Nazwa dla firmy fotograficznej

 

XXI wiek jest czasem niespotykanego dotąd rozwoju technologicznego. Postęp ten przyczynił się do rozpowszechnienia fotografii jako zawodu. Obecnie każdy fotograf może łączyć pasję z pracą, co czyni rynek usług fotograficznych znacznie bardziej wymagającym. Jak wyróżnić się wśród silnej i dużej konkurencji? Niniejszy artykuł wskazuje, jak wzmocnić swoją pozycję w branży poprzez nazwę firmy fotograficznej.

nazwa dla firmy fotograficznejŹródło: fotolia.com

Wybór kategorii

Chcąc założyć firmę w branży fotograficznej, powinniśmy być świadomi tego, jak szerokim pojęciem jest fotografia. Dlatego warto zadbać o precyzyjne określenie profilu naszej fotograficznej działalności. Wybór sposobu prowadzenia przez nas działalności, stanowi pierwszy krok w budowaniu naszej pozycji na bogatym rynku usług fotograficznych. Czy będzie to jednoosobowa działalność, czy też duet fotografów, a może agencja złożona z wielu osób? Odpowiedź na te pytania jest pierwszym, postawionym przez nas krokiem w dążeniu do zamierzonego celu. Na tym nie koniec. Po wyborze sposobu prowadzenia naszej firmy, następuje kolejny etap wyboru kategorii. Szczegółowo i konkretnie dokonujemy selekcji dziedzin fotografii tak, by móc skupić się na tej jednej wybranej, ewentualnie dwóch (ale nie więcej!). Skrupulatny wybór dziedziny, w której czujemy się mocni, wskazywać ma potencjalnemu klientowi, że ma do czynienia z profesjonalistami. W fotografii nie ma miejsca na zabawę w człowieka renesansu. Mniemanie o sobie, jako wszechstronnym fotografie, mającym dobre oko i wiedzę w dziedzinie makrofotografii, fotoreportaży, fotografii artystycznej i okolicznościowej nie ułatwi nam kontaktu z klientem. Jak powszechnie wiadomo, jeśli ktoś jest od wszystkiego – to jest do niczego. Nazwa dla firmy fotograficznej powinna być dopasowana do tych aspektów i oddawać ich charakter.

 

„Warszawa Fotografie”, czyli o unikaniu nazw pochodzących od miejsca działalności

 „Warszawa Fotografie”, „Foto Lublin”, „Kraków Fotografia”, „Wrocław Photography” - częstokroć spotykamy się z tak brzmiącymi nazwami firm fotograficznych. Charakteryzują się one nie tylko brakiem oryginalności i nowatorstwa. Nazwy te łączy przede wszystkim fakt, że są przykładem braku pomysłu na nazwę fotograficznego biznesu ze strony założycieli. Osoby dobierające takie właśnie nazwy dla swoich firm fotograficznych, niekoniecznie są świadome obecnej popularności fotografii. Ileż to mamy fotografów w Lublinie, w Krakowie, w Warszawie? Zapewne ciężko byłoby zliczyć wszystkich, o ile jest to w ogóle możliwe. Dlatego pamiętajmy, że przyjmowanie nazw od lokalizacji może sprawić, że nasza firma utonie w gąszczu konkurencji. 

Samodzielna działalność

 Wielu fotografów postanawia prowadzić interes samemu. Podejmując decyzję o takim sposobie realizacji biznesu, nie możemy zapomnieć o istotnej roli jaką odgrywa nazwa naszej firmy fotograficznej. Winniśmy zadbać o to, aby umiejętnie ją dobrać. Możemy zrealizować to na dwa sposoby. Pierwszy, to znana i powszechna metoda tworzenia nazwy firmy w oparciu o nasze nazwisko lub inicjał imienia wraz z nazwiskiem. W ten sposób powstały takie nazwy jak: „J. Kowalski Fotografia”, „ Nowak Photography” i wiele innych. Dodanie do nazwiska wyrazu „fotografia” lub angielskiego odpowiednika „photography” jest najprostszą formą nazwy dla osób skoncentrowanych na brandingu osobistym. Sposób ten jest niezwykle przydatny do wybudowania własnej marki na rynku. Drugi sposób jest właściwy, gdy tworzymy naszą markę w oparciu o Internet. Wówczas kluczem do sukcesu jest postawienie na nieszablonowość i nietypowość nazwy firmy fotograficznej.

Innowacyjność kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, jaki wybraliśmy rodzaj działalności – na własny rachunek, czy też z biznesowym partnerem, czy też postawiliśmy na prężną pracę całego zespołu w agencji – powinniśmy zadbać o odpowiednią nazwę. Tylko innowacyjna, nieprzeciętna nazwa pozwoli przykuć uwagę klientów i przyciągnie ich do oferowanych przez nas usług. Poprzez umiejętny dobór słów, pomysłowość i chwytliwość oznaczenia możemy promować swoje usługi z etykietą fotograficznego specjalisty. Wyjątkowych nazw jest wbrew pozorom wiele. Przykładowo są to: „Ipsum”, „Iso”, „Sahani”, „Światłoczuły”. Nazwy tego typu często zawierają w sobie komunikat nawiązujący do fotografii. Używa się w tym celu częsci, lub całych słów, które silnie kojarzą się z tą dziedziną. Podsumowując, odpowiednio skrojona nazwa powinna nie tylko przykuwać uwagę klientów swoją kreatywnością, ale również informować ich o wykonywanej usłudze. Tworząc nazwę  dla firmy fotograficznej warto o tym pamiętać.

Podobne wpisy

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w Polsce?-image

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w Polsce?

Jak nazwać swoją firmę?-image

Jak nazwać swoją firmę?

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo-image

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image

Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image

Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image

Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

PERSONIS

poznaj naszą realizację >

PREMERON .com .eu .pl negocjuj
#szkolenia #finanse #moda
SEVIS .pl negocjuj
#budownictwo #biznes #transport
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
#kosmetyka #moda #perfumy
FAMILA .pl 2680 PLN
#rozrywka #matki #dzieci
FIFFI .pl negocjuj
#moda #fryzjer #kosmetyczka
ILERI .pl 2040 PLN
#biznes #marketing #abstrakcyjna
GEEB .pl negocjuj
#aplikacje #uniwersalna #it
MUSKETER .com .eu .pl negocjuj
#restauracja #finanse #biznes
pokaż więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook