Oryginalne nazwy firm

 

Jak sprawić, by klient zwrócił uwagę na naszą firmę i chętnie skorzystał z jej usług? Główną rolę odgrywać będzie nazwa firmy, która powinna wzbudzać zainteresowanie klienta i nieść jasny przekaz na temat oferowanych usług, czy też wartości przedsiębiorstwa. Oryginalna lub śmieszna nazwa, może nam w tym pomóc.

Oryginalna nazwa firmy

Nazwy dla firm posiadają bardzo różną etymologię, konstrukcję oraz znaczenie. Wspólną jednak cechą wszystkich nazw powinna być oryginalność. Oryginalne nazwy firm pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji, by klient właśnie na nas zwrócił uwagę. Na polskim rynku istnieje wiele firm, których nazwa zbudowana jest wedle koncepcji dodawania końcówki -ex, -pol. Chcąc założyć firmę, warto unikać takich rozwiązań, gdyż istnieje duże ryzyko, iż nazwa zniknie w tłumie innych, podobnie brzmiących. Co więcej, nazwa zbudowana w taki sposób nie mówi nic o profilu firmy, jej wartościach, czy oferowanych usługach. 
Przykładowo, firma Tryger specjalizuje się w organizacji szkoleń strzeleckich oraz eventów z udziałem broni palnej i ostrej. Nazwa firmy jest spolszczeniem słowa "trigger", oznaczającego w języku angielskim "spust". Nazwa nie mówi klientom wprost, co jest przedmiotem działalności firmy, jednak nasuwa odbiorcom skojarzenia z zakresu pewnej dziedziny. Nazwa intryguje i zachęca potencjalnego klienta do zastanowienia się, jaka firma może się kryć pod taką nazwą.

Sprawdzanie przez odbiorcę nazwy w Internecie, zapytanie o informacje znajomych, czy choćby poświęcenie czasu na zastanawianie się, stanowi już część sukcesu. Świadczy o tym, iż potencjalny klient zainteresował się marką, wykonał pewien wysiłek i dzięki temu utrwalił nazwę w swojej pamięci. Warto pamiętać, iż oryginalne nazwy firm zwracają na siebie uwagę, poprzez swoją unikalność.

oryginalna nazwa dla firmyŹródło: istockphoto.com/pl

Śmieszna nazwa firmy

Nie tylko oryginalna nazwa może zwrócić uwagę potencjalnego odbiorcy, ale także żartobliwa. Dzięki wzbudzeniu pozytywnych emocji w pamięci klienta pozostaje pewien ślad. Wywołuje on pozytywne nastawienie do firmy i sprawia, że klient zapamiętuje nazwę bardziej, niż tę, która jest dla niego neutralna. 
Śmieszne nazwy firm mogą zbudować dobre nastawienie do firmy, jednak należy być ostrożnym. Należy uważać, by nazwa tworzyła miłe kojarzenia, ale jednocześnie nie została odebrana jako nazwa nieprofesjonalna i wzbudzająca nieufność.  

Delikatesy Mięsne Prosiaczek, cukiernia Słodka Dziurka, bar szybkiej obsługi Pasibrzuch, Deciuchatesy, ŁYSY TRANS, firma pogrzebowa GAME-OVER są niekonwencjonalne, ale czy wywołują pozytywne uczucia? Z całą pewnością w dobrym tonie, aczkolwiek niekoniecznie żartobliwym, są firmy TU I TAM - TUI Centrum Podróży, Montownia Fryzur Genus-e i Centrum Położniczo - Ginekologiczne Bocian.

chytliwa nazwa dla firmyŹródło: istockphoto.com/pl

Profesjonalne, oryginalne i śmieszne nazwy firm zwiększą szansę na przykucie uwagi klienta. Warto wykorzystać fakt, iż pierwsza styczność odbiorcy z firmą w większości przypadków następuje przez kontakt z nazwą. Najciekawsze nazwy firm są niekonwencjonalne, skutecznie wyróżniają się na tle innych i zwiastują odpowiedź na potrzeby klientów.

Nazwa dla firmy sprzątającej-image

Nazwa dla firmy sprzątającej

Tworząc nazwę dla firmy sprzątającej musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że branża ta ma określoną specyfikę. Kolejnym ważnym aspektem są zasady panujące w nazewnictwie firm, o których dowiesz się więcej w tym artykule.

czytaj więcej
Jak nazwać agencję marketingową?-image

Jak nazwać agencję marketingową?

Jeżeli uważasz, że agencja marketingowa powinna charakteryzować się pomysłowością i nie powinna szukać pomocy przy tworzeniu nazwy firmy, to jesteś w błędzie. Agencja marketingowa, w momencie kreowania nazwy dla siebie, jest najbardziej krytyczna i odrzuca wszystkie, nawet dobre pomysły.

czytaj więcej
Czym się różni oznaczenie R od TM?-image

Czym się różni oznaczenie R od TM?

Jeśli poważnie myślisz o przyszłości swojej firmy, to warto zatroszczyć się również o jej bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów ochrony nazwy i logo jest umieszczanie przy nich symbolu R w kółku lub TM. Z artykułu dowiesz się, kiedy możesz używać powyższych symboli oraz jakie płyną z tego korzyści.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook