Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem

Myślisz o otworzeniu własnej działalności, ale brakuje Ci pomysłu na nazwę? Dobra nazwa powinna spełniać kilka podstawowych cech, aby godnie wyróżniała firmę na tle konkurencji. W tym artykule przeczytasz, jak nazwać firmy związaną z domem i ogrodem.

Jaka powinna być dobra nazwa?

Ciężko by było podać definicję idealnej nazwy, ponieważ każda firma ma inne potrzeby i oczekiwania. Jedno jest pewne, chwytliwa nazwa powinna wyróżniać dane przedsiębiorstwo na rynku. Czym, więc dobra nazwa powinna się charakteryzować? 

 1.  Przede wszystkim powinna mieć sensowny przekaz, najlepiej, jeśli będzie merytorycznie nawiązywał do rodzaju prowadzonej działalności. Nie jest to wymóg konieczny, ale jego spełnienie pomaga w budowaniu jednolitego wizerunku firmy. 
 2.  Kolejną kwestią jest poprawność nazwy pod względem pisowni i gramatyki. Zdarza się, że niektóre marki świadomie stosują błędy w swoich nazwach w celu zwrócenia uwagi, ale pamiętaj, że nie każdy rozgłos jest dobry. Czasem można w ten sposób zagłuszyć dobre imię firmy. 
 3.  Równie ważnym warunkiem, który musi spełniać dobra nazwa, jest uniwersalność językowa. Zanim zdecydujesz się na daną nazwę, warto mieć pewność, czy w innych językach jej brzmienie nie jest niezręczne lub nawet obraźliwie. Takie wpadki, były już niejednokrotnie odnotowane w historii nazewnictwa. Jedną z bardziej znanych na polskim rynku jest niemiecka firma oświetleniowa Osram. 
 4.  Istotną kwestią jest również dostępność wolnej domeny internetowej. W dzisiejszych czasach zarówno obecność w internecie, jak i promocja tam są praktycznie koniecznością, dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną nazwę, upewnij się, że posiada ona wolną domenę. 
 5.  Ostatnią sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę, wydaje się być najbardziej oczywista. Chwytliwa nazwa powinna być krótka, ponieważ dzięki temu będzie zdecydowanie łatwiejsza do zapamiętania.

Nazwa dla firmy związanej z domem i ogrodem

Dobra nazwa powinna spełniać kilka warunków, takich jak: merytoryczny przekaz, poprawność językowa, wolna domena internetowa i prosta budowa.

Tendencje nazewnicze firm związanych z domem i ogrodem

Jeśli zastanawiasz się jak nazwać firmę, to musisz wiedzieć, że każda branża charakteryzuje się pewnymi trendami nazewniczymi. Tym razem przyjrzymy się firmom związanym z domem i ogrodem. W tym celu przeanalizowaliśmy setki nazw istniejących już firm. Wzięliśmy pod uwagę zarówno większe, jak i mniejsze firmy z zakresu architektury, architektury wnętrz, projektowania ogrodów, sprzątania, mebli oraz przeprowadzek. 

 • Biura architektoniczne - często stosują nazwy zawierające słowo klucz, jakim jest architektura oraz wszelkie jego pochodne brzmienia. Na skutek takiego zabiegu powstały między innymi takie nazwy jak: Alchiro, Alarch, Archetyp. Jednakże wśród nazw biur projektowych, można również odnaleźć nieco bardziej kreatywne i nietypowe nazwy podkreślające, że architektura jest również sztuką np. Linia-Art, SteelArte, Designe Atelier. 
 • Architektura wnętrz – firmy zajmujące się architekturą wnętrz swoje nazwy często przystosowują do specyfiki obranej działalności. Pierwszym nurtem nazewniczym są te nawiązujące do przestrzeni, np. Równo Pod Sufitem i Perfect Space. Druga grupa natomiast to nazwy, które są zapożyczeniami z języków obcych, przede wszystkim z języka włoskiego, np. Progetti Architektura, Suspenzo, Vena. W tym przypadku oczywiście również występują dobre nazwy, które nie wpisują się w żadną tendencję takie jak: Boho Studio, czy Pracownia Śmiała.
 • Ogrody – firmy z branży ogrodniczej cechują się pewną przewidywalnością, ponieważ ze względu na dosyć wąski tematycznie zakres usług większość z nich nawiązuje do roślinności, zieleni i natury. Do nazw takich możemy zaliczyć: Green up, Geenownia, Malwa, czy Konwalia. Wiele nazw zawiera także anglojęzyczne słowo „garden” np. Garden Koncept i Just Garden. Nazwy mniej tendencyjne natomiast, to między innymi: 4Seasons, StylOut, czy Kaskada. 
 • Sprzątanie – Wśród nazw firm sprzątających możemy odnaleźć przede wszystkim nazwy nawiązujące stricte do rodzaju oferowanych usług. Nazwy tego typu to między innymi: Czyścioch, Clean Life, czy All-Clean. Bardzo popularne stało się również oferowanie poprzez nazwę ekologicznych metod sprzątania, np. Eko-Blask, EcoLux, ecosteam24 lub po prostu zwyczajnej pomocy, np. HomeHelp. SOS-Dom. 
 • Meble – Firmy meblarskie często stosują nazwy wskazujące na konkretny gatunek drewna, jak np. Jawor, Akant, Orion Meble Sosnowe, ale również nawiązują do sztuki poprzez użycie słowa „design”, np. Resto Design i Dement Living Design. 
 • Przeprowadzki – wiele nazw firm transportowych używa słowa klucza, jaki w tym przypadku jest trans, np. Tomi Trans, Rock Trans, Trans Professional. Istnieje jednak również wiele innych oryginalnych i chwytliwych nazw takich jak: Pan Tobołek, czy Przeprowadzki z Albertem. 

Rynek związany z domem i ogrodem jest polem do popisu dla twórców nazw. Jednak zawsze można wyodrębnić kilka głównych nurtów namingowych. Na przykład biura architektoniczne stosują zazwyczaj terminy związane z tą branżą. Można znaleźć również nazwy, które łączą się z członem "art". Z kolei architektura wnętrz dopasowuje nazwy do specyfiki wykonywanych usług. Inne biura tworzą nazwy w języku włoskim.
Branża ogrodnicza, jak można się domyślić, wybiera nazwy związane zielenią, naturą.
Firmy sprzątające nawiązują nazwą do swoich usług lub pomocy. Przedsiębiorstwa meblarskie przybierają nazwy wskazujące na gatunek drewna lub wykorzystują angielskie słowo "design".
Firmy przeprowadzkowe często wykorzystują słowo "trans", ale równie często można spotkać humorystyczne nazwy.

Nazwa dla firmy związanej z domem i ogrodem

Wśród firm zajmujących się domem i ogrodem panuje duża różnorodność nazewnicza. Zastanów się nad tym kto będzie Twoim klientem i dopasuj nazwę do odbiorcy. Możesz iść drogą jak wyżej wymienione firmy, ale masz również możliwość wyboru oryginalnej nazwy firmy.

Kiedy już zdecydujesz jak nazwać swoją firmę związaną z domem i ogrodem, kolejnym krokiem powinna być jej rejestracja w celu zapewnienia ochrony. Dzięki temu przez długie lata będziesz mógł bezpiecznie budować swoją markę bez obawy na zagrożenie płynące ze strony nieuczciwej konkurencji. 

Teraz kiedy wiesz już, na co zwrócić uwagę wybierając dobrą nazwę dla swojej firmy, to nie czekaj dłużej i zapoznaj się z bazą nazw dostępną w serwisie rmarket.pl  

Nazwa dla firmy zajmującej się rękodziełem-image

Nazwa dla firmy zajmującej się rękodziełem

Biznes rękodzielniczy ma bardzo szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o tworzenie nazwy firmy. Rękodzieło charakteryzuje się nowatorstwem, pomysłowością i estetyką – takie same cechy powinna mieć nazwa firmy, która się tym zajmuje. Jeżeli stoisz przed problemem stworzenia nazwy dla swojej firmy, po przeczytaniu artykułu nie będzie to już kłopot, a sama przyjemność. 

czytaj więcej
Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę-image

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Zakładanie firmy jest poważnym przedsięwzięciem. Prowadząc własny biznes, przedsiębiorca nastawiony jest na zysk, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama nazwa firmy ma już ogromną moc. To właśnie nazwa musi zachwycić i przyciągnąć, musi zawierać obietnicę, wyboru najlepszej firmy na rynku. Cały proces namingu jest czasochłonny i potrzebuje sporego zaangażowania, ale takie działanie może przynieść rzeczywiste profity. 

czytaj więcej
Od apteki do ciasta, czyli historia marki Dr. Oetker-image

Od apteki do ciasta, czyli historia marki Dr. Oetker

Choć doktor, to Cię nie wyleczy. O czym mowa? O marce Dr. Oetker. Poznaj historię pierwszego na świecie producenta porcjowanego proszku do pieczenia, etymologię nazwy Dr. Oetker, projektlogo oraz wiele dotyczących marki ciekawostek. Nie czekaj- czytaj!

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook