Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda

Planujesz założyć własną działalność? Skoro do nas trafiłeś, to prawdopodobnie zastanawiasz się jak nazwać firmę z branży zdrowie i uroda. W tym artykule poznasz wiele wskazówek oraz trendów nazewniczych dla tej właśnie branży. 

Cechy dobrej nazwy

Nazwa jest niezwykle ważnym elementem, który wyróżnia przedsiębiorstwo wśród konkurencji. Na sukces firmy wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest właśnie nazwa. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nazwać firmę z branży transportowej, to przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę poniższe wytyczne:

  1.  Krótko i na temat – Chwytliwa nazwa, to taka, która szybko wpada w ucho i łatwo ją zapamiętać. Postaraj się więc wybrać nazwę o prostej budowie i składni oraz przyjemnym brzmieniu. 
  2.  Wolna domena – W dzisiejszych czasach obecność i promocja w internecie to nieodłączny element działalności każdego przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest, aby wybrana nazwa miała wolną domenę.
  3.  Przekaz nazwy- Dobra nazwa powinna być dopasowana do rodzaju usług i produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. Nie jest to warunek konieczny, ale jego realizacja pomaga w budowaniu całościowego i spójnego wizerunku firmy. 
  4.  Uniwersalna językowo – Tę kwestię powinieneś wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy planujesz rozszerzyć swoją działalność również na rynki międzynarodowe. W takiej sytuacji podstawowym krokiem powinno być działanie prewencyjne, mające na celu sprawdzenie znaczenia wybranej nazwy w językach obcych. Dzięki temu unikniesz ewentualnych wpadek nazewniczych jak, np. koncern Forda, który jeden ze swoich modeli samochodów nazwał Fort Pinto. Dla Brazylijczyków bowiem pinto oznacza męskie genitalia. 

 

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

 

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej firmy była efektywna, to zadbaj o jej budowę, przekaz merytoryczny oraz oryginalność. Pamiętaj, że dobra nazwa może skutecznie przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa.

 

Trendy nazewnicze branży zdrowie i uroda

Jak pewnie zauważyłeś, każda branża cechuje się pewnymi tendencjami nazewniczymi. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy setki nazw dużych i małych firm z branży zdrowie i uroda. Szczególną uwagę zwróciliśmy na salony fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, przychodnie lekarskie, firmy medyczne oraz poradnie dietetyczne. Wśród badanych nazw zauważyliśmy zarówno oryginalne i chwytliwe nazwy, jak i nazwy nieco bardziej tendencyjne. Przyjrzyjmy się zatem wybranym przykładom:

  • Zakłady fryzjerskie – obecnie salony fryzjerskie utożsamiane są z miejscem twórczym, a sami fryzjerzy są artystami, dlatego też nawiązując do tego toku rozumowania wiele salonów przybiera nazwy takie jak: Atelier Stylissimo, Creative Group, AirArtist. Zdarzają się również nazwy humorystyczne, np. Łysol, Ciach Ciach, czy Mafia Piękna. Różnorodność wśród dobrych nazw salonów fryzjerskich jest zatem bardzo duża.
  • Zakłady kosmetyczne – są to zdecydowanie miejsca kojarzone z pięknem i urodą stąd wiele nazw nawiązuje do tej właśnie tematyki, np. Beauty Center, Beauty Makeover, Strefa Pięlna. Inny tropem są nazwy sugerujące, że zakłady kosmetyczne to miejsca wypoczynku i wyciszenia, np. Body&Soul i Sensual. Zdarzają się również chwytliwe nazwy, które stanowią obietnicę pewnej zmiany i poprawy, np. New Image, Evolution oraz Sleeping Beauty.
  • Przychodnie – Nazwy przychodni z pewnością mają charakter bardziej poważny. Często nawiązują do specyfiki swojej działalności poprzez użycie przedrostka „med”, np. Medicover, Dom Medica, Green Medica. W celu podkreślenia jakości oferowanych usług i renomy firmy, stosowane są nazwy typu: MedExpert, czy RoyalMed. Oczywiście zdarzają się również nazwy zupełnie odbiegające od głównego nurtu branżowego takie jak: Gryf, Sinus oraz Dagis.
  • Firmy medyczne – W przypadku firm medycznych występuje duża różnorodność nazewnicza ze względu na spore zróżnicowanie asortymentu poszczególnych przedsiębiorstw. Wśród przebadanych nazwa znalazły się nazwy tendencyjne, takie jak: Medix, Medikon, czy Medisquad, ale również nietypowe i ciekawe nazwy, np. Dar Terapi, Arat oraz CITO.
  • Poradnie dietetyczne – Ostatnią analizowaną grupą są niezwykle aktywnie powstające w ostatnim czasie poradnie dietetyczne. Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać firmę z tej branży to zapewne zainteresują Cię następujące przykłady: Fit Dietetyk, Fitazja, FitoBello. Charakterystycznym, bardzo modnym trendem w ostatnim czasie są również nazwy nawiązujące do zdrowej żywności, takie jak np. ekoDietetyk, NatureHouse oraz GreenFit. 

Gałąź rynku z zakresu zdrowia i urody ma wiele interesujących trendów. Na przykład salony fryzjerskie często nawiązują do kunsztu wykonywanej pracy. Inne zakłady fryzjerskie chcą przyciągnąć klientów nazwami humorystycznymi.
Salony kosmetyczne stawiają na nazwy kojarzone z urodą, pięknem, a inne salony sugerują swoją nazwą, że ich salon to miejsce relaksu i wyciszenia. Inne obiecują poprawę lub zmianę wyglądu. W tych dwóch przypadkach salony mają wiele ciekawych koncepcji na nazwę dla firmy. 
Za to przychodnie tworzą nazwy bardziej poważne. Z tego względu często łączą nazwę z cząstką "med". Nierzadko, przychodnia chce podkreślić jakość oferowanych usług oraz renomę firmy. 
Mimo podobnej branży, firmy medyczne posługują się większą różnorodnością, ze względu na różnorodność oferowanych usług i produktów. Dlatego na rynku można spotkać nazwy z członem "med", ale występują też inne nazwy, odbiegające od trendu. Ostatnia kategoria z branży to poradnie dietetyczne, które najczęściej nawiązują do zdrowego, ekologicznego żywienia. 
Widzisz, że zależnie od branży, namingowe trendy są bardzo różne. Dla Ciebie jest to świetna wiadomość, bo możesz iść w tym kierunku lub możesz wybrać całkowicie inną, oryginalną nazwę dla swojej firmy.

 

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

 

Teraz kiedy, na podstawie powyższych informacji, wiesz już jak wybierać idealną nazwę dla swojej firmy, zadbaj również o jej bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci to rejestracja znaku towarowego oraz późniejsza ochrona poprzez bieżący monitoring. 

Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej ochrony dla swojej marki. 

Teraz kiedy już wiesz jakie cechy powinna mieć dobra nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda, zapraszamy do zapoznania się bazą dostępnych na naszym serwisie nazw. Jednocześnie gwarantujemy, że wszystkie oferowane przez nas nazwy, spełniają omawiane w artykule wytyczne. 

 

Często zadawane pytania

Jak nazwać firmę z branży zdrowie i uroda?

Tworzenie dobrej i bezpiecznej nazwy firmy jest długotrwałym i czasochłonnym procesem, który możesz sobie skrócić wybierając wykwalifikowanych specjalistów. Eksperci pomogą Ci wymyślić unikalną, oryginalną i nowoczesną nazwę, która stanie się wizytówką Twojej marki. Wybierając nazwę firmy z branży zdrowie i uroda sprawdź dostępności domeny intenrentowej, ponieważ w obecnych czasach promocja w internecie jest ważnym, jak nie najważniejszym elementem marketingowym. Twoja nazwa firmy powinna być dopasowana do rodzaju usługi i oferowanych produktów. Wybierz takie oznaczenie, które będzie spójna z branżą. Możesz skorzystać z gotowych nazw firm, które przygotowaliśmy na naszym serwisie.

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy z branży zdrowie i uroda?

Podczas tworzenia nazwy firmy z branży zdrowie i uroda zbadaj dokładnie bazę znaków towarowych, które zostały zastrzeżone w urzędzie patentowym. Nie wybieraj tych nazw, które są już zarezerwowane przez innych przedsiębiorców. Może to spowodować powstanie niepotrzebnych kolizji i sporów. Unikaj znaków długich, skomplikowanych i trudnych w wymowie. 

Jak chronić nazwę firmy z branży zdrowie i uroda?

Kreowanie nazw firmy jest ważnym elementem budowania marki i pozycji na rynku. Aby ją skutecznie chronić przed działaniem nieuczciwej konkurencji należy zadbać o jej zastrzeżenie w odpowiednim urzędzie patentowym. W Polsce jest nim Urząd Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast w krajach członkowskich Unii Europejskiej - Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Jednak aby dokonać zastrzeżenia nazwy firmy należy spełnić określone warunki prawne i formalne. Więcej na temat zastrzeżenia znaku towarowego znajdziesz tutaj.  

Podobne wpisy

Uniwersalne nazwy dla firm-image

Uniwersalne nazwy dla firm

Oznaczenia, których należy unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy -image

Oznaczenia, których należy unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy

Jak nazwać firmę meblową?-image

Jak nazwać firmę meblową?

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

GRAZZIO

poznaj naszą realizację >

ALLEMED .pl 2690 PLN
1 domena
BARONE .pl 2440 PLN
1 domena
IUVENE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FENISE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
FIFFI .pl negocjuj
1 domena
ILERI .pl 2240 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook