Jak nazwać firmę handlową

 

Obecnie na rynku panuje ogromna konkurencja i firmy, aby utrzymać się na szczycie, muszą wykazywać się coraz to nowymi rozwiązaniami marketingowymi. Jednym z podstawowych zakresów działania marketingowego jest wybór nazwy dla danego przedsiębiorstwa. Jaka zatem powinna być nazwa dla firmy handlowej?

nazwa dla firmy handlowej

 

http://www.istockphoto.com/pl

 

Identyfikacja wizualna firmy

 

 Identyfikacja wizualna lub z angielskiego corporate identity kreuje wizerunek firmy. Co zatem wchodzi w jej skład? Otóż identyfikację wizualną stanowią wszelkie elementy, za pomocą których budowany jest wizerunek przedsiębiorstwa, czyli nazwa, logo, wystrój wnętrz lokali usługowych, wygląd stron internetowych, kolorystyka banerów reklamowych, wizytówek itd.

Należy pamiętać, że aby prowadzona polityka identyfikacji wizualnej była skuteczna, wszystkie powyżej wymienione elementy muszą być spójne.

Nazwa stanowi podstawę owej identyfikacji wizualnej i to właśnie od niej należy zacząć tworzenie wizerunku firmy. Każda nazwa cechuje, a przynajmniej powinna cechować się pewnym indywidualnym podejściem skierowanym do klientów, dlatego na początku zrób research dzięki, któremu poznasz zapotrzebowanie rynku.

 

Specyfika branży handlowej

Branża handlowa jest niezwykle prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. W Polsce obecnie powstaje coraz więcej sklepów i galerii handlowych. Tym samym przekłada się to na ogromny wzrost konkurencji. Z tego powodu firmy prześcigają się, stosując przeróżne działania o charakterze promocyjnym.

W branży handlowej mamy do czynienia zarówno ze znanymi światowymi markami takimi jak Reserved, czy Bershka, ale również z mały, prywatnymi butikami. Nazwa firmy branży handlowej jest bardzo ważna dla identyfikacji oferowanych produktów. Widać to szczególnie na przykładzie ubrań. Każda marka oferuje bowiem swój indywidualny styl, który kojarzony jest właśnie z jej nazwą.

 

nazwa dla firmy handlowej

http://www.istockphoto.com/pl

 

5 kroków tworzenia nazwy dla firmy handlowej

  1. Scharakteryzuj grupę docelową – jest to jedna z podstawowych czynności wykonywanych podczas procesu tworzenia nazw. Powinna być wykonana na samym początku, ponieważ na jej podstawie tworzymy charakter nazwy. Inna bowiem będzie nazwa dla firm kierujących swoje usługi w stronę ludzi starszych i w średnim wieku, a inna dla firm produkujących na przykład zabawki.

  2. Rozpocznij burzę mózgów – kolejnym krokiem jest gromadzenie pomysłów. Dla jak najlepszego efektu warto zgromadzić grupę osób, która Ci w tym pomoże. Zarzuć temat, krótko charakteryzując profil swojej firmy handlowej, a następnie poproś znajomych o luźne skojarzenia związane z tą tematyką. Jeżeli nadal brakuje Ci pomysłów, z pomocą przychodzą słowniki, mitologia, a nawet bajki i baśnie. Stanowią one skarbiec pełen inspiracji, więc warto z nich korzystać, czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze.

  3. Wybierz to, co najlepsze – kiedy masz już zgromadzone pomysły, należy przeprowadzić selekcję. Na wstępie wyrzuć nazwy długie i skomplikowane, nie sprzyjają one bowiem zapamiętywaniu. W kolejnym kroku odrzuć nazwy, które wykorzystują dużo polskich znaków, co znacznie utrudnia ich pisownię oraz wymowę, nie tylko klientom zagranicznym. Na końcu odrzuć nazwy, które stanowią bardzo luźne, symboliczne nawiązanie do tematu, ponieważ dobra nazwa powinna klientów przyciągać, a nie stanowić dla nich zagadkę.

  4. Skontroluj stronę formalną – zastanawiając się jak nazwać firmę handlową, na tym etapie powinieneś skontrolować dwie kwestie. Pierwszą z nich jest sprawdzenie, czy nazwy, które bierzesz pod uwagę, nie są już zastrzeżone w urzędzie patentowym jako znaki towarowe. Zastrzeżone nazwy powinieneś odraz odrzucić, aby uniknąć w przyszłości przykrych konsekwencji spowodowanych naruszeniem znaku towarowego. Drugą sprawą jest sprawdzenie wolnych domen internetowych. W XXI wieku działalność prowadzona w internecie jest równie ważna, co stacjonarna, a zakupy przez internet stały się codziennością. Z tego powodu ważne jest, abyś wybrał nazwę firmy, która dysponuje wolną domeną.

  5. Runda ostateczna – teraz kiedy dysponujesz już sprawdzonymi pomysłami i wszystkie wydają Ci się dobre, na pewno zadajesz sobie pytanie „którą wybrać?” Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Najlepiej przedstaw te nazwy kilku osobom, odczekaj jakiś czas, a następnie sprawdź, które z nich zostały przez zapamiętane. I o to twój zwycięzca! Znalazłeś nazwę, która spełnia wszystkie wymagane kryteria i niewątpliwie jest chwytliwa, skoro została zapamiętana.

 

Podsumowując, branża handlowa cechuje się dużą konkurencyjnością oraz wymagalnością ze strony konsumentów. Nazwa stanowi jej wizytówkę i gwarantuje rozpoznawalność wśród konkurencji. Przedstawione powyżej kroki pozwolą Ci opracować dobrą nazwę dla firmy handlowej, jak również nazwy firm innych branży. Pamiętaj, że nie ma nazwy, która daje gwarancję pewnego sukcesu, ale przestrzegając powyższych wskazówek, na pewno zwiększysz swoje szanse na powodzenie.

 

 

 

Podobne wpisy

Przyjemność pisania od Watermana-image

Przyjemność pisania od Watermana

Dobra nazwa dla firmy-image

Dobra nazwa dla firmy

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA-image

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA

Skuteczne nazwy dla twojego biznesu

Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.

Nazwy z wolną domeną internetową-image
Nazwy z wolną domeną internetową

Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową.
Domeny są zarejestrowane i znajdują się
w naszych zasobach.

 

 

 

Jak wybrać najlepszą nazwę?-image
Jak wybrać najlepszą nazwę?

Dodaj swoje typy nazw do schowka
a następnie porównaj.
Poproś też znajomych aby pomogli
Ci w wyborze.

Jak sprawdzisz czy nazwa  jest unikalna?-image
Jak sprawdzisz czy nazwa jest unikalna?

Sprawdź czy wśród konkurencyjnych
marek nie ma nazwy podobnej.
My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.

Zadbaj o bezpieczeństwo-image
Zadbaj o bezpieczeństwo


Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.
Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.

Co daje zastrzeżenie nazwy?-image
Co daje zastrzeżenie nazwy?


Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie.
Wyłączność obejmuje określone branże
tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.

Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej-image
Chroń markę w Polsce lub Unii Europejskiej

Chroń swoją markę tam, gdzie
prowadzisz główne interesy.
Opłaty urzędowe w UE są wyższe,
ale w zamian otrzymujesz ochronę
w 28 krajach na 10 lat.

MUBI

poznaj naszą realizację >

SIRONES .com .pl negocjuj
2 domeny
AVERTEN .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PREMERON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
PREMERSON .com .eu .pl negocjuj
3 domeny
AVEREN .pl 2790 PLN
1 domena
PROMERON .pl 2140 PLN
1 domena
ALLEMED .pl 2190 PLN
1 domena
PROVERY .pl 2470 PLN
1 domena
pokaż więcej
Prosty sposób na nazwę Twojej firmy
Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.
f
facebook