Nazwy dla firm instalacyjnych i elektrycznych

Zakładasz swój biznes i szukasz oryginalnej nazwy dla firmy? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie opis występujących nazw w branży instalacyjnej – elektrycznej i wentylacyjnej.

Co się składa na dobrą nazwę firmy instalacyjnej lub elektrycznej?

  1. Długość – jest to istotny element tworzenia nazw. Nie tylko dobry pomysł na biznes gwarantuje sukces, ale właśnie krótka nazwa. Taką nazwę mózg z pewnością szybciej zapamięta oraz łatwiej będzie ją powtórzyć.
  2. Pozytywne skojarzenia – może się niektórym wydawać, że biorąc przykład z firmy Osram, osiągną sukces. Być może, ale po co ryzykować? Lepiej od razu stworzyć nazwę firmy, która skojarzy się klientom pozytywnie i wywoła w nich konkretne zachowania.
  3. Stosowne znaczenie w języku obcym – trzeba pamiętać o tym punkcie, żeby nie popełnić żadnej gafy. Wielu nawet doświadczonych przedsiębiorców o tym zapomina, a wystarczy sprawdzić w słownikach znaczenie danej nazwy – warto przyjrzeć się znaczeniu w języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim.
  4. Bez polskich znaków i bez rebusów – należy unikać nazw firm ze znakami diakrytycznymi – ć, ó, ż. Z pewnością to pozwoli uniknąć wielu nieporozumień na piśmie lub przez telefon. Niektóre nazwy są skonstruowane tak, że tylko ich twórca wie, co miał na myśli. Dla klienta jest to niezrozumiała i nielogiczna zbitka słowna. I po co?
  5. Klient chce łatwo znaleźć firmę – chodzi to oczywiście o wolną domenę internetową, która dzisiaj jest podstawą. Warto o to zadbać, ponieważ to z pewnością ułatwi komunikację na linii przedsiębiorca – klient. 

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Oryginalność nazwy firmy to nie wszystko. Nazwa musi być krótka oraz pozytywnie kojarzona. Nie można zapomnieć o wolnej domenie internetowej. 

Trendy nazewnicze w firmach elektrycznych i instalacyjnych

Wiedząc, jak powinna wyglądać dobra nazwa firmy, możesz zobaczyć, jak rysują się trendy w nazewnictwie. Przeanalizowaliśmy wiele firm elektrycznych i wentylacyjnych, różnej wielkości, w poszukiwaniu kilku głównych nurtów.

  • Firmy elektryczne – na przód wysuwają się nazwy, które są neologizmami, tak więc: Aprovi, Tugal, Axel, Karibu. Mniej oryginalne wydają się nazwy łączące się z imionami, zapewne właścicieli firm: Eda Plus, Raf – Tronic Plus, Conrad Electronic. Ostatnim sposobem nazywania firm jest wykorzystanie człona "tronic": Tstronic, Gotronik, Mitronik.
  • Firmy wentylacyjne – tutaj oprócz ciekawych zbitek słownych, np. Elfon, Grimsan, Auras, można natknąć się na ciekawe nazwy z wykorzystaniem słowa "air", np. Maxair, Airflow, Air4you. Podobnie mają się nazwy nawiązujące do chłodu, m.in. Arktik, King – Cold, Cool Service, King – Cold.

Przyglądając się powyższym nazwom firm, można wyróżnić kilka trendów. Większość właścicieli z branży elektrycznej decyduje się na nazwy związane z imieniem. Równie mało oryginalną tendencją są określenia zawierające cząstkę "tronic". W branży wentylacyjnej takim odpowiednikiem jest "air" lub słowa związane z chłodem, zimnem. Innym sposobem nazywania firm jest tworzenie neologizmów, czyli nieoczywiste połączenie słów lub tworzenie całkiem nowych. 
Możesz wybrać sposób, który obrało większość polskich przedsiębiorców, czyli nazwanie swojej firmy zgodnie z panującymi trendami. Niemniej jednak możesz wybrać całkowicie oryginalnie brzmiącą nazwę, dzięki której wyróżnisz się na rynku.

Nazwa dla firmy instalacyjnej i elektrycznej

Powszechnie wiadomo, że dobra nazwa jest kluczowym elementem sukcesu firmy. Dzięki informacjom zawartm w artykule wiesz, jak powinna wyglądać idealna nazwa, która na pewno będzie dobrą wizytówką firmy. 

Teraz możesz już zapoznać się bazą nazw dostępną w naszym serwisie i dokonać wyboru najlepszej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeżeli nie dostrzegłeś nic odpowiedniego dla siebie, nie ma żadnego problemu. Skontaktuj się z nami, a stworzymy nazwę idealnie dopasowaną do Ciebie i Twojej firmy. 

Każda nazwa potrzebuje ochrony – możesz ją zapewnić poprzez rejestrację znaku towarowego oraz monitoring. Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu zastrzegania znaków towarowych to zapraszamy do serwisu zastrzezone.pl  

Nazwy dla firm hydraulicznych oraz wod-kan-image

Nazwy dla firm hydraulicznych oraz wod-kan

Wiesz, że szukając nazwy dla firmy hydraulicznej, możesz natknąć się na wiele różnorodnych nazw? W artykule znajdziesz trendy w nazewnictwie firm około hydraulicznych i produkujących armaturę. Oprócz tego, zobaczysz także, czym charakteryzuje się dobra nazwa firmy.

czytaj więcej
Czym się różni oznaczenie R od TM?-image

Czym się różni oznaczenie R od TM?

Jeśli poważnie myślisz o przyszłości swojej firmy, to warto zatroszczyć się również o jej bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów ochrony nazwy i logo jest umieszczanie przy nich symbolu R w kółku lub TM. Z artykułu dowiesz się, kiedy możesz używać powyższych symboli oraz jakie płyną z tego korzyści.

czytaj więcej
Nazwy dla firm gastronomicznych -image

Nazwy dla firm gastronomicznych

Szukasz nazwy dla firmy gastronomicznej? Ten artykuł zawiera wiele wskazówek dotyczących wyboru idealnej nazwy dla Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się z niego również, gdzie szukać pomocy z zakresu usług namingowych oraz na co zwrócić uwagę, aby nazwa była skuteczna i oryginalna. 

czytaj więcej

Prosty sposób na nazwę Twojej firmy

Setki nazw z wolną domeną internetową, gotowe do rejestracji jako znak towarowy ®.
Wybierz nazwę, rozpocznij swój biznes.

f