Nazwa dla firmy sprzątającej

Powstawanie i rozwój nowych firm, nie tylko korporacji, ale i sektora MŚP sprzyja rozwojowi branży oferującej usługi sprzątania. Na sukces w tej branży składa się wiele czynników, jednym z nich jest odpowiednia nazwa firmy. I temu zagadnieniu przyjrzymy się dokładniej w tym artykule.

odkurzacz

Profil działania 

Wybór usług sprzątania jako branży w której chcemy prowadzić działalność gospodarczą, nie jest jedyną ważną decyzją, jaką podejmujemy przed wejściem na rynek. Kolejnym kamieniem milowym jest precyzyjne, szczegółowe określenie, jakie usługi konkretnie oferujemy, tzn. decydujemy, co nasza firma będzie sprzątać i gdzie. Ustalamy, czy oferowane przez nas usługi będą wykonywane w hotelach, restauracjach, szkołach i uniwersytetach, czy może wykonywana działalność będzie dotyczyła mycia okien w miejskich wieżowcach. Określenie profilu działania ułatwi nam podjęcie decyzji jak wybrać nazwę dla firmy sprzątającej, piorącej lub zajmującej się innymi profilami usług zapewniania czystości.

 

Made in Poland

 
Wśród nazw firm sprzątających, w procesie namingowym panuje trend wzorowania się na języku angielskim. Na rynku usług sprzątania systematycznie pojawiają się firmy o charakterystycznych, obcojęzycznych nazwach typu: „Clean”, „AutoCleaner”, „White Clean House” itp. Przedsiębiorcy nagminnie korzystają z tego utartego schematu, zapominając o naszej polskiej jakości. Działając lokalnie warto się zastanowić czy „Błysk” naprawdę odstaje brzmieniem i strukturą od „White Clean House”. Co więcej, polska nazwa dla firmy sprzątającej jest łatwiejsza do zapamiętania i wymówienia przez potencjalnych klientów. Zważywszy na specyfikę tej branży, znaczna część firm ogranicza swoje działanie do rynku lokalnego, dlatego zadbanie o polską, łatwą do zapamiętania i wymówienia nazwę jest pierwszym krokiem, jaki należy uczynić przy decydowaniu, jak wybrać nazwę dla firmy.

 

Żartobliwy połysk

 
Jak nazwać firmę sprzątającą? Po prostu zabawnie? Każdy z nas pamięta kultowe zwroty i wyrażenia z filmów Machulskiego i Lubaszenki. Żartobliwa, prosta nazwa firmy łatwo zapada w pamięć klientom, tak samo jak dialogi filmów lat 90-tych zostały zapamiętane przez wielbicieli kina. Stworzenie humorystycznej, żartobliwej nazwy firmy sprzątającej, tak by przedsiębiorstwo sprawiało jednoczesnie wrażenie profesjonalnego jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak zainwestować w takie działanie, ponieważ humorystyczna nazwa nie tylko przyciąga uwagę potencjalnych klientów, ale także wyróżnia firmę na tle konkurencji. „Pucuś”, „Szop pracz”- to jedne z wielu przykładów takich humorystycznych nazw.

nazwa firmy sprzątającej

Krótko, zwięźle i na temat

 
Krótka nazwa to dobra nazwa. Nie odkryjemy Ameryki tym stwierdzeniem, ale nie o to chodzi. Ważne byśmy o tym pamiętali i korzystali z tej maksymy w procesie tworzenia nazwy dla firmy sprzątającej.To nie wszystko, o czym warto pamiętać. Nawet jeśli postaramy się o nazwę polską, krótką, żartobliwą, jednak nie będzie ona wywoływać pozytywnych skojarzeń z branżą, to nasza ciężka namignowa praca, pójdzie na marne. Jakże trafną nazwę dla firmy sprzątającej prezentuje firma „Tekla”. Podkreślony został w ten sposób dynamizm i wszechstronność usług oferowanych przez to przedsiębiorstwo.

 

Wu Wu Wu – czyli dlaczego warto założyć stronę firmy.

 
Minął czas, kiedy ludzie szukali informacji o usługach sprzątania poprzez anonse zawarte w różnego rodzaju dziennikach. Radiowe i prasowe ogłoszenia zostały wyparte przez Internet. Ciężko sobie wyobrazić wyszukanie tej najlepszej oferty pomijając Internet. Co więcej, by firma mogła rywalizować z najlepszymi, musi znaleźć swoje miejsce w sieci. Aby tak się stało, potrzebna jest strona internetowa. Po za znalezieniem wolnej domeny warto zadbać, by była ona jak najlepsza i najpowszechniejsza, to znaczy pokusić o założenie strony z końcówką: -.pl, -.com lub -.eu.

Nazwa dla firmy dekarskiej-image

Nazwa dla firmy dekarskiej

Rynek dekarski ma się w Polsce bardzo dobrze. Niestety i tę branżę dotknął koszmar lat '90, mianowicie, popadanie w jeden schemat tworzenia nazw dla firm dekarskich – przedrostek dek lub dach we wszelkich miksach z nazwiskami lub imionami właścicieli biznesów. W artykule znajdziesz odpowiedź, gdzie znaleźć inspirację oraz praktyczne wskazówki jak stworzyć nazwę firmy dekarskiej.

czytaj więcej
Nazwa dla firmy reklamowej-image

Nazwa dla firmy reklamowej

Branża reklamowa jest niezwykle wymagająca pod względem oryginalności nazw. Jeżeli zastanawiasz się, jak nazwać firmę reklamową, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

czytaj więcej
Historia lodowej potęgi marki Koral-image

Historia lodowej potęgi marki Koral

Hasło "Zawsze jest pora na lody Koral" zna niemal każdy Polak. Jednak czy wiesz jak powstała ta lodowa potęga oraz jaka jest etymologia jej nazwy? Odpowiedzi na te pytania oraz inne interesujące informacje znajdziesz w artykule. Zapraszam do lektury!

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook