Jak nazwać firmę medyczną

 

Firmy medyczne to w ostatnich latach jeden z prężniej rozwijających się sektorów rynku. W związku z dużym rozwojem możliwości technologicznych firmy te oferują coraz szerszą skalę produktów i usług. Co za tym idzie, powstaje wiele nowych przedsiębiorstw. Jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy medycznej, aby zostać zauważonym?


Specyfika branży medycznej

Jak już zostało wspomniane, branża medyczna oferuje bardzo różnorodny zakres usług. Tak więc nazwy dla firm medycznych też muszą być odpowiednio zróżnicowane. Zacznijmy od tego, jak szerokim pojęciem jest „firma medyczna”. Otóż reprezentantem tej branży są przychodnie, zakłady stomatologiczne, apteki, sklepy ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym, firmy farmaceutyczne a także wiele innych. W związku z tym należy mieć na uwadze, że każda z wymienionych powyżej działalności może cechować się indywidualnymi potrzebami oraz tendencjami nazewniczymi. 

 

nazwa - branża medyczna

 

Tendencje nazewnicze w branży medycznej

Omówmy zatem poszczególne trendy wykorzystywane w nazwach firm medycznych z różnych kategorii: 

  • Apteki – W tym przypadku nie występują wiodące schematy nazewnicze, jednak można zauważyć, że w nazwach chętnie wykorzystywane są różnego rodzaju nazwy roślin, ziół lub kwiatów, czego przykładem są apteki Arnika, ale także nazwy mające swój źródłosłów w mitologii. Sposób ten wykorzystują np. apteki eskulap, co w mitologii grecko-rzymskiej oznacza boga sztuki lekarskiej. Co więcej w nazwach aptek wykorzystywane są też aspekty związane z ich lokalizacją, np. Apteka Hempla5.
  • Gabinety stomatologiczne – W tym wypadku często wykorzystywane są nazwy zawierające przedrostek dent, takie jak np. BioDent lub Neo-Dent, ale także nawy zupełnie odmienne o polskim brzmieniu takie jak fabryka uśmiechu. 
  • Przychodnie lekarskie – Nazwy dla przychodni lekarskich są bardzo różnorodne z uwagi na zakres prowadzonej działalności. W zależności od specjalizacji danej przychodni często wykorzystywane są takie przedrostki jak, np. kardio lub neuro. Jeżeli natomiast mowa o przychodniach ogólnych, to często w nazwach pojawia się przedrostek med. Nazwy wykorzystujące ten trend prezentują się następująco: Proelmed, Euro-Med.
  • Sklepy medyczne – sklepy medyczne również prezentują szeroki zakres produktów i usług, mogą to być sklepy z materiałami rehabilitacyjnymi, ortodontycznymi, lekami z zakresu zielarstwa i medycyny naturalnej. Z tego powodu nazwy dla takich firm medycznych są bardzo różnorodne. Właściciele sklepów często decydują się na nazwy abstrakcyjne, aczkolwiek nawiązujące do prowadzonej działalności.  Wyróżnijmy kilka przykładowych nazw: sklep medyczny ambulans, sklep Ortopus Stomia, sklep zielarsko- medyczny Imbir. 

 

nazwa dla firmy medycznej

 

Na podstawie powyższych przykładów, zauważyć można pewne tendencje nazewnicze wykorzystywane przez firmy z branży medycznej. Mogą one stanowić inspirację przy tworzeniu nazw firmy medycznej, ale pamiętaj, że to tylko inspiracje. Nie da się ukryć, że najlepszą nazwą dla twojej firmy będzie taka, która jest zupełnie oryginalna i niepowtarzalna. Pozwoli to na efektywną jej promocję na rynku, co więcej unikniesz przykrych konsekwencji związanych z naruszeniem czyjegoś znaku towarowego. 


Czego unikać przy tworzeniu nazw firmy medycznej 

  • Nazwy zbyt skomplikowane – takie nazwy utrudniają zapamiętywanie. Zadbaj więc, aby nazwa dla twojej firmy była prosta i chwytliwa.
  • Uniwersalna – jeśli planujesz działalność o charakterze międzynarodowym sprawdź jej znaczenie w innych językach. Pozwoli Ci to uniknąć przykrych wpadek nazewniczych. 
  • Dostępność domen – Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie nazwa dysponuje wolnymi domenami. Obecność w internecie stanowi bowiem bardzo ważny zakres działalności każdego obecnie funkcjonującego przedsiębiorstwa, bez względu na branże. 
  • Polskie znaki – Pamiętaj, że nazwy przeładowane polskimi znakami mogą okazać się problematyczne np. przy wyborze domen internetowych, a także w pisowni przez obcokrajowych klientów.
  • Kontrowersyjne nazwy – Zachowaj stosowny umiar pomiędzy oryginalnością nazwy a przesadą. Kontrowersyjne nazwy bywają użyteczne, ale uważaj, aby nie naruszyć w ten sposób dobrej opinii firmy. 

Podsumowując, branża medyczna cechuje się ogromną różnorodnością. Chwytliwa nazwa dla firmy medycznej powinna być zatem dostosowana do potrzeb konkretnej działalności oraz oferowanych produktów i usług. Unikając podstawowych błędów, z pewnością zwiększysz swoje szanse na stworzenie nazwy, która okaże się sukcesem. 

 

Często zadawane pytania

Jaką nazwę wybrać dla firmy medycznej?

Branża medyczna jest dziedziną, która obecnie się szybko rozwija. Co za tym idzie konkurencja jest coraz większa. Dlatego podczas tworzenia nazwy firmy medycznej należy stworzyć obraz Twojego klienta. Zwróć uwagę czego oczekuje od branży i jakie są jego potrzeby. Jeżeli chcesz aby Twoja nazwa była chwytliwa i zapamiętywana możesz skorzystać z gotowych nazw dla firmy medycznej, które dla Ciebie przygotowaliśmy sprawdź tutaj. Natomiast jeśli chcesz aby powstała nazwa przygotowana indywidualnie dla Ciebie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami kliknij tutaj.   

Czego unikać przy wyborze nazwy firmy medycznej?

Moment wymyślenia nazwy firmy jest ważnym etapem budowania silnej i stabilnej marki. To jaki wybierzesz znak może zaważyć na przyszłości Twojej działalności. Podczas tworzenia nazwy firmy medycznej unikaj zbyt skomplikowanych i kontrowersyjnych znaków. Sprawdzaj dostępność domen i wybieraj uniwersalne znaki, które pomogą uniknąć nazewniczych nieporozumień.   

Jak chronić nazwę firmy medycznej?

Jeżeli chcesz aby Twoja nazwa firmy medycznej była chroniona należy dokonać jej zastrzeżenia w Urzędzie Patentowym. Rejestrując znak towarowy stajesz się jego jedynym właścicielem i możesz go umieszczać na swoich produktach, towarach, etykietach. Posiadanie prawa ochronnego daje Ci narzędzie do walki z nieuczciwą konkurencją poprzez możliwość wstrzymania rejestracji znaków identycznych i podobnych jak również szybkie egzekwowanie swoich praw na drodze sądowej lub komorniczej.    

Podobne wpisy

Jak wymyślić nazwę firmy-image

Jak wymyślić nazwę firmy

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA-image

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA

Jak nazwać warsztat samochodowy-image

Jak nazwać warsztat samochodowy

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

VELLBERG

poznaj naszą realizację >

ALLEMED .pl 2690 PLN
1 domena
BARONE .pl 2440 PLN
1 domena
IUVENE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
CALLIEU .com .pl negocjuj
2 domeny
FIFFI .pl negocjuj
1 domena
ILERI .pl 2240 PLN
1 domena
ZINKE .pl 2620 PLN
1 domena
BORGMANN .pl 2840 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook