Branża reklamowa stanowi jeden z najbardziej wymagających sektorów gospodarki. Jej specyfika polega na potrzebie ciągłego rozwoju, aby stosowane kampanie były skuteczne. Jako że firmy reklamowe mają na celu szeroko pojętą promocję, to powinny też godnie promować same siebie. Pierwszym aspektem, który reprezentuje każdą firmę, jest jej nazwa. Jak więc nazwać firmę reklamową?
Firmy reklamowe przyporządkować możemy do branży marketingowej. Jest ona niezwykle wymagająca, ponieważ priorytetem w działaniu firm reklamowych jest nadążanie za obecnymi trendami. Nazwy firm reklamowych powinna zatem uwzględniać specyfikę branży oraz obecne trendy. Powszechnie uważa się, że reklamę tworzą trzy grupy: klienci, media i agencje reklamowe.
Specyfika branży marketingowej wiąże się również ze specjalistycznym językiem. Występuje wiele zapożyczeń z języków obcych, a szczególnie z języka angielskiego. Zauważamy to już na płaszczyźnie nazewniczym stanowisk oferowanych w tej branży np.
Specyfika słownictwa nie kończy się jednak tylko na nazwach stanowisk. Powszechnie używa się też takich słów jak:
Źródła: Fotolia.com
Z uwagi na specyfikę używanego słownictwa możemy przypuszczać, że podobne tendencje pojawią się również w nazwach firm reklamowych.
Trendy nazewnicze są nieuniknionym elementem każdej branży. Warto korzystać z doświadczenia innych, ale mieszając je ze swoimi nowymi pomysłami. Jest to istotne, aby nadać swojej firmy indywidualny i niepowtarzalny charakter. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm marketingowych, które na co dzień dbają o oryginalność ofert swoich klientów.
Źródło: Fotolia.com
Nikt nie jest w stanie przewidzieć konkretnej nazwy, która zagwarantuje sukces firmy. Można jednak wyróżnić kilka wskazówek, których lepiej unikać:
1. Zbyt złożona budowa – nazwy skomplikowane nie sprzyjają zapamiętywaniu, dlatego warto unikać długich i skomplikowanych nazw, a także takich, które zawierają dużo polskich znaków.
2. Brak uniwersalności nazwy – problem ten pojawia się szczególnie wtedy, kiedy prowadzimy działalność międzynarodową. Wybrana nazwa powinna być bowiem na tyle uniwersalna, aby sprawdzała się również w innych językach. Dzięki takiej przeprowadzonej analizie unikniemy wstydliwych wpadek nazewniczych, jak np. Ford Pinto, który w Brazylii oznacza męskie genitalia...
3. Brak dostępnych domen – w XXI wieku, gdzie króluje internet, niezwykle ważnym aspektem jest posiadanie swojej strony internetowej. Wybrana domena powinna być jak najbardziej zbliżona do realnej nazwy przedsiębiorstwa, Jeżeli dana nazwa nie ma wolnych domen, to lepiej z niej zrezygnować.
4. Nieodpowiedni przekaz – dobra nazwa powinna mieć jasny i rzetelny przekaz nawiązujący do profilu działalności firmy. Nie warto więc stosować nazw, które mogą wprowadzać odbiorców w błąd.
5. Niestosowny charakter – chwytliwa nazwa dla firmy reklamowej nie powinna zawierać treści uważanych powszechnie za obraźliwe lub niestosowne. Taka nazwa może i przyniesie firmie rozgłos, ale pamiętajmy, że nie każdy rozgłos jest pożądany.
Podsumowując, pamiętaj, że dobra nazwa firmy jest podstawą na drodze do jej sukcesu. Zanim więc zdecydujesz się na konkretną nazwę, korzystając z powyższych wskazówek, dokładnie przeanalizuj krok po kroku, czy spełnia ona podstawowe kryteria. W przypadku branży reklamy i marketingu nie bój się stosować nazw zarówno polskich, jak i w językach obcych. Wszelka kreatywność z pewnością będzie Ci potrzebna. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, jak nazwać swoją firmę z branży reklamowej, pamiętaj, że istnieje wiele agencji namingowych, które służą pomocą z zakresu tworzenia nazw.
Poniższa lista zawiera nazwy, które mogłyby być dla Ciebie odpowiednie.
Proponowane nazwy mają co najmniej jedną wolną domenę internetową. Domeny są zarejestrowane i znajdują się w naszych zasobach.
Dodaj swoje typy nazw do schowka a następnie porównaj.Poproś też znajomych aby pomogli Ci w wyborze.
Sprawdź czy wśród konkurencyjnych marek nie ma nazwy podobnej.My zbadamy czy w Twojej branży nazwa może być prawnie chroniona.
Nabywając nazwę stajesz się właścicielem zgodnie z prawem autorskim.Wyłączność na jej stosowanie daje Ci rejestracja znaku towarowego.
Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci prawną wyłączność na jego używanie. Wyłączność obejmuje określone branże tzw. klasy oraz terytorium np. Polska, UE.
Chroń swoją markę tam, gdzie prowadzisz główne interesy.Opłaty urzędowe w UE są wyższe, ale w zamian otrzymujesz ochronę w 28 krajach na 10 lat.
poznaj naszą realizację >