Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda

Planujesz założyć własną działalność? Skoro do nas trafiłeś, to prawdopodobnie zastanawiasz się jak nazwać firmę z branży zdrowie i uroda. W tym artykule poznasz wiele wskazówek oraz trendów nazewniczych dla tej właśnie branży. 

Cechy dobrej nazwy

Nazwa jest niezwykle ważnym elementem, który wyróżnia przedsiębiorstwo wśród konkurencji. Na sukces firmy wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest właśnie nazwa. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nazwać firmę z branży transportowej, to przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę poniższe wytyczne:

  1.  Krótko i na temat – Chwytliwa nazwa, to taka, która szybko wpada w ucho i łatwo ją zapamiętać. Postaraj się więc wybrać nazwę o prostej budowie i składni oraz przyjemnym brzmieniu. 
  2.  Wolna domena – W dzisiejszych czasach obecność i promocja w internecie to nieodłączny element działalności każdego przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest, aby wybrana nazwa miała wolną domenę.
  3.  Przekaz nazwy- Dobra nazwa powinna być dopasowana do rodzaju usług i produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. Nie jest to warunek konieczny, ale jego realizacja pomaga w budowaniu całościowego i spójnego wizerunku firmy. 
  4.  Uniwersalna językowo – Tę kwestię powinieneś wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy planujesz rozszerzyć swoją działalność również na rynki międzynarodowe. W takiej sytuacji podstawowym krokiem powinno być działanie prewencyjne, mające na celu sprawdzenie znaczenia wybranej nazwy w językach obcych. Dzięki temu unikniesz ewentualnych wpadek nazewniczych jak, np. koncern Forda, który jeden ze swoich modeli samochodów nazwał Fort Pinto. Dla Brazylijczyków bowiem pinto oznacza męskie genitalia. 

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej firmy była efektywna, to zadbaj o jej budowę, przekaz merytoryczny oraz oryginalność. Pamiętaj, że dobra nazwa może skutecznie przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa.

Trendy nazewnicze branży zdrowie i uroda

Jak pewnie zauważyłeś, każda branża cechuje się pewnymi tendencjami nazewniczymi. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy setki nazw dużych i małych firm z branży zdrowie i uroda. Szczególną uwagę zwróciliśmy na salony fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, przychodnie lekarskie, firmy medyczne oraz poradnie dietetyczne. Wśród badanych nazw zauważyliśmy zarówno oryginalne i chwytliwe nazwy, jak i nazwy nieco bardziej tendencyjne. Przyjrzyjmy się zatem wybranym przykładom:

  • Zakłady fryzjerskie – obecnie salony fryzjerskie utożsamiane są z miejscem twórczym, a sami fryzjerzy są artystami, dlatego też nawiązując do tego toku rozumowania wiele salonów przybiera nazwy takie jak: Atelier Stylissimo, Creative Group, AirArtist. Zdarzają się również nazwy humorystyczne, np. Łysol, Ciach Ciach, czy Mafia Piękna. Różnorodność wśród dobrych nazw salonów fryzjerskich jest zatem bardzo duża.
  • Zakłady kosmetyczne – są to zdecydowanie miejsca kojarzone z pięknem i urodą stąd wiele nazw nawiązuje do tej właśnie tematyki, np. Beauty Center, Beauty Makeover, Strefa Pięlna. Inny tropem są nazwy sugerujące, że zakłady kosmetyczne to miejsca wypoczynku i wyciszenia, np. Body&Soul i Sensual. Zdarzają się również chwytliwe nazwy, które stanowią obietnicę pewnej zmiany i poprawy, np. New Image, Evolution oraz Sleeping Beauty.
  • Przychodnie – Nazwy przychodni z pewnością mają charakter bardziej poważny. Często nawiązują do specyfiki swojej działalności poprzez użycie przedrostka „med”, np. Medicover, Dom Medica, Green Medica. W celu podkreślenia jakości oferowanych usług i renomy firmy, stosowane są nazwy typu: MedExpert, czy RoyalMed. Oczywiście zdarzają się również nazwy zupełnie odbiegające od głównego nurtu branżowego takie jak: Gryf, Sinus oraz Dagis.
  • Firmy medyczne – W przypadku firm medycznych występuje duża różnorodność nazewnicza ze względu na spore zróżnicowanie asortymentu poszczególnych przedsiębiorstw. Wśród przebadanych nazwa znalazły się nazwy tendencyjne, takie jak: Medix, Medikon, czy Medisquad, ale również nietypowe i ciekawe nazwy, np. Dar Terapi, Arat oraz CITO.
  • Poradnie dietetyczne – Ostatnią analizowaną grupą są niezwykle aktywnie powstające w ostatnim czasie poradnie dietetyczne. Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać firmę z tej branży to zapewne zainteresują Cię następujące przykłady: Fit Dietetyk, Fitazja, FitoBello. Charakterystycznym, bardzo modnym trendem w ostatnim czasie są również nazwy nawiązujące do zdrowej żywności, takie jak np. ekoDietetyk, NatureHouse oraz GreenFit. 

