Jak nazwać firmę kosmetyczną

Dobra nazwa może stać się przepustką w drodze do sukcesu. Jeśli Ci na tym zależy, musisz sprawić, aby była ona bardzo chwytliwa i oryginalna oraz dostępna dla każdego potencjalnego klienta. Obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele firm dążących do wyróżnienia się. Jednym ze sposobów, by osiągnąć ten cel jest stworzenie odpowiedniej nazwy dla biznesu. Pamiętaj, że jej efektywność zależy nie tylko od właściwej budowy, ale również od oryginalności i merytorycznego przekazu. Jak zatem nazwać firmę kosmetyczną, aby móc wyróżnić się wśród konkurencji?


Skąd czerpać inspiracje?

Wielu młodych przedsiębiorców największy problem ma ze zrobieniem tak zwanego pierwszego kroku. W przypadku tworzenia nazw jest to znalezienie odpowiedniego pomysłu. Pojawia się zatem podstawowe pytanie, skąd czerpać inspirację? Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta... Inspiracją powinno być nasze otoczenie, baśnie, literatura, mitologia i wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Co więcej, pomocą służy również zawsze niezawodny Internet, który rozwija się coraz szybciej i potrafi bardzo pomóc, jednak należy pamiętać, żeby korzystać z jego zasobów z głową. Innym, często wykorzystywanym sposobem jest również przeglądanie popularnych, lecz niekiedy współcześnie omijanych,słowników języka polskiego. Dzięki temu znacznie poszerzymy obszar poszukiwań.

Niektóre źródła podają, że wpływ na sukces nazwy ma również jej pierwsza litera. W przypadku nazw anglojęzycznych podobno najlepiej sprawdzają się te zaczynające się na T, O, A, natomiast najsłabiej J, K, Q, T. 


Nazwa dla firmy z branży kosmetycznej

Na podstawie analizy rynku polskiego można stwierdzić, że branża kosmetyczna jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Nie dziwi więc fakt, że nie jest łatwo wybić się spośród ogromnej konkurencji.  Celem firm kosmetycznych jest wykreowanie produktów znanych na całym świecie.  Potwierdzeniem intensywnego rozwoju branży kosmetycznej jest coraz większa ilość otwieranych drogerii. Są one na tyle popularne, że ich nazwy są znane chyba każdemu: Rossmann, Hebe, Natura, Super-Pharm, Dauglas. Tego typu drogerie można spotkać na każdym kroku, nie tylko w galeriach i w wielkich miastach.

Nazwy firm kosmetycznych często wykorzystują motywy związane z naturą i szeroko pojętym pięknem. Warto zaznaczyć, że branża kosmetyczna ma niezwykle szeroki obszar działania, dlatego niezwykle ciężko podać ogólne wytyczne pomagające stworzyć idealną nazwę. Przyjrzyjmy się może, jak poradziły sobie z tym już istniejące firmy:

 • Kosmetyki do pielęgnacji włosów – tę kategorię reprezentuje na przykład słynna firma Wella. Krótka, delikatnie brzmiąca nazwa z połączeniem bardzo tematycznego logo razem tworzą kompozycję idealną.

 

jak nazwać firmę kosmetyczną

 • Kosmetyki do pielęgnacji skóry – w tej kategorii przyjrzyjmy się firmie Vichy, której slogan reklamowy brzmi znajomo dla każdego: „zdrowie to podstawa, zacznij od skóry”. Sama nazwa Vichy nie ma jednak branżowych korzeni, ponieważ pochodzi od stolicy Państwa Francuskiego powstałego po upadku Francji w 1940 roku. Przykład ten pokazuje, że nazwa firmy może być oparta o branżowe inspiracje, ale nie jest to warunek konieczny. Nawet w takiej wersji może odnieść wielki sukces.

 

 • Perfumy – w kategorii perfum warto zwrócić uwagę na ciekawą nazwę „Little red dress” są to perfumy o świeżym owocowo-orientalnym zapachu, których nazwa w języku polskim oznacza małą czerwoną sukienkę. Jest to doskonały przykład nazwy tworzonej na zasadzie skojarzeń, jakie wzbudził ten zapach w jego twórcach. Ciekawe czy na jego użytkownikach wywiera podobne wrażenia...

 

nazwa kosmetyczna - nazwa dla firmy


Cechy dobrej nazwy

 • Unikanie polskich znaków – polskie znaki bywają problematyczne nie tylko dla obcokrajowców, dla Polaków również mogą nie być łatwe. Co więcej, występowanie polskich znaków może okazać się utrudnieniem w przypadku rejestracji domeny internetowej (a jest ona potrzebna, jeśli chcesz zaistnieć i odnieść sukces na rynku kosmetycznym), dlatego w miarę możliwości warto ich unikać.
 • Krótka i łatwa do wypowiedzenia –  chwytliwa nazwa powinna być, krótką, zwięzła i na temat, ponieważ takie właśnie cechy ułatwiają jej zapamiętywanie. Nie zapominaj o tym! Często mniej, znaczy więcej.
 • Powiązana z dostępną domeną internetową – w dzisiejszych czasach odpowiednio dopasowana (do nazwy) domena internetowa jest jednym z ważniejszych warunków, które musi spełniać dobra nazwa. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że zarówno promocja, jak i sama działalność w sieci jest obecnie niezwykle istotna, nie tylko w branży kosmetycznej, ale w przypadku wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, dlatego też warto uwzględnić powyższą kwestię przy wyborze nazwy dla firm kosmetycznych i nie tylko.
 • Znaczenie w innych językach – ten aspekt jest bardzo ważny w przypadku firm, które planują działalność o charakterze międzynarodowym. W takim wypadku, jeśli zastanawiamy się jak nazwać firmę, najpierw powinniśmy sprawdzić jej znaczenie w innych językach. Zabieg ten pozwoli uniknąć wstydliwych wpadek, które mogą zaszkodzić reputacji naszej firmy.  Musisz o tym pamiętać, aby nie popełnić żadnej gafy i nie wpłynąć negatywnie na rozwój i działalność swojego przedsiębiorstwa. W Polsce dobrze znanym przykładem przedsiębiorstwa, które dopuściło się takiej wpadki jest niemiecka firma oświetleniowa Osram. Pomimo iż jej nazwa pochodzi od dwóch pierwiastków Osmu i Wolframu, to w języku polskim jej brzmienie jest trochę kontrowersyjne. 
 • Unikanie końcówek typu -ex, -med, -bud, -pol – Moda na dodawanie takich końcówek do nazw firm nadeszła w latach 90. To właśnie wtedy rynek zalało pełno nazw typu: Trumnex, Sutex, Jądrex... Niektóre firmy z takimi nazwami istnieją i funkcjonują do dzisiaj, ale z całą pewnością nie powinniśmy się na nich wzorować, tworząc nazwę dla swojego przedsiębiorstwa.
 • Brak podobieństwa do już istniejących nazw – chwytliwa nazwa musi być oryginalna. Dzięki temu będzie przykuwała uwagę konsumentów, ale także uchroni nas przed konsekwencjami prawnymi, które mogą się pojawić w przypadku naruszenia zastrzeżonego znaku towarowego.
 • Ukierunkowana na grupę docelową – Ważną kwestią jest również dobranie nazwy odpowiednio do grupy docelowej. Inne brzmienie powinny mieć firmy skierowane do szerszego grona, a inne ekskluzywne marki.

Podsumowując, warto pamiętać, że nazwa to niezwykle ważny element każdego przedsiębiorstwa. Stanowi ona wizytówkę firmy. Dzięki temu firma staje się zapamiętywana i polecana innym. Nazwy firm kosmetycznych oraz nazwy kosmetyków zazwyczaj kojarzą się albo ze zdrowiem i urodą, albo wyciszeniem i relaksem. Są również takie, których nazwy mówią o zmianie i poprawie wyglądu. Jest więc bardzo dużo koncepcji na odpowiedni i oryginalne nazywanie firm i zakładów kosmetycznych. Nikt nie jest jednak w stanie podać sprawdzonego przepisu, jak nazwać firmę kosmetyczną bądź jak nazwać grupy z kosmetykami, ale korzystając z powyższych wskazówek i znając branżę, w której działa przedsiębiorstwo na pewno uda się stworzyć coś odpowiedniego.

 

Często zadawane pytania

Jak nazwać firmę kosmetyczną?

Często przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność w branży kosmetycznej zastanawiają się skąd wziąć pomysł na nazwę firmy?. Przy tworzeniu chwytliwej nazwy kieruj się Twoim najbliższym otoczeniem. Zastanów się co lubi Twój klient i czego oczekuje od branży kosmetycznej. Wybierz nazwę firmy, która będzie wyróżniać Cię na rynku oraz szybko zostanie zapamiętana przez Twojego odbiorcę. Stwórz nazwę unikatową i chwytliwą oraz sprawdź znaczenie Twojego znaku w innych językach. Przykładowe i wolne nazwy firmy kosmetycznych znajdziesz na naszym serwisie klikając tutaj.

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy kosmetycznej?

Podczas tworzenia znaku firmy kosmetycznej należy unikać opisowości i rodzajowości nazwy, ponieważ stanowią one  bezwzględne przeszkody rejestracji w Urzędzie Patentowym. O innych przeszkodach przecztasz klikając tutaj. Pamiętaj, że jeżeli chcesz korzystać z generatora nazwy firmy, który jest udostępniony na stronach internetowych, musisz mieć świadomość, że propozycję znaków nie są w żaden sposób weryfikowane pod kątem prawnym i formalnym. Oznacza to, że nikt nie sprawdził czy są one wolnymi nazwami.

Jak chronić nazwę firmy kosmetycznej?

Ochronę nazwy firmy zapewnisz sobie rejestrują ją w Urzędzie Patentowym. Ale zanim to zrobisz należy wymyślić taką nazwę, która będzie spełniała wymogi formalne rejestracji nazwy firmy. Pamiętaj również aby zbadać znak pod kątem występowania przeszkód zastrzeżenia znaku towarowego. Wstępną weryfikację znaku możesz zrobić sam lub poprosić o pomoc naszą firmę brandingową. Specjaliści pomogą Ci stworzyć chwytliwą i unikalną nazwę firmy kosmetycznej oraz przejść przez cały proces rejestracji znaku towarowego w odpowiednim urzędzie.

Podobne wpisy

Nazwy dla firm z branży IT-image

Nazwy dla firm z branży IT

Przyjemność pisania od Watermana-image

Przyjemność pisania od Watermana

Jak nazwać firmę budowlaną?-image

Jak nazwać firmę budowlaną?

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

SILKUM

poznaj naszą realizację >

SIRONES .com .pl negocjuj
2 domeny
ALLEMED .pl 2690 PLN
1 domena
IUVENE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FENISE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
FIFFI .pl negocjuj
1 domena
ILERI .pl 2240 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook