Nazwy dla firm z branży metalowej

Szukając nazwy firmy, zazwyczaj chcemy, żeby nazwa była chwytliwa i charakterystyczna. Branża metalowa, wbrew pozorom charakteryzuje się dużą różnorodnością nazw. Dlatego warto przyjrzeć się zebranym nazwom przedsiębiorstw i zastanowić się nad nazwą dla własnej firmy.

Cechy dobrej nazwy

  1. Długość nazwy jest istotna – im krótsza, tym lepsza.  Jest to kluczowa cecha dobrej nazwy firmy, ponieważ taką nazwę mózg szybciej zapamięta, w następstwie łatwiej ją powtórzyć. 
  2. Sprawdzenie nazwy w obcych językach jest istotne – wielu przedsiębiorcom nawet się nie śni, że ich firma wejdzie na rynek zagraniczny – jest to błąd, bo łatwo można popełnić gafę. Dlatego warto sprawdzić nazwę pod kątem językowym w podstawowych obcych językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim.  
  3. Idealna nazwa firmy nie zawiera znaków diakrytycznych, czyli polskich znaków – unikaj ś, ź, ż, ó. Uwierz, że nazwa firmy często będzie podawana przez telefon, dlatego warto stworzyć nazwę, która nie będzie sprawiać kłopotów przy wymawianiu lub jej zapisywaniu. 
  4. Posiada wolną domenę internetową – dla niektórych jest to zbędny krok – i jest to błąd. W dzisiejszych czasach większość ludzi wyszukuje firmy czy produkty przez internet, dlatego szalenie ważne jest zadbanie o wolną domenę dla naszej firmy. 
  5. Pozytywne skojarzenia – historia zna losy niektórych marek brzmiących nieco dziwnie lub nawet nieprzyzwoicie, jednak polecamy stawiać na nazwy firm, które od razu spowodują w odbiorcy pozytywne skojarzenia, a one nierzadko wpływają na podjęcie odpowiedniej decyzji przez klienta.

Nazwa dla firmy z branży metalowej

Minimalizm, pozytywne skojarzenia, sprawdzone znaczenie w obcym języku oraz wolna domena to cechy dobrej nazwy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak nazwać firmę branży odlewniczej, to pamiętaj o powyższych wskazówkach.

Tendencje wśród nazw firm specjalizujących się w obróbce metali

Żeby sprawdzić, jakie tendencje nazewnicze górują w branży metalowej, przejrzeliśmy setki nazw firm. Zobacz, co z tego wyszło.

  • Firmy odlewnicze – zazwyczaj nazwy firm nawiązują do słowa metal lub stal, tak więc np. Termetal, Elzamet, Creative – Stal, Koromet. Drugim rozwiązaniem jest tworzenie neologizmów, np. Teriel, Famaro, Awils. 
  • Obróbka metali – tutaj podobnym trendem jak w firmach odlewniczych jest używanie słowa stal lub metal: Best Metal, Sudmet, RadStal. Inne nazwy na wstępie sugerują cięcie metali, np. New Cat czy Lasart. Do nazw mniej tendencyjnych, a zarazem ciekawszych należą m. in. Empas i Body Cote.
  • Wyroby ze stali i spawanie –  tutaj również z użytku nie wychodzi człon -stal lub -spaw i możemy spotkać takie nazwy: Lux – Stal, MetalSpa – Factory, Alusspaw. Wśród nazw mniej tendencyjnych możemy wyróżnić: Withmach oraz Konstrukt.

Firmy z branży metalowej mają kilka głównych, dobrze widocznych nurtów namingowych. Firmy odlewnicze oraz firmy specjalizujące się w obróbce metali najczęściej wykorzystują słowa "metal" lub "stal". Firmy wytwarzające produkty ze stali też nie odbiegają od tego trendu. Jak widać, firmy z branży metalowej tworzą swoje nazwy bardzo podobnie. Te trzy branże kreują również interesujące neologizmy, odbiegające od trendów.
Mimo że na rynku jest wiele podobnych nazw, Ty również możesz stworzyć idącą w tym kierunku. Możesz też wybrać całkowicie świeżą, mającą moc wyróżniającą, nazwę firmy. 

Teraz wiesz, jak prezentują się nazwy firm z branży metalowej. Wiesz już również, czym charakteryzuje się chwytliwa nazwa firmy. W naszym serwisie przygotowaliśmy mnóstwo nazw firm, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Jeżeli nie widzisz nic interesującego, zgłoś się do nas, a na pewno wykreujemy dobrą nazwę dla Twojej firmy. 

Mając dobrą nazwę, nie zapomnij jej należycie chronić poprzez zastrzeżenie oraz późniejszy monitoring. Usługi związane z ochroną znaków towarowych znajdziesz na portalu zastrzezone.pl  

Nazwy dla firm gastronomicznych

Szukasz nazwy dla firmy gastronomicznej? Ten artykuł zawiera wiele wskazówek dotyczących wyboru idealnej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się z niego również, gdzie szukać pomocy z zakresu usług namingowych oraz na co zwrócić uwagę, aby nazwa była skuteczna i oryginalna. 

czytaj więcej

Nazwy dla firm z branży IT

Jeśli chcesz założyć własną firmę, to na pewno zastanawiałeś się również, jak ją nazwać. W tym artykule znajdziesz praktyczne informacje dotyczące nameingu, a także analizę nazw firm z branży IT, która jest obecnie jedną z najlepiej rozwijających się branży na rynku. Dowiedz się więcej już teraz!

czytaj więcej

Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej

Nazwa jest bardzo ważnym elementem wyróżniającym przedsiębiorstwo wśród konkurencji. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie warunki powinna spełniać dobra nazwa, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zawiera on bowiem analizę nazw istniejących firm branży modowo-odzieżowej.

czytaj więcej

Unikalne i bezpieczne nazwy na sprzedaż

Każda nazwa posiada wolną domenę i jest gotowa do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f