Oryginalne nazwy firm

 

Jak sprawić, by klient zwrócił uwagę na naszą firmę i chętnie skorzystał z jej usług? Główną rolę odgrywać będzie nazwa firmy, która powinna wzbudzać zainteresowanie klienta i nieść jasny przekaz na temat oferowanych usług, czy też wartości przedsiębiorstwa. Oryginalna lub śmieszna nazwa, może nam w tym pomóc.

Oryginalna nazwa firmy

Nazwy dla firm posiadają bardzo różną etymologię, konstrukcję oraz znaczenie. Wspólną jednak cechą wszystkich nazw powinna być oryginalność. Oryginalne nazwy firm pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji, by klient właśnie na nas zwrócił uwagę. Na polskim rynku istnieje wiele firm, których nazwa zbudowana jest wedle koncepcji dodawania końcówki -ex, -pol. Chcąc założyć firmę, warto unikać takich rozwiązań, gdyż istnieje duże ryzyko, iż nazwa zniknie w tłumie innych, podobnie brzmiących. Co więcej, nazwa zbudowana w taki sposób nie mówi nic o profilu firmy, jej wartościach, czy oferowanych usługach. 
Przykładowo, firma Tryger specjalizuje się w organizacji szkoleń strzeleckich oraz eventów z udziałem broni palnej i ostrej. Nazwa firmy jest spolszczeniem słowa "trigger", oznaczającego w języku angielskim "spust". Nazwa nie mówi klientom wprost, co jest przedmiotem działalności firmy, jednak nasuwa odbiorcom skojarzenia z zakresu pewnej dziedziny. Nazwa intryguje i zachęca potencjalnego klienta do zastanowienia się, jaka firma może się kryć pod taką nazwą.

Sprawdzanie przez odbiorcę nazwy w Internecie, zapytanie o informacje znajomych, czy choćby poświęcenie czasu na zastanawianie się, stanowi już część sukcesu. Świadczy o tym, iż potencjalny klient zainteresował się marką, wykonał pewien wysiłek i dzięki temu utrwalił nazwę w swojej pamięci. Warto pamiętać, iż oryginalne nazwy firm zwracają na siebie uwagę, poprzez swoją unikalność.

oryginalna nazwa dla firmyŹródło: istockphoto.com/pl

Śmieszna nazwa firmy

Nie tylko oryginalna nazwa może zwrócić uwagę potencjalnego odbiorcy, ale także żartobliwa. Dzięki wzbudzeniu pozytywnych emocji w pamięci klienta pozostaje pewien ślad. Wywołuje on pozytywne nastawienie do firmy i sprawia, że klient zapamiętuje nazwę bardziej, niż tę, która jest dla niego neutralna. 
Śmieszne nazwy firm mogą zbudować dobre nastawienie do firmy, jednak należy być ostrożnym. Należy uważać, by nazwa tworzyła miłe kojarzenia, ale jednocześnie nie została odebrana jako nazwa nieprofesjonalna i wzbudzająca nieufność.  

Delikatesy Mięsne Prosiaczek, cukiernia Słodka Dziurka, bar szybkiej obsługi Pasibrzuch, Deciuchatesy, ŁYSY TRANS, firma pogrzebowa GAME-OVER są niekonwencjonalne, ale czy wywołują pozytywne uczucia? Z całą pewnością w dobrym tonie, aczkolwiek niekoniecznie żartobliwym, są firmy TU I TAM - TUI Centrum Podróży, Montownia Fryzur Genus-e i Centrum Położniczo - Ginekologiczne Bocian.

chytliwa nazwa dla firmyŹródło: istockphoto.com/pl

Profesjonalne, oryginalne i śmieszne nazwy firm zwiększą szansę na przykucie uwagi klienta. Warto wykorzystać fakt, iż pierwsza styczność odbiorcy z firmą w większości przypadków następuje przez kontakt z nazwą. Najciekawsze nazwy firm są niekonwencjonalne, skutecznie wyróżniają się na tle innych i zwiastują odpowiedź na potrzeby klientów.

Jak nazwać firmę kosmetyczną-image

Jak nazwać firmę kosmetyczną

Dobra nazwa stanowi wizytówkę dla każdej firmy. Może zatem pomóc w osiągnięciu sukcesu, ale również w nim przeszkodzić. Dowiedz się więcej, jak stworzyć chwytliwą nazwę dla firmy kosmetycznej.

czytaj więcej
Nazwa dla firmy zajmującej się rękodziełem-image

Nazwa dla firmy zajmującej się rękodziełem

Biznes rękodzielniczy ma bardzo szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o tworzenie nazwy firmy. Rękodzieło charakteryzuje się nowatorstwem, pomysłowością i estetyką – takie same cechy powinna mieć nazwa firmy, która się tym zajmuje. Jeżeli stoisz przed problemem stworzenia nazwy dla swojej firmy, po przeczytaniu artykułu nie będzie to już kłopot, a sama przyjemność. 

czytaj więcej
Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę-image

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Zakładanie firmy jest poważnym przedsięwzięciem. Prowadząc własny biznes, przedsiębiorca nastawiony jest na zysk, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama nazwa firmy ma już ogromną moc. To właśnie nazwa musi zachwycić i przyciągnąć, musi zawierać obietnicę, wyboru najlepszej firmy na rynku. Cały proces namingu jest czasochłonny i potrzebuje sporego zaangażowania, ale takie działanie może przynieść rzeczywiste profity. 

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook