Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda

Planujesz założyć własną działalność? Skoro do nas trafiłeś, to prawdopodobnie zastanawiasz się jak nazwać firmę z branży zdrowie i uroda. W tym artykule poznasz wiele wskazówek oraz trendów nazewniczych dla tej właśnie branży. 

Cechy dobrej nazwy

Nazwa jest niezwykle ważnym elementem, który wyróżnia przedsiębiorstwo wśród konkurencji. Na sukces firmy wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest właśnie nazwa. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nazwać firmę z branży transportowej, to przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę poniższe wytyczne:

  1.  Krótko i na temat – Chwytliwa nazwa, to taka, która szybko wpada w ucho i łatwo ją zapamiętać. Postaraj się więc wybrać nazwę o prostej budowie i składni oraz przyjemnym brzmieniu. 
  2.  Wolna domena – W dzisiejszych czasach obecność i promocja w internecie to nieodłączny element działalności każdego przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest, aby wybrana nazwa miała wolną domenę.
  3.  Przekaz nazwy- Dobra nazwa powinna być dopasowana do rodzaju usług i produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. Nie jest to warunek konieczny, ale jego realizacja pomaga w budowaniu całościowego i spójnego wizerunku firmy. 
  4.  Uniwersalna językowo – Tę kwestię powinieneś wziąć pod uwagę szczególnie wtedy, gdy planujesz rozszerzyć swoją działalność również na rynki międzynarodowe. W takiej sytuacji podstawowym krokiem powinno być działanie prewencyjne, mające na celu sprawdzenie znaczenia wybranej nazwy w językach obcych. Dzięki temu unikniesz ewentualnych wpadek nazewniczych jak, np. koncern Forda, który jeden ze swoich modeli samochodów nazwał Fort Pinto. Dla Brazylijczyków bowiem pinto oznacza męskie genitalia. 

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej firmy była efektywna, to zadbaj o jej budowę, przekaz merytoryczny oraz oryginalność. Pamiętaj, że dobra nazwa może skutecznie przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa.

Trendy nazewnicze branży zdrowie i uroda

Jak pewnie zauważyłeś, każda branża cechuje się pewnymi tendencjami nazewniczymi. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy setki nazw dużych i małych firm z branży zdrowie i uroda. Szczególną uwagę zwróciliśmy na salony fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, przychodnie lekarskie, firmy medyczne oraz poradnie dietetyczne. Wśród badanych nazw zauważyliśmy zarówno oryginalne i chwytliwe nazwy, jak i nazwy nieco bardziej tendencyjne. Przyjrzyjmy się zatem wybranym przykładom:

  • Zakłady fryzjerskie – obecnie salony fryzjerskie utożsamiane są z miejscem twórczym, a sami fryzjerzy są artystami, dlatego też nawiązując do tego toku rozumowania wiele salonów przybiera nazwy takie jak: Atelier Stylissimo, Creative Group, AirArtist. Zdarzają się również nazwy humorystyczne, np. Łysol, Ciach Ciach, czy Mafia Piękna. Różnorodność wśród dobrych nazw salonów fryzjerskich jest zatem bardzo duża.
  • Zakłady kosmetyczne – są to zdecydowanie miejsca kojarzone z pięknem i urodą stąd wiele nazw nawiązuje do tej właśnie tematyki, np. Beauty Center, Beauty Makeover, Strefa Pięlna. Inny tropem są nazwy sugerujące, że zakłady kosmetyczne to miejsca wypoczynku i wyciszenia, np. Body&Soul i Sensual. Zdarzają się również chwytliwe nazwy, które stanowią obietnicę pewnej zmiany i poprawy, np. New Image, Evolution oraz Sleeping Beauty.
  • Przychodnie – Nazwy przychodni z pewnością mają charakter bardziej poważny. Często nawiązują do specyfiki swojej działalności poprzez użycie przedrostka „med”, np. Medicover, Dom Medica, Green Medica. W celu podkreślenia jakości oferowanych usług i renomy firmy, stosowane są nazwy typu: MedExpert, czy RoyalMed. Oczywiście zdarzają się również nazwy zupełnie odbiegające od głównego nurtu branżowego takie jak: Gryf, Sinus oraz Dagis.
  • Firmy medyczne – W przypadku firm medycznych występuje duża różnorodność nazewnicza ze względu na spore zróżnicowanie asortymentu poszczególnych przedsiębiorstw. Wśród przebadanych nazwa znalazły się nazwy tendencyjne, takie jak: Medix, Medikon, czy Medisquad, ale również nietypowe i ciekawe nazwy, np. Dar Terapi, Arat oraz CITO.
  • Poradnie dietetyczne – Ostatnią analizowaną grupą są niezwykle aktywnie powstające w ostatnim czasie poradnie dietetyczne. Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać firmę z tej branży to zapewne zainteresują Cię następujące przykłady: Fit Dietetyk, Fitazja, FitoBello. Charakterystycznym, bardzo modnym trendem w ostatnim czasie są również nazwy nawiązujące do zdrowej żywności, takie jak np. ekoDietetyk, NatureHouse oraz GreenFit. 

Gałąź rynku z zakresu zdrowia i urody ma wiele interesujących trendów. Na przykład salony fryzjerskie często nawiązują do kunsztu wykonywanej pracy. Inne zakłady fryzjerskie chcą przyciągnąć klientów nazwami humorystycznymi.
Salony kosmetyczne stawiają na nazwy kojarzone z urodą, pięknem, a inne salony sugerują swoją nazwą, że ich salon to miejsce relaksu i wyciszenia. Inne obiecują poprawę lub zmianę wyglądu. W tych dwóch przypadkach salony mają wiele ciekawych koncepcji na nazwę dla firmy. 
Za to przychodnie tworzą nazwy bardziej poważne. Z tego względu często łączą nazwę z cząstką "med". Nierzadko, przychodnia chce podkreślić jakość oferowanych usług oraz renomę firmy. 
Mimo podobnej branży, firmy medyczne posługują się większą różnorodnością, ze względu na różnorodność oferowanych usług i produktów. Dlatego na rynku można spotkać nazwy z członem "med", ale występują też inne nazwy, odbiegające od trendu. Ostatnia kategoria z branży to poradnie dietetyczne, które najczęściej nawiązują do zdrowego, ekologicznego żywienia. 
Widzisz, że zależnie od branży, namingowe trendy są bardzo różne. Dla Ciebie jest to świetna wiadomość, bo możesz iść w tym kierunku lub możesz wybrać całkowicie inną, oryginalną nazwę dla swojej firmy.

Nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda

Teraz kiedy, na podstawie powyższych informacji, wiesz już jak wybierać idealną nazwę dla swojej firmy, zadbaj również o jej bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci to rejestracja znaku towarowego oraz późniejsza ochrona poprzez bieżący monitoring. 

Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej ochrony dla swojej marki. 

Teraz kiedy już wiesz jakie cechy powinna mieć dobra nazwa dla firmy z branży zdrowie i uroda, zapraszamy do zapoznania się bazą dostępnych na naszym serwisie nazw. Jednocześnie gwarantujemy, że wszystkie oferowane przez nas nazwy, spełniają omawiane w artykule wytyczne. 

Jak nazwać firmę usługową?-image

Jak nazwać firmę usługową?

Istnienie firmy usługowej zależy od zainteresowania klientów marką. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ponieważ nazwa usłyszana pierwszy raz, musi zachwycić, a oprócz tego powinna posiadać kilka innych cech, które zdecydują o sukcesie firmy.

czytaj więcej
Jak nazwać swoją firmę?-image

Jak nazwać swoją firmę?

Jeśli zastanawiasz się jak nazwać swoją firmę to doskonale trafiłeś. Tutaj zebraliśmy najważniejsze porady dotyczące trudnej sztuki namingu. Może okażą się ona pomocne, może Cię zainspirują? Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej
Nazwy dla firm z branży IT-image

Nazwy dla firm z branży IT

Jeśli chcesz założyć własną firmę, to na pewno zastanawiałeś się również, jak ją nazwać. W tym artykule znajdziesz praktyczne informacje dotyczące nameingu, a także analizę nazw firm z branży IT, która jest obecnie jedną z najlepiej rozwijających się branży na rynku. Dowiedz się więcej już teraz!

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook