Nazwy dla firm instalacyjnych i elektrycznych

Zakładasz swój biznes i szukasz oryginalnej nazwy dla firmy? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie opis występujących nazw w branży instalacyjnej – elektrycznej i wentylacyjnej.

Co się składa na dobrą nazwę firmy instalacyjnej lub elektrycznej?

  1. Długość – jest to istotny element tworzenia nazw. Nie tylko dobry pomysł na biznes gwarantuje sukces, ale właśnie krótka nazwa. Taką nazwę mózg z pewnością szybciej zapamięta oraz łatwiej będzie ją powtórzyć.
  2. Pozytywne skojarzenia – może się niektórym wydawać, że biorąc przykład z firmy Osram, osiągną sukces. Być może, ale po co ryzykować? Lepiej od razu stworzyć nazwę firmy, która skojarzy się klientom pozytywnie i wywoła w nich konkretne zachowania.
  3. Stosowne znaczenie w języku obcym – trzeba pamiętać o tym punkcie, żeby nie popełnić żadnej gafy. Wielu nawet doświadczonych przedsiębiorców o tym zapomina, a wystarczy sprawdzić w słownikach znaczenie danej nazwy – warto przyjrzeć się znaczeniu w języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim.
  4. Bez polskich znaków i bez rebusów – należy unikać nazw firm ze znakami diakrytycznymi – ć, ó, ż. Z pewnością to pozwoli uniknąć wielu nieporozumień na piśmie lub przez telefon. Niektóre nazwy są skonstruowane tak, że tylko ich twórca wie, co miał na myśli. Dla klienta jest to niezrozumiała i nielogiczna zbitka słowna. I po co?
  5. Klient chce łatwo znaleźć firmę – chodzi to oczywiście o wolną domenę internetową, która dzisiaj jest podstawą. Warto o to zadbać, ponieważ to z pewnością ułatwi komunikację na linii przedsiębiorca – klient. 

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Oryginalność nazwy firmy to nie wszystko. Nazwa musi być krótka oraz pozytywnie kojarzona. Nie można zapomnieć o wolnej domenie internetowej. 

Trendy nazewnicze w firmach elektrycznych i instalacyjnych

Wiedząc, jak powinna wyglądać dobra nazwa firmy, możesz zobaczyć, jak rysują się trendy w nazewnictwie. Przeanalizowaliśmy wiele firm elektrycznych i wentylacyjnych, różnej wielkości, w poszukiwaniu kilku głównych nurtów.

  • Firmy elektryczne – na przód wysuwają się nazwy, które są neologizmami, tak więc: Aprovi, Tugal, Axel, Karibu. Mniej oryginalne wydają się nazwy łączące się z imionami, zapewne właścicieli firm: Eda Plus, Raf – Tronic Plus, Conrad Electronic. Ostatnim sposobem nazywania firm jest wykorzystanie człona "tronic": Tstronic, Gotronik, Mitronik.
  • Firmy wentylacyjne – tutaj oprócz ciekawych zbitek słownych, np. Elfon, Grimsan, Auras, można natknąć się na ciekawe nazwy z wykorzystaniem słowa "air", np. Maxair, Airflow, Air4you. Podobnie mają się nazwy nawiązujące do chłodu, m.in. Arktik, King – Cold, Cool Service, King – Cold.

Przyglądając się powyższym nazwom firm, można wyróżnić kilka trendów. Większość właścicieli z branży elektrycznej decyduje się na nazwy związane z imieniem. Równie mało oryginalną tendencją są określenia zawierające cząstkę "tronic". W branży wentylacyjnej takim odpowiednikiem jest "air" lub słowa związane z chłodem, zimnem. Innym sposobem nazywania firm jest tworzenie neologizmów, czyli nieoczywiste połączenie słów lub tworzenie całkiem nowych. 
Możesz wybrać sposób, który obrało większość polskich przedsiębiorców, czyli nazwanie swojej firmy zgodnie z panującymi trendami. Niemniej jednak możesz wybrać całkowicie oryginalnie brzmiącą nazwę, dzięki której wyróżnisz się na rynku.

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Powszechnie wiadomo, że dobra nazwa jest kluczowym elementem sukcesu firmy. Dzięki informacjom zawartm w artykule wiesz, jak powinna wyglądać idealna nazwa, która na pewno będzie dobrą wizytówką firmy. 

Teraz możesz już zapoznać się bazą nazw dostępną w naszym serwisie i dokonać wyboru najlepszej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeżeli nie dostrzegłeś nic odpowiedniego dla siebie, nie ma żadnego problemu. Skontaktuj się z nami, a stworzymy nazwę idealnie dopasowaną do Ciebie i Twojej firmy. 

Każda nazwa potrzebuje ochrony – możesz ją zapewnić poprzez rejestrację znaku towarowego oraz monitoring. Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu zastrzegania znaków towarowych to zapraszamy do serwisu zastrzezone.pl  

Krokodyl w grze, czyli historia marki Lacoste-image

Krokodyl w grze, czyli historia marki Lacoste

Obecnie biała koszulka z krótkim rękawkiem i usztywnionym kołnierzykiem od razu kojarzy się z tenisem i golfem. Z kolei te dziedziny sportu bezpośrednio wskazują na marę Lacoste. Poznaj historię tej marki, etymologię jej nazwy oraz pochodzenie logo! Przekonaj się jak marka Lacoste zrewolucjonizowała sportowy styl!

czytaj więcej
Jak nazwać firmę medyczną-image

Jak nazwać firmę medyczną

Nazwa firmy stanowi wizytówkę firmy i pelni jej funkcję reprezentacyjną. Jeżeli właśnie zastanawiasz się, jak stworzyć nazwę dla firmy medzycznej, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

czytaj więcej
Logo dla firmy fotograficznej-image

Logo dla firmy fotograficznej

Logo stanowi graficzne odzwierciedlenie nazwy i często decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie klient nabywa o firmie. Warto, więc dowiedzieć się więcej o doborze odpowiedniego logo dla firmy fotograficznej.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook