm dekarskich – przedrostek dek lub dach we wszelkich miksach z nazwiskami lub imionami właścicieli biznesów. W artykule znajdziesz odpowiedź, gdzie znaleźć inspirację oraz praktyczne wskazówki jak stworzyć nazwę firmy dekarskiej.
http://www.istockphoto.com/pl
1. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy mają dostęp do Internetu, dlatego skorzystaj z jego zasobów. Skieruj swe kroki na strony branżowe, poszukaj ciekawych słów związanych z rynkiem dekarskim. Zajrzyj również na inne portale, bo co chwila tworzone są nowe materiały w postaci blogów, vlogów czy niebanalnych grafik. Oczywiście całą treść dopasuj do charakteru swojej firmy, i do jej odbiorców – ale o tym później.
2. Obszerną bazę wyrażeń stanowią wszelkiego rodzaju słowniki. Słowniki synonimów, wyrazów obcych czy słownik języka polskiego są nieocenioną pomocą. Tam z pewnością znajdziesz wiele interesująco brzmiących słów. Studiuj je powoli, z uwagą. Możesz to robić również na głos – to pozwoli na wybranie wyraźnie brzmiącej nazwy, która nie będzie sprawiać problemów w wymowie. Jeżeli nie znalazłeś nic, co zwróciło Twoją uwagę, to słowniki zamień na baśnie, bajki lub mitologie. Nie uwierzysz, jak wiele intrygujących nazw własnych możesz tam znaleźć. Tutaj też nie zapominaj o głośnym wymawianiu interesujących wyrazów.
3. Jeżeli nie chcesz myśleć w pojedynkę, weź do pomocy znajomych i zorganizujcie burzę mózgów. Jest to metoda szeroko stosowana zarówno w mniejszych, jak i większych firmach, gdy potrzebne są pokłady kreatywności do stworzenia nazwy np. kolejnego produktu.
4. Natchnienie możesz znaleźć również, idąc tropem największych na rynku. Nawet nie przypuszczasz, jakie niesamowite historie kryją się za nazwami produktów, z których korzystasz na co dzień.
Podstawową kwestią jest nakreślenie profilu docelowych odbiorców firmy. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale sprecyzowanie cech klientów pozwala na dopasowanie oferty firmy, jak i całej strategii marketingowej. Żeby to poprawnie zrobić, zadaj sobie kilka pytań m.in. do jakiej grupy wiekowej kierujesz swoje usługi? Gdy stworzysz skomplikowaną nazwę, miej na uwadze to, że starsze osoby nie zawsze mogą poprawnie ją zrozumieć. Czy Twoi klienci znają się na dachach, czy może są kompletnymi laikami? To również weź pod uwagę, bo amator może nie odczytać nazwy ze słowem specjalistycznym. Innym czynnikiem może być też miejsce zamieszkania. Ogólnie, im ściślej określisz swoją grupę docelową, tym celniej w nią trafisz, dzięki dobrej nazwie firmy.Ważną kwestią jest długość wykreowanego określenia. Zasada jest prosta: krótsze jest lepsze. Uwierz, że taka nazwa firmy lepiej zapada w pamięć, a potem łatwiej ją powtórzyć. Pomyśl przyszłościowo – może Twoja firma wejdzie na rynek zagraniczny? Dlatego krótka nazwa będzie prostsza do powtórzenia obcokrajowcowi. W tym miejscu nie zapomnij sprawdzić znaczenia opracowanego słowa w kilku popularnych językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim.Jeżeli chcesz, aby termin nie był skomplikowany, to zrezygnuj z polskich znaków, tj. ś, ż, ą. Takie określenie będzie o wiele łatwiej wymówić i zapisać.Mam nadzieję, że przy pomocy powyższych wskazówek, tworznie nazwy dla firmy dekarskiej nie będzie żadnym problemem. Jeżeli jednak nie jest to Twoją mocną stroną, zgłoś się do agencji namingowej, która fachowo stworzy nazwę dla Twojej firmy, albo poszukaj jej w naszym serwisie.
Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.
Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową. Domeny są zarejestrowane i znajdują się w naszych zasobach.
Dodaj swoje typy nazw do schowka a następnie porównaj.Poproś też znajomych aby pomogli Ci w wyborze.
Sprawdź czy wśród konkurencyjnych marek nie ma nazwy podobnej.My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.
Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.
Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie. Wyłączność obejmuje określone branże tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.
Chroń swoją markę tam, gdzie prowadzisz główne interesy.Opłaty urzędowe w UE są wyższe, ale w zamian otrzymujesz ochronę w 28 krajach na 10 lat.
poznaj naszą realizację >