Gałąź rynku z zakresu zdrowia i urody ma wiele interesujących trendów. Na przykład salony fryzjerskie często nawiązują do kunsztu wykonywanej pracy. Inne zakłady fryzjerskie chcą przyciągnąć klientów nazwami humorystycznymi.
Salony kosmetyczne stawiają na nazwy kojarzone z urodą, pięknem, a inne salony sugerują swoją nazwą, że ich salon to miejsce relaksu i wyciszenia. Inne obiecują poprawę lub zmianę wyglądu. W tych dwóch przypadkach salony mają wiele ciekawych koncepcji na nazwę dla firmy. 
Za to przychodnie tworzą nazwy bardziej poważne. Z tego względu często łączą nazwę z cząstką "med". Nierzadko, przychodnia chce podkreślić jakość oferowanych usług oraz renomę firmy. 
Mimo podobnej branży, firmy medyczne posługują się większą różnorodnością, ze względu na różnorodność oferowanych usług i produktów. Dlatego na rynku można spotkać nazwy z członem "med", ale występują też inne nazwy, odbiegające od trendu. Ostatnia kategoria z branży to poradnie dietetyczne, które najczęściej nawiązują do zdrowego, ekologicznego żywienia. 
Widzisz, że zależnie od branży, namingowe trendy są bardzo różne. Dla Ciebie jest to świetna wiadomość, bo możesz iść w tym kierunku lub możesz wybrać całkowicie inną, oryginalną nazwę dla swojej firmy.

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

Teraz kiedy, na podstawie powyższych informacji, wiesz już jak wybierać idealną nazwę dla swojej firmy, zadbaj również o jej bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci to rejestracja znaku towarowego oraz późniejsza ochrona poprzez bieżący monitoring. 

Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej ochrony dla swojej marki. 

Teraz kiedy już wiesz jakie cechy powinna mieć dobra nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda, zapraszamy do zapoznania się bazą dostępnych na naszym serwisie nazw. Jednocześnie gwarantujemy, że wszystkie oferowane przez nas nazwy, spełniają omawiane w artykule wytyczne. 

Podobne wpisy

Jak nazwać firmę programistyczną?-image

Jak nazwać firmę programistyczną?

Uniwersalne nazwy dla firm-image

Uniwersalne nazwy dla firm

Jak skutecznie nazwać firmę?-image

Jak skutecznie nazwać firmę?

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image

Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image

Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image

Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

VILEO

poznaj naszą realizację >

ALLEMED .pl 2190 PLN
#gabinet #lekarz #uroda
BARONE .pl 2240 PLN
#restauracja #biznes #pub
IUVENE .com .eu .pl negocjuj
#kariera #moda #kosmetyki
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
#kosmetyka #moda #perfumy
CALLIEU .com .pl negocjuj
#ogród #kosmetyki #zdrowie
FENISE .com .eu .pl negocjuj
#finanse #moda #uniwersalna
FIFFI .pl negocjuj
#moda #fryzjer #kosmetyczka
ILERI .pl 2040 PLN
#biznes #marketing #abstrakcyjna
pokaż więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook