Nazwa dla firmy z branży modowo-odzieżowej

Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności, to pewnie zastanawiasz się również jak wybrać dla niej chwytliwą nazwę. Artykuł ten powstał właśnie, w odpowiedzi na powyższe rozważania i jest zbiorczym zestawieniem tendencji nazewniczych firm z branży modowo-odzieżowej.

Recepta na dobrą nazwę

Czy istnieje przepis na dobrą nazwę dla firmy z branży modowo-odzieżowej? Niestety nie ma gotowego planu, który pozwoli stworzyć idealną nazwę. Są jednak pewne wskazówki, które powinieneś znać, jeśli zastanawiasz się jak nazwać firmę, a oto kilka z nich:

  1.  Prosta budowa– chwytliwa nazwa powinna być krótka, zwięzła i na temat. Wbrew pozorom to właśnie takie nazwy są łatwiejsze do zapamiętania, niż skomplikowane frazy, które często są zwyczajnie przekombinowane.
  2.  Ukierunkowana a grupę docelową – Dobrze dobrana nazwa, powinna być dopasowana do potrzeb jej potencjalnych klientów. Jeśli na przykład prowadzisz firmę sprzedającą ubrankami dla dzieci, to powinieneś wybrać nazwę delikatną, subtelnie nawiązującą do tematyki związanej z dziećmi. 
  3.  Niepowtarzalna – Kolejną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, jest sprawdzenie, czy podobna nazwa nie została już zarejestrowana jako znak towarowy. W przeciwnym razie użycie jej będzie oczywistym naruszeniem cudzego znaku towarowego, co pociągnie za sobą konsekwencje prawne. 
  4.  Posiadająca wolną domenę – Warunkiem koniecznym do wybrania dobrej nazwy jest również sprawdzenie, czy dana nazwa posiada wolną domenę internetową, aby firma mogła sprawnie funkcjonować w sieci. 
  5.  Sprawdzona również w innych językach – W celu uniknięcia niezręcznych wpadek, dobra nazwa powinna zostać przebadana pod kątem jej tłumaczeń w językach obcych. 

Nazwa dla firmy z branży modowo - odzieżowej

Dobra nazwa powinna mieć prostą budowę oraz wolną domenę, a także być oryginalna, uniwersalna oraz ukierunkowana na konkretną grupę docelową. 

Czym charakteryzują się nazwy branży modowo-odzieżowej? 

Znając podstawowe wytyczne sugerujące, jaka powinna być chwytliwa nazwa dla firmy, przyjrzyjmy się konkretnym przykładom z branży odzieżowo-modowej. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy i przebadaliśmy setki nazw. W celu odnalezienia stosowanych tendencji i trendów wzięliśmy pod uwagę: sklepy z odzieżą, sklepy z butami, a także usługi krawieckie. 

  • Sklepy odzieżowe – Oczywiście sklepy z odzieżą to nadal dosyć szeroka grupa, ponieważ w ich skład wchodzą: odzież damska, męska i dziecięca. W związku z tym różnorodność nazw również będzie na tym tle widoczna. Chwytliwe nazwy sklepów dla dzieci zazwyczaj tematycznie nawiązują do postaci z bajek lub wykorzystują zdrobnienia, np. Smyk, Pinokio, Skrzat. Sklepy z odzieżą damską często odnoszą się do piękna i wyglądu zewnętrznego, tworząc nazwy typu: Bellissima, NewLook czy BodyLook. Sklepy z odzieżą męską natomiast bardzo często stosują zapożyczenia z języków obcych, np. Giacomo Conti, Sir Arthur, czy też Concierge. 
  • Sklepy obuwnicze – Sklepy z butami prezentują czasem nazwy nawiązujące wprost do tematyki oferowanych produktów. Do nazw tego typu należą między innymi: Pantofelek, Malinowe Obcasy oraz Buciory. Oczywiście odnaleźliśmy również wiele nazw zupełnie odbiegających od powyższego nurtu, np. Spectrum, Avant, czy Bata. 
  • Zakłady krawieckie – Wśród wielu dobrych nazw zakładów krawieckich, zauważyliśmy, że często są one powiązane z prowadzoną działalnością. Nazwami tego typu są, np. Igiełka, Przystanek Haft, czy Szycie na miarę. Zdarzają się również ciekawe nazwy o zabarwieniu humorystycznym takie jak: Tańcowała Igła z Nitką lub Spontan. 

Nazwa dla firmy z branży modowo - odzieżowej

Przyjrzyjmy się bliżej trendom z branży modowo - odzieżowej, ponieważ wydają się dość ciekawe. Wśród sklepów odzieżowych panuje różnorodność, szczególnie wśród sklepów dla dzieci, które nazwą, bardzo często nawiązują do bajek lub wykorzystują zdrobnienia. 
Butiki dla kobiet odwołują się najczęściej do wyglądu zewnętrznego, a sklepy z odzieżą dla mężczyzn zapożyczają terminy z języków obcych.
Sklepy obuwnicze chętnie wykorzystują słowa związane z branżą. Podobne działanie widzimy wśród zakładów krawieckich, które równie często wykorzystują słowa związane z branżą, występują też nazwy humorystyczne, co z pewnością przyciąga uwagę klienta.
Patrząc na główne trendy w nazewnictwie w branży modowo - odzieżowej, możesz obrać podobną drogę i iść zgodnie z nimi, jednak pamiętaj, że możesz wybrać nazwę zgoła inną, świeżą, która z pewnością wyróżni Twoją firmę spośród innych. 

Jeśli przebrniesz już przez pierwszy etap, jakim jest wybór właściwej nazwy, pamiętaj o dalszej trosce o nią. Możesz tego dokonać poprzez zastrzeżenie znaku towarowego, a także jego późniejszy monitoring. 

Ochronę wybranej nazwy zagwarantuje Ci zastrzeżenie znaku towarowego oraz jego późniejszy monitoring. 

Teraz kiedy wiesz już, jak powinna wyglądać dobra nazwa dla firmy modowo-odzieżowej, nadszedł czas, aby zapoznać się z zasobami nazw dostępnymi w naszym serwisie. Wszystkie nasze nazwy spełniają powyżej opisywane wymogi, więc Tobie pozostaje jedynie wybór tej najlepszej. 

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę-image

Jak nazwać firmę, żeby przyciągnąć uwagę

Zakładanie firmy jest poważnym przedsięwzięciem. Prowadząc własny biznes, przedsiębiorca nastawiony jest na zysk, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama nazwa firmy ma już ogromną moc. To właśnie nazwa musi zachwycić i przyciągnąć, musi zawierać obietnicę, wyboru najlepszej firmy na rynku. Cały proces namingu jest czasochłonny i potrzebuje sporego zaangażowania, ale takie działanie może przynieść rzeczywiste profity. 

czytaj więcej
Jak wybrać nazwę dla firmy z Rmarket.pl - poradnik kupującego-image

Jak wybrać nazwę dla firmy z Rmarket.pl - poradnik kupującego

Wiele z proponowanych przez nas nazw, może być nazwą dla Twojego biznesu. Istotne jest jednak to, aby wybrać najbardziej odpowiednią dla niego. W tym artykule opowiemy Ci jak tego dokonać, aby marka służyła Ci jak najlepiej.

czytaj więcej
Jak nazwać agencję marketingową?-image

Jak nazwać agencję marketingową?

Jeżeli uważasz, że agencja marketingowa powinna charakteryzować się pomysłowością i nie powinna szukać pomocy przy tworzeniu nazwy firmy, to jesteś w błędzie. Agencja marketingowa, w momencie kreowania nazwy dla siebie, jest najbardziej krytyczna i odrzuca wszystkie, nawet dobre pomysły.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook