Logo dla firmy ogrodniczej

Logo jest to podstawowy element identyfikacji wizualnej firmy. Najprościej jednak mówiąc, jest to graficzna interpretacja nazwy konkretnej firmy, produktu lub usługi. Jak zatem stworzyć najlepsze logo dla firmy ogrodniczej? Zanim się do tego zabierzemy, dobrze jest zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

 

Jak stworzyć logo dla firmy ogrodniczej?

  Logo zaraz obok nazwy, a właściwie razem z nią jest podstawowym elementem promującym firmę. Dlatego odpowiednie logo powinno przyciągać uwagę oraz nawiązywać emocjonalną więź z odbiorcami. Projektowanie loga warto zlecić dobrej i zaufanej firmie, która nie zaproponuje amatorskich rozwiązań ani plagiatów już istniejących grafik. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się korzystać z pomocy ekspertów, to warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

Aby logo było trafnie dobrane dla konkretnej firmy, należy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim do kogo kierujemy nasze usługi oraz określić ich rodzaj. Duży wpływ ma także branża, w której działamy. Za pomocą logo możemy również określić profil naszej firmy, np. wybierając grafikę o charakterze bardziej abstrakcyjnym, dajemy do zrozumienia, że firma ta jest nowoczesna, natomiast bardziej klasyczne grafiki mogą świadczyć o pewnego rodzaju konserwatywnym podejściu.

Dobre logo nie powinno również zawierać dużych partii tekstowych, ponieważ wprowadza to dużo chaosu i zaburza czytelność przekazu. Zasadniczo logo musi spełniać kilka wymogów prawnych. Między innymi jego przekaz nie może być krzywdzący, obraźliwy lub nawołujący do przemocy.

Jakie funkcje powinno spełniać logo? Myślę, że najlepiej skupić się na trzech podstawowych zadaniach, jakie musi spełniać:

 1. Przyciągać uwagę oraz wzbudzać zaufanie u klientów;

 2. Oddziaływać swoją estetyką na wrażenia i uczucia odbiorców;

 3. Stanowić identyfikację konkretnych produktów, czy usług z jego wykonawcami.

 

Podstawowe tendencje występujące w logach dla firm ogrodniczych

Branża ogrodnicza, jak i każda inna cechuje się pewnymi tendencyjnymi rozwiązaniami. Firmy tego typu w swoich logach często nawiązują do wszelkiego rodzaju roślinności oraz wszystkiego, co z tym związane. Przedstawmy zatem kilka schematycznie powtarzających się elementów występujących w logach firm ogrodniczych:

 • Kolor – stanowi on główny aspekt loga, jako pierwszy rzuca się w oczy oraz budzi pierwotne skojarzenia. Nie trudno się zatem domyślić, że w tej branży będzie królował kolor zielony.

 • Drzewa – Bardzo często wykorzystywanym symbolem w logach dla firm ogrodniczych są drzewa pod na prawdę wieloma postaciami. Poczynając od tych tradycyjnych form, a kończąc na znacznie mniej oczywistych takich jak w przypadku firmy Bellagarden.  

 

logo dla firmy ogrodniczej

 • Liście – Kolejnym bardzo często wykorzystywanym symbolem są liście stanowiące główny element lub tylko drobny wzór zdobniczy w logo.


  logo dla firmy ogrodniczej

 • Ekotrendy – Obecnie bardzo modne stało się wszystko, co ekologiczne, dlatego jest to bardzo często wykorzystywany element marketingowy. Firmy bardzo lubią deklarować swoje eko nastawienie do świata i zdarza się, że robią to już na etapie tworzenia loga.

   logo dla firmy ogrodniczej

Podstawowe błędy przy tworzeniu logo

Nie ma jednego gotowego przepisu mówiącego, jak stworzyć logo, ale można wymienić kilka wskazówek, sugerujących, czego warto unikać.

 1. Ślepe podążanie za trendami – Trzeba mieć świadomość, że logo jest elementem, który z założenia ma stanowić więź emocjonalną z klientami, a więc powinno służyć na lata. Dlatego właśnie nie powinno się ulegać chwilowym trendom, które za kilka lat, czy nawet miesięcy okażą się kompletną klapą.

 2. Wybór programu do tworzenia loga – Powinno używać się programów do obróbki grafiki typu wektorowego (obraz definiowany jest za pomocą matematycznie określonych punktów) co przekłada się na jednolitość w przypadku zmiany nośnika lub wielkości. Grafiki wektorowe skaluje się bowiem do dowolnie dużych rozmiarów, czego nie gwarantują programy typu Adobe Photoshop.

 3. Zawiera cliparty – Niewątpliwie, logo firmy powinno być unikalne. Nie powinno się zatem ryzykować i wykorzystywać w logo obrazów stockowych. Stock z języka angielskiego oznacza zasoby, a serwisy stockowe zajmują sprzedażą, bądź udostępnianiem zdjęć lub grafik na szeroką skalę. Należy jednak pamiętać, że zasoby takich serwisów są dostępne dla każdego, więc trudno w tym przypadku o oryginalność.

 4. Zbyt skomplikowane – Logo nie powinno cechować się zbyt dużą ilością szczegółów lub wzorów. Okazuje się to szczególnie problematyczne w przypadku, gdy w celu np. użycia na wizytówkach musimy dane logo znacznie zmniejszyć. Wszystkie szczegóły zacierają się wtedy, dając mało czytelny efekt.

Podsumowując, obecnie jest wiele możliwości na stworzenie dobrego loga, poczynając od skorzystania z usług profesjonalistów, poprzez pomoc różnego rodzaju młodych grafików, po własne kreatywne próby. Wiadomo, że najlepiej i najbezpieczniej byłoby zlecić takie zadanie specjalistom, nie zawsze jednak są na to odpowiednie fundusze zwłaszcza u początkujących przedsiębiorców. Dlatego mam nadzieję, że artykuł ten stanowi kilka wskazówek o tym, na czym się w takiej sytuacji wzorować, a czego lepiej unikać.

 

Często zadawane pytania 

Jak nazwać firmę ogrodniczą?

Wybierając nazwę dla marki lub logo możesz skorzystać z gotowych nazw firm, które oferują firmy brandingowe lub namingowe. Nasze propozycję znajdziesz klikając tutaj. Jeżeli chcesz stworzyć swoją indywidualna nazwę dla firmy ogrodniczej, należy kierować się określonymi zasadami, tak aby Twoja marka była chwytliwa i uniwersalna. Właśnie takimi zasadami kieruje się nasz zespół, tworząc nazwy skuteczne, przyciągające klientów. Jeżeli chcesz poznać naszą ofertę kliknij tutaj.

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy ogrodniczej?

Tworząc nazwę lub logo dla firmy stwórz znak, który będzie unikalny. Nie podążaj ślepo za obecnymi trendami, które w przyszłości mogą okaza się nietrafione lub niedopasowane. Unikaj nazw zbyt skomplikowanych, które są trudne do zapamiętania przez Twojego przyszłego odbiorcę. Sprawdź czy wybrana przez Ciebie nazwa firmy jest wolna na rynku, aby zapobiec powstania kolizji ze znakami, które są już zarezerwowane przez inne podmioty.

Jak chronić nazwę firmy ogrodniczej?

Skuteczną ochronę dla Swojej nazwy zyskasz dokonując zastrzeżenia znaku towarowego w odpowiednim urzędzie patentowym. Ale zanim to zrobisz Twój znak powinien spełniać określone warunki rejestracyjne. Tworząc nazwę firmy ogrodniczej unikaj bezwzględnych przesłanek odmowy rejestracji znaku, które uniemożliwiają uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy. Do nich należy opisowość i rodzajowość nazwy, które definitywnie wykluczają możliwość rejestracji znaku. Aby uniknąć tego błędu przeczytaj nasz artykuł kilkając tutaj.

Podobne wpisy

Jak nazwać firmę handlową-image

Jak nazwać firmę handlową

Jak nazwać firmę kosmetyczną-image

Jak nazwać firmę kosmetyczną

„Zippo Moment”, czyli historia kultowej marki-image

„Zippo Moment”, czyli historia kultowej marki

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

KOMPETIKA

poznaj naszą realizację >

ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FENISE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
INNIS .pl 2440 PLN
1 domena
HECKER .pl 2560 PLN
1 domena
ETTNER .pl 2430 PLN
1 domena
GRONER .pl negocjuj
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook