Jak nazwać firmę meblową?

 

Tworzenie nazw dla firmy meblowej jest nie lada wyzwaniem, a to dlatego, że branża świetnie się rozwija i aby się wyróżnić, potrzeba skutecznego marketingu, a przede wszystkim dobrej nazwy firmy. W Polsce możemy spotkać kilka przykładów przedsiębiorstw meblowych, które osiągneły sukces dzięki swojej nazwie. 

 

nazwa dla firmy meblowejŹródło: istockphoto.com/pl

Skąd czerpać inspirację

Jeżeli zastanawiasz się, jak stworzyć nazwę dla firmy meblowej, bierz przykład z największych na rynku. Nie podrabiaj ich nazw, nie naśladuj nadto. Sukces osiągniesz jedynie dzięki obserwacji najlepszych przy jednoczesnym wypracowaniu swojego własnego sposobu na "bycie". Stać Cię na nowatorską nazwę, która wyróżni firmę z pośród innych. Poznaj kilka zasad, które z pewnością ułatwią Ci tworzenie wyjątkowej nazwy dla swojego biznesu.

  • Żelazną zasadą jest odpowiednia długość nazwy. Prześledź niektóre z firm meblowych i przekonaj się, że krótka nazwa ma większą moc. Krótka nazwa nie oznacza jednak popadanie w skrajności i używanie jedynie inicjałów, skrótów czy zagadek słownych, które są zrozumiałe tylko dla Ciebie. Przykładem jest firma Kler – jeden z największych polskich producentów mebli, który rozszerzył działalność na rynki zagraniczne. Są to tylko cztery litery, ale dzięki temu nazwa jest łatwa do zapamiętania i powtórzenia – nawet dla obcokrajowców. 
  • Druga reguła jest związana z rynkiem zagranicznym. Nigdy nie wiesz, czy Twoje przedsiębiorstwo nie rozszerzy działalności na inne kraje. Jeżeli tak będzie, czego Ci życzymy, sprawdź, czy brzmienie stworzonej nazwy firmy nie znaczy czegoś nietaktownego lub obraźliwego dla obcokrajowców. Pamiętasz żarówki firmy Osram? Nazwa ta, to tylko połączenie dwóch pierwiastków osmu i wolframu, ale twórcy chyba nie przewidzieli, że żarówka dostanie się na polski rynek. Ty możesz przewidzieć taką sytuację, więc sprawdź znaczenie przynajmniej w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
  • Trzecim elementem tworzenia nazwy dla firmy meblowej są wymogi prawne, niezwykle ważne, ale niestety często pomijane przez przedsiębiorców. Tutaj również musisz sprawdzić, czy wykreowana nazwa firmy nie jest już przypadkiem zarejestrowana przez inny podmiot gospodarczy. Jeżeli okaże się, że jest zarejestrowana, to dobrze, że dowiedziałeś się o tym na wczesnym etapie rozwoju firmy, zdarzają się bowiem takie sytuacje, gdzie przedsiębiorca dowiaduje się o użytkowaniu zajętej  już nazwy firmy dopiero z przysłanego mu pozwu. Za takie działanie przewidywana jest nie mała grzywna. Nazwy naturalnie nie można już później używać, jeżeli uprawniony do niej podmiot nam na to nie pozwoli.
  • Wiadomym jest, że firma trafia do określonej grupy docelowej. Żeby dobrze do niej trafić, na początku scharakteryzuj konkretny krąg odbiorców do którego ma dotrzeć oferta Twojej firmy.

nazwa dla firmy meblarskiejŹródło: istockphoto.com/pl

 

Określ czy klientem będą ludzie młodzi, starsi, a może małżeństwa z dzieckiem? Nie bez znaczenia jest to, skąd pochodzą – większa wieś czy może miasto? Wszystkie czynniki wpływające na to, jakie potrzeby mogą mieć Twoi potencjalni klienci. 

  • W dzisiejszych czasach bardzo ważnym narzędziem w marketingu jest Internet. Dlatego zadbaj o dopasowaną, wolną domenę internetową – możesz to sprawdzić na stronach, które oferują domeny. Teraz może nie planujesz tworzenia strony internetowej, ale pomyśl przyszłościowo, ponieważ cały marketing nieuchronnie idzie w stronę Internetu, więc na dłuższą metę, może to być bardzo roztropny krok.


Szukając inspiracji, zapewne zajrzysz do Internetu, to dobry kierunek, jednak nie zapomnij o dostępnej literaturze, która jest gigantycznym zbiorem wyrażeń, ciekawych słów, fascynujących nazw własnych. Zorganizuj burzę mózgów z grupą przyjaciół, bo w końcu co dwie głowy to nie jedna. Może się zdarzyć, że nie czujesz się dobrze w roli kreatora nazwy firmy. Nie marudź i zgłoś się do profesjonalnej agencji namingowej, która z chęcią stworzy nazwę dla firmy meblowej i każdego innego przedsięwzięcia.

Podobne wpisy

Nazwy dla firm z branży metalowej -image

Nazwy dla firm z branży metalowej

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA-image

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA

Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda-image

Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image

Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image

Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image

Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image

Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image

Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

PRAXTON

poznaj naszą realizację >

AVEREN .pl 2790 PLN
#kariera #biznes #abstrakcyjna
ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
#ogród #budowa #architekt
PROVIRE .pl 2370 PLN
#programowanie #internet #aplikacje
BORCANO .com .eu .pl negocjuj
#finanse #biznes #uniwersalna
MOERS .pl 1870 PLN
#biznes #transport #produkcja
VARESE .pl 1740 PLN
#restauracja #fryzjer #uroda
DREVLON .pl 1570 PLN
#budownictwo #stolarz #drewno
FORNIRO .pl 1840 PLN
#renowacja #uniwersalna #naprawa
pokaż więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook