Jak nazwać firmę ogrodniczą

Nazwa firmy stanowi podstawę identyfikacji wizualnej firmy. Wywiera pierwsze wrażenie i odpowiada za kojarzenie przez klientów produktów i usług z konkretną marką. Z tego względu ważne jest, aby nazwa dla firmy była stworzona rzetelnie, by mogła służyć Twoim interesom przez długie lata. W tym artykule znajdziesz kilka istotnych wskazówek, jak stworzyć nazwę dla firmy ogrodniczej. 

Branża ogrodnicza

Branża ogrodnicza, jak każda inna charakteryzuje się pewnymi tendencjami w tworzeniu nazw. Z uwagi na zakres prowadzonej działalności, można się spodziewać nazw nawiązujących do natury. Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl o ogrodnictwie to: kolor zielony, drzewa, kwiaty, liście. Przyjrzyjmy się zatem kilu nazwom już istniejących firm: 

  • Zielone Atelier – pierwsza analizowana nazwa stanowi połączenie dwóch słów. Pierwsze z nich nawiązuje do natury poprzez wspominany już kolor zielony natomiast drugie to słowo pochodzące z języka francuskiego atelier oznaczające miejsce pracy twórczej artysty. Jest to przykład bardzo dobrej i chwytliwej nazwy dla firmy ogrodniczej. Jej pomysłowy charakter i niepowtarzalność stanowią skuteczną reklamę przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem tej firmy jest ulica „Ogrodowa”, na której znajduje się jej siedziba. Bez względu na to, czy wybór ulicy był przypadkowy, czy też celowy, pewnością dał ciekawy efekt finalny. 
  • Grin Pojnt – kolejny przykład fajnej i chwytliwej nazwy. Składa się ona z dwóch słów. Nie są to jednak tradycyjne słowa pochodzące ani z języka polskiego, ani z angielskiego.  Pełna angielska nazwa brzmiałaby bowiem Green Point, co oznaczałoby „Zielony Punkt”. Właściciele firmy zastosowali jednak ciekawy zabieg i zastosowali spolszczenie nazwy anglojęzycznej. Na skutek tego powstała dobra, charakterystyczna nazwa dla firmy branży ogrodniczej. Zauważmy również, że po raz kolejny wykorzystano w nazwie kolor zielony. 

 

logo firmy grin pojntNumer rejestracji w Urzędzie Patentowym: R.284303

  • Witkowski Wojciech Usługi Ogrodnicze – w tym przypadku mamy do czynienia z nazwą znacznie bardziej tendencyjną i klasyczną.  Jej podstawowym elementem jest imię i nazwisko właściciela z dodatkową informacją co do zakresu oferowanych usług. Nazwy tego typu, chociaż często stosowane, posiadają niestety małą zdolność wyróżniania firmy spośród konkurencji. Imię i nazwisko nie są łatwe do zapamiętania, a już na pewno nie stanowią oryginalnego pomysłu na nazwę firmy ogrodniczej. 
  • Eden Green – Kolejna nazwa, wykorzystująca połączenie zielonego koloru z dodatkowym wyrazem, jakim w tym przypadku jest Eden, czyli biblijny raj. 
  • Mandragora – Jest to bardzo chwytliwa nazwa kwiaciarni. Źródłosłów tej nietypowej nazwy ukazuje się na kilku płaszczyznach. Pierwsza z nich to po prostu ogrodnictwo, ponieważ mandragora to nic innego, jak roślina pochodząca z obszaru śródziemnomorskiego. Ma działanie narkotyzujące, więc dawniej używana była w środkach przeciwbólowych. Drugą płaszczyzną, na której możemy oprzeć tę nazwę, jest słynna seria filmów o Harrym Potterze. W jednym z odcinków pojawiły się bowiem krzyczące roślinki, którymi były właśnie Mandragory.

jak nazwać firmę ogrodniczą

Źródło: kadr z filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny"

Skąd czerpać pomysły

  Analizując powyższe przykłady, trzeba przyznać, że branża ogrodnicza daje dużo nazewniczych możliwości, które warto wykorzystać. Jeżeli jednak nadal zastanawiasz się, jak nazwać firmę i skąd zaczerpnąć inspiracji rozważ następujące propozycje: 

  • Baśnie – stanowią idealne źródło kreatywnych i bardzo różnorodnych pomysłów, to w końcu dziecięca wyobraźnia uważana jest za bezgraniczną. Jeżeli zatem szukasz oryginalnej nazwy dla swojej firmy, najpierw przeanalizuj rozwiązania, które wydają się najprostsze. 
  • Mitologia – kolejną skarbnicą pomysłów jest mitologia. Wielu przedsiębiorców decyduje się na nazwy firm pochodzące właśnie z tego źródła. Jednym ze sposobów czerpania pomysłów z mitologii jest wykorzystanie imion bogów, którzy są patronami poszczególnych kwestii. Do branży ogrodniczej idealnie wpasowuje się bóg Priapos, który jest bogiem ogrodów i płodności natury. 
  • Słowniki – trzecią możliwością jest przeglądanie różnego rodzaju słowników w celu znalezienia gotowego pomysłu na nazwę lub po prostu inspiracji do dalszego procesu twórczego. 


 Podsumowując, nazwa jest bardzo ważnym elementem reprezentującym każde przedsiębiorstwo. Pamiętaj, aby dobra nazwa firmy była dopasowana do grupy docelowych klientów, a także nawiązywała do przedmiotu wykonywanej działalności. Firmy ogrodnicze oferują określony zakres usług, ale nie oznacza to, że ograniczone są przez to możliwości nazewnicze. Wręcz przeciwnie stwarza to wiele nowych możliwości oraz inspiracji. Powodzenia podczas tworzenia nazw dla Twojej firmy ogrodniczej!

Podobne wpisy

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej-image

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej

Nazwy dla firm z branży metalowej -image

Nazwy dla firm z branży metalowej

Uniwersalne nazwy dla firm-image

Uniwersalne nazwy dla firm

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

TOSCANTI

poznaj naszą realizację >

ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
IUNONE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FENISE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
INNIS .pl 2440 PLN
1 domena
HECKER .pl 2560 PLN
1 domena
ETTNER .pl 2430 PLN
1 domena
GRONER .pl negocjuj
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook