Nazwa firmy stanowi podstawę identyfikacji wizualnej firmy. Wywiera pierwsze wrażenie i odpowiada za kojarzenie przez klientów produktów i usług z konkretną marką. Z tego względu ważne jest, aby nazwa dla firmy była stworzona rzetelnie, by mogła służyć Twoim interesom przez długie lata. W tym artykule znajdziesz kilka istotnych wskazówek, jak stworzyć nazwę dla firmy ogrodniczej.
Branża ogrodnicza, jak każda inna charakteryzuje się pewnymi tendencjami w tworzeniu nazw. Z uwagi na zakres prowadzonej działalności, można się spodziewać nazw nawiązujących do natury. Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl o ogrodnictwie to: kolor zielony, drzewa, kwiaty, liście. Przyjrzyjmy się zatem kilu nazwom już istniejących firm:
Numer rejestracji w Urzędzie Patentowym: R.284303
Źródło: kadr z filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny"
Analizując powyższe przykłady, trzeba przyznać, że branża ogrodnicza daje dużo nazewniczych możliwości, które warto wykorzystać. Jeżeli jednak nadal zastanawiasz się, jak nazwać firmę i skąd zaczerpnąć inspiracji rozważ następujące propozycje:
Podsumowując, nazwa jest bardzo ważnym elementem reprezentującym każde przedsiębiorstwo. Pamiętaj, aby dobra nazwa firmy była dopasowana do grupy docelowych klientów, a także nawiązywała do przedmiotu wykonywanej działalności. Firmy ogrodnicze oferują określony zakres usług, ale nie oznacza to, że ograniczone są przez to możliwości nazewnicze. Wręcz przeciwnie stwarza to wiele nowych możliwości oraz inspiracji. Powodzenia podczas tworzenia nazw dla Twojej firmy ogrodniczej!
Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.
Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową. Domeny są zarejestrowane i znajdują się w naszych zasobach.
Dodaj swoje typy nazw do schowka a następnie porównaj.Poproś też znajomych aby pomogli Ci w wyborze.
Sprawdź czy wśród konkurencyjnych marek nie ma nazwy podobnej.My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.
Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.
Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie. Wyłączność obejmuje określone branże tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.
Chroń swoją markę tam, gdzie prowadzisz główne interesy.Opłaty urzędowe w UE są wyższe, ale w zamian otrzymujesz ochronę w 28 krajach na 10 lat.
poznaj naszą realizację >