Nazwy dla firm instalacyjnych i elektrycznych

Zakładasz swój biznes i szukasz oryginalnej nazwy dla firmy? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie opis występujących nazw w branży instalacyjnej – elektrycznej i wentylacyjnej.

Co się składa na dobrą nazwę firmy instalacyjnej lub elektrycznej?

  1. Długość – jest to istotny element tworzenia nazw. Nie tylko dobry pomysł na biznes gwarantuje sukces, ale właśnie krótka nazwa. Taką nazwę mózg z pewnością szybciej zapamięta oraz łatwiej będzie ją powtórzyć.
  2. Pozytywne skojarzenia – może się niektórym wydawać, że biorąc przykład z firmy Osram, osiągną sukces. Być może, ale po co ryzykować? Lepiej od razu stworzyć nazwę firmy, która skojarzy się klientom pozytywnie i wywoła w nich konkretne zachowania.
  3. Stosowne znaczenie w języku obcym – trzeba pamiętać o tym punkcie, żeby nie popełnić żadnej gafy. Wielu nawet doświadczonych przedsiębiorców o tym zapomina, a wystarczy sprawdzić w słownikach znaczenie danej nazwy – warto przyjrzeć się znaczeniu w języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim.
  4. Bez polskich znaków i bez rebusów – należy unikać nazw firm ze znakami diakrytycznymi – ć, ó, ż. Z pewnością to pozwoli uniknąć wielu nieporozumień na piśmie lub przez telefon. Niektóre nazwy są skonstruowane tak, że tylko ich twórca wie, co miał na myśli. Dla klienta jest to niezrozumiała i nielogiczna zbitka słowna. I po co?
  5. Klient chce łatwo znaleźć firmę – chodzi to oczywiście o wolną domenę internetową, która dzisiaj jest podstawą. Warto o to zadbać, ponieważ to z pewnością ułatwi komunikację na linii przedsiębiorca – klient. 

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Oryginalność nazwy firmy to nie wszystko. Nazwa musi być krótka oraz pozytywnie kojarzona. Nie można zapomnieć o wolnej domenie internetowej. 

Trendy nazewnicze w firmach elektrycznych i instalacyjnych

Wiedząc, jak powinna wyglądać dobra nazwa firmy, możesz zobaczyć, jak rysują się trendy w nazewnictwie. Przeanalizowaliśmy wiele firm elektrycznych i wentylacyjnych, różnej wielkości, w poszukiwaniu kilku głównych nurtów.

  • Firmy elektryczne – na przód wysuwają się nazwy, które są neologizmami, tak więc: Aprovi, Tugal, Axel, Karibu. Mniej oryginalne wydają się nazwy łączące się z imionami, zapewne właścicieli firm: Eda Plus, Raf – Tronic Plus, Conrad Electronic. Ostatnim sposobem nazywania firm jest wykorzystanie człona "tronic": Tstronic, Gotronik, Mitronik.
  • Firmy wentylacyjne – tutaj oprócz ciekawych zbitek słownych, np. Elfon, Grimsan, Auras, można natknąć się na ciekawe nazwy z wykorzystaniem słowa "air", np. Maxair, Airflow, Air4you. Podobnie mają się nazwy nawiązujące do chłodu, m.in. Arktik, King – Cold, Cool Service, King – Cold.

Przyglądając się powyższym nazwom firm, można wyróżnić kilka trendów. Większość właścicieli z branży elektrycznej decyduje się na nazwy związane z imieniem. Równie mało oryginalną tendencją są określenia zawierające cząstkę "tronic". W branży wentylacyjnej takim odpowiednikiem jest "air" lub słowa związane z chłodem, zimnem. Innym sposobem nazywania firm jest tworzenie neologizmów, czyli nieoczywiste połączenie słów lub tworzenie całkiem nowych. 
Możesz wybrać sposób, który obrało większość polskich przedsiębiorców, czyli nazwanie swojej firmy zgodnie z panującymi trendami. Niemniej jednak możesz wybrać całkowicie oryginalnie brzmiącą nazwę, dzięki której wyróżnisz się na rynku.

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Powszechnie wiadomo, że dobra nazwa jest kluczowym elementem sukcesu firmy. Dzięki informacjom zawartm w artykule wiesz, jak powinna wyglądać idealna nazwa, która na pewno będzie dobrą wizytówką firmy. 

Teraz możesz już zapoznać się bazą nazw dostępną w naszym serwisie i dokonać wyboru najlepszej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeżeli nie dostrzegłeś nic odpowiedniego dla siebie, nie ma żadnego problemu. Skontaktuj się z nami, a stworzymy nazwę idealnie dopasowaną do Ciebie i Twojej firmy. 

Każda nazwa potrzebuje ochrony – możesz ją zapewnić poprzez rejestrację znaku towarowego oraz monitoring. Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu zastrzegania znaków towarowych to zapraszamy do serwisu zastrzezone.pl  

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem-image

Nazwy dla firm związanych z domem i ogrodem

Szukasz pomysłu na dobrą nazwę dla firmy oferującej usługi związane z domem i ogrodem? W tym artykule odnajdziesz wiele wskazówek i wytycznych sugerujących, jak stworzyć idealną nazwę dla przedsiębiorstwa. Dzięki temu będziesz mógł wybrać skuteczną nazwę wyróżniającą Twoją firmę wśród konkurencji.

czytaj więcej
Jak dopasować nazwę domeny do nazwy firmy? -image

Jak dopasować nazwę domeny do nazwy firmy?

Odpowiednio skonstruowana nazwa firmy wraz z nazwą jej strony www, to w dzisiejszych czasach najważniejszy element budowania wizerunku każdej liczącej się firmy. W tym artykule dowiesz się jak odpowiednio dopasować nazwę domeny do nazwy firmy.

czytaj więcej
Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda-image

Nazwy dla firm z branży zdrowie i uroda

Zastanawiasz się jak nazwać firmę? Branża kosmetyczna cechuje się pewnymi pewną typową specyfiką nazewniczą. W tym artykule znajdziesz analizę nazw rzeczywiście istniejących firm z branży zdrowie i uroda, a także wiele wskazówek sugerujących, jaka powinna być dobra nazwa. 

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f