Nazwa dla firmy komputerowej

W dobie społeczeństwa informacyjnego komputery stanowią nieodłączny element naszej codzienności. W szkole, w pracy, w domu – na każdym kroku mamy z nimi styczność. Założenie firmy w branży komputerowej może się okazać „strzałem w dziesiątkę”, o ile... no właśnie – jest to zależne od kilku czynników, w tym od właściwej nazwy. Temu zagadnieniu poświęcony został ten artykuł.

Wybór profilu działalności i asortymentu

Świat komputerów jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Decydując się na założenie firmy komputerowej, musimy dokonać wyboru, czym się konkretnie zajmiemy. Będziemy naprawiać zepsute, czy może sprzedawać nowe lub używane laptopy, komputery stacjonarne, tablety i inne urządzenia. Możemy się też zdecydować na konkretny rodzaj podzespołów lub akcesoriów, tj. karty graficzne, dyski twarde, procesory lub obudowy. Możliwości działania jest wiele. Od nas zależy wybór również tego, jaka będzie nazwa dla firmy komputerowej. 

 

Łamanie schematów

O tym, jak ważna jest odpowiednia nazwa, przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Powielanie znanych namingowych błędów, nie ułatwi nam startu w biznesie, ani nie sprawi, że klienci będą dobijać się do bram naszego przedsiębiorstwa. Również w branży komputerowej występują namignowe faux-pas:a) Stosowanie sufiksu „ex” np. „Komputronex”, „Mobliex”b) Używanie słowa „tech” np. „Techtronic” , „Computertech”, „Logitech”c) Nagminne korzystanie z końcówki „x”, np. „Primax”, „Creatix”. Nie powtarzaj tych błędów. Łam schematy! Jest wiele sposobów, by stworzyć unikalną nazwę firmy. Pierwszy z nich to tworzenie tzw. skrótowców, zwanych inaczej akronimami.     Tak wykreowane nazwy cieszą się dzisiaj dużą sympatią w branży. Tym sposobem powstały nazwy takich firm jak:- „AMD” - amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące elektronikę dla użytkowników domowych i firm. Rozwinięcie skrótu nazwy tej firmy to Advanced Micro Devices.- „GVC” - firma zajmująca się sprzedażą komputerów oraz sprzętu AGD- „IBM” - jeden z najstarszych koncernów informatycznych, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Rozwinięcie tego akronimu to International Business Machines

 

jak nazwać firmę komputerową

 

Drugim sposobem na stworzenie kreatywnej, przyciągającej uwagę nazwy jest wyszukanie właściwego, wyrafinowanego słowa ze słownika języka polskiego bądź słowników obcojęzycznych. Przykładem takiej nazwy jest znana na całym świecie firma ASUS, słynąca z produkcji wysokiej jakości komputerów i urządzeń peryferyjnych. Można również skorzystać z tłumacza internetowego, w celu przetłumaczenia lubianego przez nas słowa bądź wyrażenia na język mało popularny w globalnym świecie tj.suahili, zulu, hausa. Tą metodą możemy otrzymać niezwykle ciekawą nazwę „Amandla”, która swą genezę wywodzi z języka zulu i jest odpowiednikiem polskiego słowa „móc”.

Trzecią metodą kreacji oryginalnej nazwy jest tworzenie jej w formie zlepka słów. Tą metodą inspirowali się twórcy marki Microsoft. Nazwa jednego z największych na świecie przedsiębiorstw w branży technologii informacyjnych swoją genezę zawdzięcza połączeniu słów microcomputer (mikrokomputer) oraz soft (oprogramowanie). Innym, może mniej popularnym przykładem jest firma „Proviev”- zajmująca się produkcją monitorów. Nazwa firmy powstała ze słów „pro” (od professional, czyli profesjonalny) oraz „view” (widok). „Profesjonalny widok” od kilku lat dostarcza monitory na rynek. Wybór którejś z tych metod, niewątpliwe przyczyni się do tego, iż nazwa firmy komputerowej, będzie przyciągała uwagę klientów i wyróżni firmę na tle coraz większej konkurencji.

 

nazwa dla firmy komputerowej

 

Cyfryzacja nazwy dla firmy komputerowej

Wśród firm komputerowych pojawia się trend tworzenia nazwy przy użyciu cyfr. Sposób ten może być ciekawym rozwiązaniem naszych namingowych problemów. Sposób kreacji takich nazw jest prosty i polega na wpleceniu w oznaczenie słowne cyfry, np. „Power2Go”, „2 the Max”. Metoda „cyfryzacji nazwy” jest alternatywą dla wcześniej poznanych i opisanych możliwości.

 

Jak powstała nazwa firmy „Apple”?

 Na koniec warto poznać etymologię nazwy firmy komputerowej znanej na całym świecie. „Apple” zostało założone przez Steva Jobs'a, Steva Wozniaka oraz Ronalda Wayne'a w 1976 roku. Od tego momentu firma stała się fenomenem na skalę światową. Wielu zastanawia się, skąd taki sukces tego przedsiębiorstwa. Po części, popularność marki wynika niewątpliwie z prostej, łatwej do zapamiętania nazwy. Istnieje kilka teorii o genezie nazwy. Jedna z nich sugeruje, iż nazwa powstała jako efekt muzycznych upodobań Steva Jobs'a (Apple Corps i Apple Records były wytwórniami muzycznymi powiązanymi silnie z The Beatles, których wielkim fanem jest obecny dyrektor generalny firmy). Inna teoria głosi, że nazwa powstała na podstawie doświadczeń Jobs'a, zanim rozpoczął realizację projektu – Steve Jobs, zanim założył firmę, pracował na farmie, w stanie Oregon. Zasadniczo przyjęte jest, że prawdopodobniejsza jest druga opcja. Steve Jobs lubił jabłka, których nazwa kojarzy się ze świeżością i witalnością, co twórcy chcieli przekazać potencjalnym klientom. Dodatkowym atutem było to, że oznaczenie jest krótkie i łatwe do wymówienia co przełożyło się również na jej zapamiętywalność.

Koncepcji na nazwę firmy komputerowej jest wiele. Przedstawionych tu zostało jedynie kilka wybranych, jednak istnieje o wiele, wiele więcej możliwości. Od nas zależy, jaką metodę wybierzemy. Warto podejść do tego mądrze i rozsądnie, bowiem wybór odpowiedniej nazwy może zaważyć o sukcesie prowadzonego interesu.

 

Często zadawane pytania

Jaką wybrać nazwę dla firmy komputerowej?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firmy z branży komputerowej. Dzieje się tak ponieważ sprzęt komputerowy, multimedialny, towarzyszy nam na każdym kroku. W pracy, domu, podczas rozrywki, nawet czytając (słuchając) książki. Zapotrzebowanie na te sprzęty jest wielkie, dlatego nazwa firmy powinna być ciekawa, unikatowa, atrakcyjna dla klienta. Wybierając nazwę dla firmy komputerowej możesz skorzystać z gotowych nazw klikając tutaj lub poprosić o pomoc w tworzeniu nazwy firmy klikając tutaj.  Jedna i druga opcja jest dobra, ponieważ nasze nazwy nie tylko są ciekawe ale spełniają wymogi rejestracyjne znaku towarowego.

Czego unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy komputerowej?

Tworząc nazwę dla firmy komputerowej należy unikać znaków zbyt skomplikowanych i trudnych w zapamiętaniu. Twoją inspiracją na wymyślenie nazwy firmy może być generator nazw firm dostępnych na stronach internetowych. Ale pamiętaj wygenerowana gotowa nazwa firmy może być tylko tzw weną, ponieważ znaki te nie są sprawdzane pod kątem formalnym i prawnym. Aby być pewnym, że Twoja nazwa firmy spełnia wszystkie powyższe wymogi skontaktuj się z nami klikając tutaj. Stworzymy nazwę oryginalną, nowoczesną, którą będziesz mógł zastrzec i uzyskać na nie prawo ochronne.

Jak chronić nazwę firmy komputerowej?

Aby Twoja nazwa firmy komputerowej mogła być skutecznie chroniona należy dokonać zastrzeżenia znaku w odpowiednim urzędzie patentowym. Jednak nie jest to takie łatwe i nie wystarczy poprawnie uzupełnić wniosek rejestracyjny.  Znak przed rejestracją należy odpowiednio zbadać, po to aby nie został odrzucony przez eksperta urzędowego. Badanie znaku przed rejestracją jest procesem długotrwałym i czasochłonnym, który wymaga znajomości tematu.  Jeżeli chcesz aby Twój znak został zarejestrowany nie tracąc czasu na przyswajanie sobie wiedzy z tak szerokiego zakresu zgłoś się do nas klikając tutaj.

Podobne wpisy

Nazwa dla firmy fotograficznej-image

Nazwa dla firmy fotograficznej

Jak nazwać warsztat samochodowy-image

Jak nazwać warsztat samochodowy

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo-image

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

DUNEVIA

poznaj naszą realizację >

SYNCORE .pl 2840 PLN
1 domena
PROVERY .pl 2470 PLN
1 domena
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
ERLO .pl negocjuj
1 domena
TECHMANIC .pl 2780 PLN
1 domena
INNIS .pl 2440 PLN
1 domena
TEKK .pl negocjuj
1 domena
MOBIFUN .pl .pl 2730 PLN
2 domeny
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook