Nazwa dla firmy fotograficznej

 

XXI wiek jest czasem niespotykanego dotąd rozwoju technologicznego. Postęp ten przyczynił się do rozpowszechnienia fotografii jako zawodu. Obecnie każdy fotograf może łączyć pasję z pracą, co czyni rynek usług fotograficznych znacznie bardziej wymagającym. Jak wyróżnić się wśród silnej i dużej konkurencji? Niniejszy artykuł wskazuje, jak wzmocnić swoją pozycję w branży poprzez nazwę firmy fotograficznej.

nazwa dla firmy fotograficznejŹródło: fotolia.com

Wybór kategorii

Chcąc założyć firmę w branży fotograficznej, powinniśmy być świadomi tego, jak szerokim pojęciem jest fotografia. Dlatego warto zadbać o precyzyjne określenie profilu naszej fotograficznej działalności. Wybór sposobu prowadzenia przez nas działalności, stanowi pierwszy krok w budowaniu naszej pozycji na bogatym rynku usług fotograficznych. Czy będzie to jednoosobowa działalność, czy też duet fotografów, a może agencja złożona z wielu osób? Odpowiedź na te pytania jest pierwszym, postawionym przez nas krokiem w dążeniu do zamierzonego celu. Na tym nie koniec. Po wyborze sposobu prowadzenia naszej firmy, następuje kolejny etap wyboru kategorii. Szczegółowo i konkretnie dokonujemy selekcji dziedzin fotografii tak, by móc skupić się na tej jednej wybranej, ewentualnie dwóch (ale nie więcej!). Skrupulatny wybór dziedziny, w której czujemy się mocni, wskazywać ma potencjalnemu klientowi, że ma do czynienia z profesjonalistami. W fotografii nie ma miejsca na zabawę w człowieka renesansu. Mniemanie o sobie, jako wszechstronnym fotografie, mającym dobre oko i wiedzę w dziedzinie makrofotografii, fotoreportaży, fotografii artystycznej i okolicznościowej nie ułatwi nam kontaktu z klientem. Jak powszechnie wiadomo, jeśli ktoś jest od wszystkiego – to jest do niczego. Nazwa dla firmy fotograficznej powinna być dopasowana do tych aspektów i oddawać ich charakter.

 

„Warszawa Fotografie”, czyli o unikaniu nazw pochodzących od miejsca działalności

 „Warszawa Fotografie”, „Foto Lublin”, „Kraków Fotografia”, „Wrocław Photography” - częstokroć spotykamy się z tak brzmiącymi nazwami firm fotograficznych. Charakteryzują się one nie tylko brakiem oryginalności i nowatorstwa. Nazwy te łączy przede wszystkim fakt, że są przykładem braku pomysłu na nazwę fotograficznego biznesu ze strony założycieli. Osoby dobierające takie właśnie nazwy dla swoich firm fotograficznych, niekoniecznie są świadome obecnej popularności fotografii. Ileż to mamy fotografów w Lublinie, w Krakowie, w Warszawie? Zapewne ciężko byłoby zliczyć wszystkich, o ile jest to w ogóle możliwe. Dlatego pamiętajmy, że przyjmowanie nazw od lokalizacji może sprawić, że nasza firma utonie w gąszczu konkurencji. 

Samodzielna działalność

 Wielu fotografów postanawia prowadzić interes samemu. Podejmując decyzję o takim sposobie realizacji biznesu, nie możemy zapomnieć o istotnej roli jaką odgrywa nazwa naszej firmy fotograficznej. Winniśmy zadbać o to, aby umiejętnie ją dobrać. Możemy zrealizować to na dwa sposoby. Pierwszy, to znana i powszechna metoda tworzenia nazwy firmy w oparciu o nasze nazwisko lub inicjał imienia wraz z nazwiskiem. W ten sposób powstały takie nazwy jak: „J. Kowalski Fotografia”, „ Nowak Photography” i wiele innych. Dodanie do nazwiska wyrazu „fotografia” lub angielskiego odpowiednika „photography” jest najprostszą formą nazwy dla osób skoncentrowanych na brandingu osobistym. Sposób ten jest niezwykle przydatny do wybudowania własnej marki na rynku. Drugi sposób jest właściwy, gdy tworzymy naszą markę w oparciu o Internet. Wówczas kluczem do sukcesu jest postawienie na nieszablonowość i nietypowość nazwy firmy fotograficznej.

Innowacyjność kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, jaki wybraliśmy rodzaj działalności – na własny rachunek, czy też z biznesowym partnerem, czy też postawiliśmy na prężną pracę całego zespołu w agencji – powinniśmy zadbać o odpowiednią nazwę. Tylko innowacyjna, nieprzeciętna nazwa pozwoli przykuć uwagę klientów i przyciągnie ich do oferowanych przez nas usług. Poprzez umiejętny dobór słów, pomysłowość i chwytliwość oznaczenia możemy promować swoje usługi z etykietą fotograficznego specjalisty. Wyjątkowych nazw jest wbrew pozorom wiele. Przykładowo są to: „Ipsum”, „Iso”, „Sahani”, „Światłoczuły”. Nazwy tego typu często zawierają w sobie komunikat nawiązujący do fotografii. Używa się w tym celu częsci, lub całych słów, które silnie kojarzą się z tą dziedziną. Podsumowując, odpowiednio skrojona nazwa powinna nie tylko przykuwać uwagę klientów swoją kreatywnością, ale również informować ich o wykonywanej usłudze. Tworząc nazwę  dla firmy fotograficznej warto o tym pamiętać.

Nazwy dla firm z branży metalowej -image

Nazwy dla firm z branży metalowej

Branża metalowa jak i wiele innych branż cechuje się pewnymi tendencjami nazewniczymi. Jeśli jednak nie chcesz podążać za tłumem i wolisz zapewnić swojej firmie ciekawą i oryginalną nazwę, to w tym artykule znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, jak tego dokonać. 

czytaj więcej
Nazwy dla firm gastronomicznych -image

Nazwy dla firm gastronomicznych

Szukasz nazwy dla firmy gastronomicznej? Ten artykuł zawiera wiele wskazówek dotyczących wyboru idealnej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się z niego również, gdzie szukać pomocy z zakresu usług namingowych oraz na co zwrócić uwagę, aby nazwa była skuteczna i oryginalna. 

czytaj więcej
Nazwy dla firm z branży wypoczynkowej i eventowej-image

Nazwy dla firm z branży wypoczynkowej i eventowej

Jeśli zastanawiasz się, jak nazwać swoją firmę, to w tym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, trendy i sugestie. Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy setki nazw z branży wypoczynowej. Nie zwlekaj więc i zapoznaj się z nimi już dziś!

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f
facebook