Nazwa dla firmy dekoracyjnej

 

Na początku należy zauważyć, że pojęcie branży dekoracyjnej, ma niezwykle szeroki zakres. Owa dekoracja może dotyczyć wnętrz w mieszkaniach prywatnych, przygotowania sal na różne okoliczności typu śluby, wesela, bale, a nawet aranżacja przestrzeni zewnętrznych. Jak zatem stworzyć nazwę dla firmy dekoracyjnej?


Specyfika branży dekoratorskiej

Branża dekoratorska w związku z szerokim zakresem usług charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem. W grę wchodzą zarówno prace z zakresu zwyczajnej dekoracji, czy przybierania wnętrz: kwiaty, balony, koncepcja kolorystyczna, motyw przewodni... ale także czynności dużo poważniejsze typu dobór oraz ustawienie mebli, czy nawet burzenie ścianek działowych, aranżacja oświetlenia, jak i wiele innych. 

Co więcej, branża dekoratorska zajmuje się szeroko pojęta estetyką, schludnością i kreatywnymi rozwiązaniami. Nazwa dla firmy dekoracyjnej powinna zatem odzwierciedlać te właśnie cechy. 


Trendy nazewnicze firm dekoratorskich

Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom często i chętnie wykorzystywanym przez właścicieli firmy dekoratorskich świadczących usługi z różnych zakresów dekoracji:

1. Ars Balonica – Firma znajduje się na rynku już od 1996 roku. Jak sama nazwa wskazuje, świadczą oni usługi z zakresu wystroju imprez okazjonalnych przy pomocy balonów. Pierwszy człon nazwy „ars” z języka łacińskiego oznacza natomiast sztukę. Całą nazwę firmy należy zatem rozumieć jako sztukę balonów. 

 

nazwa dla firmy dekoracyjnej2. Metaflora – Jest to firma zajmująca się wystrojem wnętrz kwiatami na różnego rodzaju przyjęcia okazjonalne. W przypadku tej nazwy dla firmy dekoracyjnej również zauważamy, że została stworzona z połączenia dwóch słów, prawdopodobnie metamorfozy i flory. Trzeba przyznać, że takie połączenie jest niezwykle interesujące i stwarza jasny i rzetelny przekaz. 

nazwa dla firmy dekoracyjnej

3. QualityArt – firma dekoratorska oferująca szeroki zakres usług: dekoracja kościołów, dekoracje sal weselnych, dekoracje samochodów oraz wiele innych. Ponownie zauważamy, że nazwa została stworzona z dwóch wyrazów, które swój źródłosłów mają w języku angielskim quality – jakość i art -sztuka. 

nazwa dla firmy dekoracyjnej


4. Strefa światła – tym razem pod lupę bierzemy firmę dekoracyjną, która zajmuje się nieco innym zakresem usług, a mianowicie obsługą oświetlenia podczas przyjęć okolicznościowych. Kolejną różnicą w porównaniu do poprzednich jest dosyć tradycyjna polska nazwa. Cechuje się prostym i jasnym przekazem, co do zakresu działalności. 

 

nazwa dla firmy dekoracyjnej5. Perfect Space – w tym przypadku mamy do czynienia z firmą zajmującą się wystrojem wnętrz, aranżacji mieszkań i domów, a także wykończeń lokali usługowych. Nazwa i  w tym przypadku jest anglojęzyczna i składa się z dwóch członów. W języku polskim oznacza perfekcyjną przestrzeń. 


Cechy dobrej nazwy 

Nie ma gotowego przepisu na idealną nazwę dla firmy dekoracyjnej, ale istnieje kilka wskazówek technicznych, o których warto pamiętać przy tworzeniu nazwy:

  • Krótka – ważne jest, aby nazwa była zwięzła, ponieważ dzięki temu będzie łatwiejsza do zapamiętania przez konsumentów. Zbyt skomplikowana nazwa stanowiłaby problem zarówno w pisowni, jak i w wymowie. 
  • Poprawna gramatycznie – dobra nazwa nie powinna zawierać błędów ortograficznych, stylistycznych, czy interpunkcyjnych. Czasem zdarza się, że firmy świadomie decydują się na umieszczenie w swojej nazwie błędu, należy jednak pamiętać, że jest to zabieg ryzykowny i może nadszarpnąć wizerunek firmy. 
  • Uniwersalna – firmy o międzynarodowym zakresie działalności powinny zadbać o to, co ich nazwa oznacza w językach obcych. Dzięki temu unikniemy wpadek, jakich dopuściły się niektóre znane światowe koncerny np. Chevrolet Nova, w języku hiszpańskim „no va” oznacza „nie jedzie”. W Polsce przykładem takiej kontrowersyjnej nazwy jest znana wszystkim firma Osram.
  • Zgodna z obowiązującymi normami – chwytliwa nazwa nie powinna także zawierać treści ani słów uważanych powszechnie za obraźliwie. 
  • Dostępność domen – kolejną ważną wskazówką jest wybór takiej nazwy, która będzie miała dostępną domenę internetową. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważna w dzisiejszych czasach jest działalność prowadzona przez internet. Dostępna domena jest zatem kluczowym elementem przy wyborze nazwy dla firmy dekoratorskiej.


Podsumowując, przy tworzeniu nazwy dla firmy dekoracyjnej często stosowane są rozwiązania o dużej pomysłowości i kreatywności. Nie jest to dziwne biorąc pod uwagę specyfikę tej branży. Jeśli szukasz zatem najlepszej nazwy dla swojej firmy dekoracyjnej, otwórz się na przeróżne pomysły i nie bój się zaszaleć. Pamiętaj, że dobra nazwa jest wiodącym elementem każdego przedsiębiorstwa, ponieważ stanowi jego wizytówkę w oczach klientów, dlatego jeżeli nadal nie masz pomysłów na dobrą nazwę, warto skorzystać z pomocy agencji namingowych, które na pewno przedstawią szeroki zakres propozycji. 

 

Często zadawane pytania

Jaką wybrać nazwę dla firmy dekoracyjnej?

Branża dekoracyjna ma bardzo szeroki zakres działalności. Dlatego tworząc nazwę firmy dla tej dziedziny warto na samym początku jasno określić czym dokładnie będziesz się zajmować i do kogo kierujesz swoja ofertę. Każdy przedsiębiorca chce wymyślić ciekawą i chwytliwą nazwę, która przyciągnie jak największą grupę odbiorców. Obecnie na rynku panuje duża konkurencja, dlatego Twoja nazwa powinna być oryginalna, unikalna oraz posiadać właściwości odróżniające.  

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy dekoracyjnej?

Kreując nazwę dla firmy dekoracyjnej należy unikać znaków, które są zbyt długie. Skompilowana nazwa stanowi problem w pisowni jak i w wymowie, co utrudnia przekaz znaku potencjalnemu odbiorcy. Aby zaoszczędzić czas poświęcony na tworzenie atrakcyjnej i chwytliwej marki możesz skorzystać z naszych propozycji nazw firm klikając tutaj.

Jak chronić nazwę firmy dekoracyjnej?

Zastrzegając nazwę firmy w Urzędzie Patentowym zapewniasz sobie jej ochronę. Od tego momentu możesz używać symbolu R w kółeczku, który jednoznacznie wskazuję, że Twoja nazwa produktu, towaru i usługi jest już zarezerwowana. Jest to sygnał dla Twojej konkurencji, że w momencie zastrzeżenie znaku stajesz się jego właścicielem i możesz go używać na wyłączność. Jak wygląda zastrzeżenie nazwy firmy dowiesz się klikając tutaj.  

Podobne wpisy

Ciekawa nazwa firmy-image

Ciekawa nazwa firmy

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w UE?-image

Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w UE?

Oznaczenia, których należy unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy -image

Oznaczenia, których należy unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

TAIDER

poznaj naszą realizację >

ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
SEVIS .pl negocjuj
1 domena
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FENISE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
INNIS .pl 2240 PLN
1 domena
ETTNER .pl 2430 PLN
1 domena
GRONER .pl negocjuj
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook