Nazwa dla firmy reklamowej

 

Branża reklamowa stanowi jeden z najbardziej wymagających sektorów gospodarki. Jej specyfika polega na potrzebie ciągłego rozwoju, aby stosowane kampanie były skuteczne. Jako że firmy reklamowe mają na celu szeroko pojętą promocję, to powinny też godnie promować same siebie. Pierwszym aspektem, który reprezentuje każdą firmę, jest jej nazwa. Jak więc nazwać firmę reklamową?


Branża marketingowa 

Firmy reklamowe przyporządkować możemy do branży marketingowej. Jest ona niezwykle wymagająca, ponieważ priorytetem w działaniu firm reklamowych jest nadążanie za obecnymi trendami. Nazwy firm reklamowych powinna zatem uwzględniać specyfikę branży oraz obecne trendy.  Powszechnie uważa się, że reklamę tworzą trzy grupy: klienci, media i agencje reklamowe. 

Specyfika branży marketingowej wiąże się również ze specjalistycznym językiem. Występuje wiele zapożyczeń z języków obcych, a szczególnie z języka angielskiego. Zauważamy to już na płaszczyźnie nazewniczym stanowisk oferowanych w tej branży np. 

 • Account menager – opiekun klienta
 • Brand manager – opiekun markiCEO (chief executive officer) - dyrektor generalny 
 • CMO (chief marketing officer) – dyrektor działu marketingu

Specyfika słownictwa nie kończy się jednak tylko na nazwach stanowisk. Powszechnie używa się też takich słów jak:

 • Brief – dokument z wytycznymi projektu reklamowego 
 • CI (corporate identity) – identyfikacja wizualna 
 • CMS (content menagement system) – system zarządzania treścią 
 • Deadline – termin końcowy 

pomysł na nazwę dla firmy reklamowej

Źródła: Fotolia.com


Nazwy firm reklamowych

Z uwagi na specyfikę używanego słownictwa możemy przypuszczać, że podobne tendencje pojawią się również w nazwach firm reklamowych. 

 • Promoters – agencja marketingowa zajmująca się zarówno organizacją eventów, jak i kampanii prosprzedażowych. Ich nazwa pochodzi od słowa promotion, czyli promocja. 
 • Promoship – agnecja reklamowa oferująca szeroki zakres usług poczynając od tworzenia wizualnych aspektów, poprzez dostarczanie narzędzi informatycznych usprawniających działanie przedsiębiorstw po opiekę posprzedażową. Nazwa tej firmy posiada anglojęzyczny źródłosłów i stanowi połączenie słów promotion (promocja) i ship (statek). 
 • Advert – firma oferująca kompleksowe usługi marketingowe. Jej nazwa również pochodzi z języka angielskiego od słowa advertisement, co oznacza reklama lub ogłoszenie. 
 • INB Marketing – w tym przypadku nazwa zawiera dosłowny przekaz poprzez użycie słowa marketing jako głównego członu nazwy. Rozwiązania tego typu są powszechnie wykorzystywane. 


Trendy nazewnicze są nieuniknionym elementem każdej branży. Warto korzystać z doświadczenia innych, ale mieszając je ze swoimi nowymi pomysłami. Jest to istotne, aby nadać swojej firmy indywidualny i niepowtarzalny charakter. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm marketingowych, które na co dzień dbają o oryginalność ofert swoich klientów. 

pomysł na nazwę dla firmy reklamowej

Źródło: Fotolia.com


5 podstawowych błędów nazewniczych 

Nikt nie jest w stanie przewidzieć konkretnej nazwy, która zagwarantuje sukces firmy. Można jednak wyróżnić kilka wskazówek, których lepiej unikać: 

1. Zbyt złożona budowa – nazwy skomplikowane nie sprzyjają zapamiętywaniu, dlatego warto unikać długich i skomplikowanych nazw, a także takich, które zawierają dużo polskich znaków. 

2. Brak uniwersalności nazwy – problem ten pojawia się szczególnie wtedy, kiedy prowadzimy działalność międzynarodową. Wybrana nazwa powinna być bowiem na tyle uniwersalna, aby sprawdzała się również w innych językach. Dzięki takiej przeprowadzonej analizie unikniemy wstydliwych wpadek nazewniczych, jak np. Ford Pinto, który w Brazylii oznacza męskie genitalia... 

3. Brak dostępnych domen – w XXI wieku, gdzie króluje internet, niezwykle ważnym aspektem jest posiadanie swojej strony internetowej. Wybrana domena powinna być jak najbardziej zbliżona do realnej nazwy przedsiębiorstwa, Jeżeli dana nazwa nie ma wolnych domen, to lepiej z niej zrezygnować. 

4. Nieodpowiedni przekaz – dobra nazwa powinna mieć jasny i rzetelny przekaz nawiązujący do profilu działalności firmy. Nie warto więc stosować nazw, które mogą wprowadzać odbiorców w błąd. 

5. Niestosowny charakter – chwytliwa nazwa dla firmy reklamowej nie powinna zawierać treści uważanych powszechnie za obraźliwe lub niestosowne. Taka nazwa może i przyniesie firmie rozgłos, ale pamiętajmy, że nie każdy rozgłos jest pożądany. 


Podsumowując, pamiętaj, że dobra nazwa firmy jest podstawą na drodze do jej sukcesu. Zanim więc zdecydujesz się na konkretną nazwę, korzystając z powyższych wskazówek, dokładnie przeanalizuj krok po kroku, czy spełnia ona podstawowe kryteria. W przypadku branży reklamy i marketingu nie bój się stosować nazw zarówno polskich, jak i w językach obcych. Wszelka kreatywność z pewnością będzie Ci potrzebna. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, jak nazwać swoją firmę z branży reklamowej, pamiętaj, że istnieje wiele agencji namingowych, które służą pomocą z zakresu tworzenia nazw. 

Nazwy dla firm hydraulicznych oraz wod-kan-image

Nazwy dla firm hydraulicznych oraz wod-kan

Wiesz, że szukając nazwy dla firmy hydraulicznej, możesz natknąć się na wiele różnorodnych nazw? W artykule znajdziesz trendy w nazewnictwie firm około hydraulicznych i produkujących armaturę. Oprócz tego, zobaczysz także, czym charakteryzuje się dobra nazwa firmy.

czytaj więcej
Jak nazwać firmę medyczną-image

Jak nazwać firmę medyczną

Nazwa firmy stanowi wizytówkę firmy i pelni jej funkcję reprezentacyjną. Jeżeli właśnie zastanawiasz się, jak stworzyć nazwę dla firmy medzycznej, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

czytaj więcej
Nazwy dla firm marketingowych i reklamowych-image

Nazwy dla firm marketingowych i reklamowych

Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać własną firmę, to w tym artykule znajdziesz wiele wskazówek nazewniczych. Pamiętaj, że nazwa jest elementem wyróżniającym przedsiębiorstwo wśród konkurencji, więc warto zadbać, aby była oryginalna i skuteczna. Dzięki informacjom zawartym w artykule dowiesz się, jak tego dokonać.

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook