Jak nazwać firmę meblową?

 

Tworzenie nazw dla firmy meblowej jest nie lada wyzwaniem, a to dlatego, że branża świetnie się rozwija i aby się wyróżnić, potrzeba skutecznego marketingu, a przede wszystkim dobrej nazwy firmy. W Polsce możemy spotkać kilka przykładów przedsiębiorstw meblowych, które osiągneły sukces dzięki swojej nazwie. 

 

nazwa dla firmy meblowejŹródło: istockphoto.com/pl

 

Skąd czerpać inspirację

Jeżeli zastanawiasz się, jak stworzyć nazwę dla firmy meblowej, bierz przykład z największych na rynku. Nie podrabiaj ich nazw, nie naśladuj nadto. Sukces osiągniesz jedynie dzięki obserwacji najlepszych przy jednoczesnym wypracowaniu swojego własnego sposobu na "bycie". Stać Cię na nowatorską nazwę, która wyróżni firmę z pośród innych. Poznaj kilka zasad, które z pewnością ułatwią Ci tworzenie wyjątkowej nazwy dla swojego biznesu.

  • Żelazną zasadą jest odpowiednia długość nazwy. Prześledź niektóre z firm meblowych i przekonaj się, że krótka nazwa ma większą moc. Krótka nazwa nie oznacza jednak popadanie w skrajności i używanie jedynie inicjałów, skrótów czy zagadek słownych, które są zrozumiałe tylko dla Ciebie. Przykładem jest firma Kler – jeden z największych polskich producentów mebli, który rozszerzył działalność na rynki zagraniczne. Są to tylko cztery litery, ale dzięki temu nazwa jest łatwa do zapamiętania i powtórzenia – nawet dla obcokrajowców. 
  • Druga reguła jest związana z rynkiem zagranicznym. Nigdy nie wiesz, czy Twoje przedsiębiorstwo nie rozszerzy działalności na inne kraje. Jeżeli tak będzie, czego Ci życzymy, sprawdź, czy brzmienie stworzonej nazwy firmy nie znaczy czegoś nietaktownego lub obraźliwego dla obcokrajowców. Pamiętasz żarówki firmy Osram? Nazwa ta, to tylko połączenie dwóch pierwiastków osmu i wolframu, ale twórcy chyba nie przewidzieli, że żarówka dostanie się na polski rynek. Ty możesz przewidzieć taką sytuację, więc sprawdź znaczenie przynajmniej w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
  • Trzecim elementem tworzenia nazwy dla firmy meblowej są wymogi prawne, niezwykle ważne, ale niestety często pomijane przez przedsiębiorców. Tutaj również musisz sprawdzić, czy wykreowana nazwa firmy nie jest już przypadkiem zarejestrowana przez inny podmiot gospodarczy. Jeżeli okaże się, że jest zarejestrowana, to dobrze, że dowiedziałeś się o tym na wczesnym etapie rozwoju firmy, zdarzają się bowiem takie sytuacje, gdzie przedsiębiorca dowiaduje się o użytkowaniu zajętej  już nazwy firmy dopiero z przysłanego mu pozwu. Za takie działanie przewidywana jest nie mała grzywna. Nazwy naturalnie nie można już później używać, jeżeli uprawniony do niej podmiot nam na to nie pozwoli.
  • Wiadomym jest, że firma trafia do określonej grupy docelowej. Żeby dobrze do niej trafić, na początku scharakteryzuj konkretny krąg odbiorców do którego ma dotrzeć oferta Twojej firmy.

 

nazwa dla firmy meblarskiej

Źródło: istockphoto.com/pl

 

Określ czy klientem będą ludzie młodzi, starsi, a może małżeństwa z dzieckiem? Nie bez znaczenia jest to, skąd pochodzą – większa wieś czy może miasto? Wszystkie czynniki wpływające na to, jakie potrzeby mogą mieć Twoi potencjalni klienci. 

  • W dzisiejszych czasach bardzo ważnym narzędziem w marketingu jest Internet. Dlatego zadbaj o dopasowaną, wolną domenę internetową – możesz to sprawdzić na stronach, które oferują domeny. Teraz może nie planujesz tworzenia strony internetowej, ale pomyśl przyszłościowo, ponieważ cały marketing nieuchronnie idzie w stronę Internetu, więc na dłuższą metę, może to być bardzo roztropny krok.


Szukając inspiracji, zapewne zajrzysz do Internetu, to dobry kierunek, jednak nie zapomnij o dostępnej literaturze, która jest gigantycznym zbiorem wyrażeń, ciekawych słów, fascynujących nazw własnych. Zorganizuj burzę mózgów z grupą przyjaciół, bo w końcu co dwie głowy to nie jedna. Może się zdarzyć, że nie czujesz się dobrze w roli kreatora nazwy firmy. Nie marudź i zgłoś się do profesjonalnej agencji namingowej, która z chęcią stworzy nazwę dla firmy meblowej i każdego innego przedsięwzięcia.

 

Często zadawane pytania

Jaką wybrać nazwę dla firmy meblowej?

Tworząc nazwę firmy meblowej warto czerpać inspiracje z najbliższego otoczenia. Ciekawa i unikalna nazwa firmy będzie działać jak magnes dla klienta, tylko wtedu gdu odpowiesz na jego potrzeby i preferencje. Podczas wyboru nazwy dla firmy meblowej kieruj się zasadą “im prościej tym lepiej” Zbuduj taką markę, która będzie prosta w odbiorze, nigdy nie wiesz gdzie Twoje produkty będą sprzedawane. Stwórz nazwę firmy, która będzie zapamiętywana i łatwa do powtórzenia przez obcokrajowców, ponieważ to oni mogą być Twoim odbiorcą.  

Czego unikać przy wyborze nazwy dla firmy meblowej?

Aby nazwa firmy spełniała wymogi prawne niezwykle ważne jest sprawdzenie czy wybrany przez Ciebie znak nie jest przypadkiem już zarejestrowany przez innego przedsiębiorcę. Unikaj sytuacji, która mogłaby doprowadzić do powstania sporów, a nawet wypłat odszkodowań. Podczas budowania marki możesz posilić się generatorem nazwy firmy, który jest udostępniony przez darmowe strony internetowe. Jednak pamiętaj, że wygenerowane nazwy mogą nie spełniać wymogów formalnych jak również być już zastrzeżone i opublikowane w bazie znaków Urzędu Patentowego.      

Jak chronić nazwę firmy meblowej?

Wybór wolnej i unikalnej nazwy firmy nie wystarczy aby ją skutecznie chronić. Proces tworzenia znaku firmy powinien opierać się na wymogach formalno-prawnych, których przestrzeganie jest warunkiem do zastrzeżenia znaku towarowego. Wymyślenie atrakcyjnej i oryginalnej nazwy firmy, którą można zastrzec jest procesem wymagającym czasu i pieniędzy. Jeżeli nie czujesz się na sile, a chcesz aby Twoja nazwa firmy była nowoczesna, atrakcyjna, unikatowa kliknij tutaj. Stworzymy lub wybierzemy dla Ciebie taką nazwę, która spełnia Twoje i co najważniejsze klienta oczekiwania.

Podobne wpisy

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo-image

Wygoda, luksus i piękno, czyli historia marki Salvatore Ferragamo

Jak skutecznie nazwać firmę?-image

Jak skutecznie nazwać firmę?

Logo dla firmy ogrodniczej-image

Logo dla firmy ogrodniczej

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

KOMPETIKA

poznaj naszą realizację >

AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
LORDSON .pl 2870 PLN
1 domena
ARCHOE .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PROVIRE .pl 2370 PLN
1 domena
MOERS .pl 2170 PLN
1 domena
VARESE .pl 2340 PLN
1 domena
DREVLON .pl 2670 PLN
1 domena
ZINON .pl 2780 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook